Jump to content
Valentin.D

Скоростна кутия за D16Y8

Recommended Posts

Здравейте, имам Civic 1.6i SR V-tec 97г. От около година от скоростната кутия започна да се чува странен режещ звук, който с времето ставаше все по-силен и в момента е отчетлив. Погледнаха я в сервиз и ми казаха, че ще се наложи ремонт или по-добре нова скоростна кутия според тях. Според вас кое би било по-добре, да търся нова кутия втора ръка или да се отремонтира старата? И как мога да разбера кои скоростни кутии са съвместими с моя мотор? Също така имате ли представа къде бих могъл да намеря такава, ако се наложи да я сменям? Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При натиснат съединител изчезва ли този звук?Ако да най-вероятно е заминал първични вал на скоростите.Най-вероятно ремонта ще излезне по-скъпо от една кутия втора ръка,но при положение че я чуеш и покараш на колата.Иначе има вероятност тази,която вземеш и тя да е тръгнала.Ако вземеш такава задължително и смени трансмисионното масло с оригинално МТФ от Хонда,по-старите търпят и 10 40 обикновено двигателно масло.Иначе за твоя мотор стават повечето кутии от Д-серии,тук може да избираш какво искаш.Ако е кротка семейна кола и целиш икономия можеш да си вземеш по-дълга кутия от икономик,ако искаш да я подсилиш можеш да вземеш по-къса такава.Дори една кутия от Д15Б2 които масово се срешат за по около 60 лв. принципно ще ти свърши работа.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, би ли обяснил как "заминава" първичния вал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С метрото.. :D

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубу де :) малко абстрактно се изразих,ама ти си виждал доста такива....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не може да се гадае какво е, преди да се отвори самата скоростна кутия.

Имах подобен проблем, и въпреки всички приказки, че това било заминало, че онова било счупено, дори и на механиците, които ми ремонтираха колата тогава преди да я отворят, накрая се оказа, че проблемът е от 3 лагера в скоростната кутия, които бяха с изпаднала циментация и изобщо си бяха заминали.

Лагерите бяха сменени, проблемът изчезна.

При мен шумът се чуваше при отпуснат съединител, както и в движение, а при натискане на съединителя, шумът изчезваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също шумът изчезва при натиснат съединител, иначе независимо на коя предавка(без неутрална) съм се чува. Казаха ми, че за да се свали и разглоби скоростната кутия ще излезне по-скъпо и по-добре било да си взема друга :hmmm:

Редактирано от Valentin.D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително е кое е по-скъпо и кое евтино.И в двата варианта някой може да те прецака,въпрос на избор.Като вземеш кутия на старо не знаеш как е карана и дали и тя няма някой тръгнал лагер.Ако майстора ти е стабилен и ти слага хубави части,може да даеш някой лев отгоре,но ще караш ревизирана кутия и повече няма да я мислиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При цена на скоростна кутия 50-60-70 лева, въобще не се занимавай с ремонти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата Civic ZC.

 

Евтиното може да излезе по-скъпо и не само в парично изражение, но и в загуба на време, както и в неприятни изненади на пътя.

Можеш да купиш скоростна кутия за 50 лева, (аз лично не съм виждал чак толкова евтина), но купуваш котка в чувал. Не знаеш в какво състояние е, може да е и по-лошо, и тогава си дал тези пари на вятъра. А и самата смяна струва пари, ако не я правиш сам.

Въпрос на избор, и на късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...