Jump to content
jorkata dinev

Двигателно масло "Елф 10w40"

Recommended Posts

Имаш приятел а аз имам нагледно автомобил който не се гаси и се сипва това масло.Спора е като яйцето и кокошката , няма смисъл от него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко момци, ... пийте по едно вино и я карайте по - айляк...

 

Ясно е, че в днешно време всичко е извратено - като намериш нещо истинско се радваш, в купа с ментетата.

Преди беше обратно и всеки с по - голямо ЕГН го знае.

Всеки втори вкарва масла от където му дойде, знайни и незнайни места...

В два варела, поставени един до друг, може да има истинско, ... другото може да е трета преварка... 

 

Затова не трябва да се робува на име, а на произход - поне доколкото можем...  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама аз не споря. Моя човек щом не ми дава да слагам от неговото масло имам две рена и преди години само Elf слагах но не беше Румьнски, което продава прави сметка. А е офицялен доставчик на едро, а баджанака пък има таксиметров компания и той спря да си взема за неговите коли от тези масла и мина на англйски. При такситата калпавото масло изкарва повече щото почти не изстива. Което е много важно.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ценa не ме интересувa. Сaмо знaм, че нa мaлко нaд 5000 км. нaлягaнето нa мaслото пaднa нa полувинa и дaже щях дa сменя мaсленa помпa. Добре, че мaйсторa дето искaх дa ми сменя помпaтa ме убеди първо дa сменим мaслото ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зaбрaвих дa нaпишa, че говоря зa Елф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежки заключения :) Само да не забравяме , че маслата Хонда не ги внасят от Япония ! Малък жокер за колегите които четат - на бутилката Хонда пише Белгия а някой беше постнал интересно инфо в друга тема с прикачена снимка на Тотал и масло Хонда :) В групата на маслата Тотал е и Елф като маслата са добри стига да не са нискокачествени реплики.Френските масла са един от най-добрите за Европа и това няма кой да го отрече.То не само маслата а и гумите са им едни от най-добрите както и дизелите HDI са на челните места по километри пробег и безпроблемна работа.Не , няма да си купя френска кола както и не правя реклама а просто констатирам фактите такива каквито са.Чудно само как надупените мотори на Рено , Пежо и Ситроен не се чупят с тези масла , както и да е. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер щом не те интересува цена давай смело много е добро ! :yes: :yes: :yes:

Други пък карат с рали масло по цяла година и въртят 10 000 км ....въоще голема нация сме ...компетентна....

 

Та всеки с главата си .

 

http:това масло е доста по хубаво от ELF10w40

 

10w40

 

Подходящо и за бензинови автомобили! Масло М16 Д 2,74лв.М ХЛ-32-2,70лв.М ХЛ-46-2,75лв. Трансмисионно УТТО 4.60лв.!10w30-6,60лв.10w40-6,60лв.15w40-6,60лв.Масло Скоростна кутия 4,60лв.Антифриз на минус 80 градуса 1л 3,65лв.Маслата за на фирмата ПЛАМА със сертификат на качество и фактура .Тези цени са за количество минимум 200л.Поздрави!!!

 

 

OLX OLX OLX :punk: :punk: :punk:

 

ПП

Ако в Япония разберат как се гаврим с техниката им....сигурно ще забранят износа за БГ !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер щом не те интересува цена давай смело много е добро ! :yes: :yes: :yes:

Други пък карат с рали масло по цяла година и въртят 10 000 км ....въоще голема нация сме ...компетентна....

 

 

Нещо не ме разбра! Исках да кажа, че не цената е определяща. Елфа който купих преди години беше от официален представител и го сипах при това в Рено. При добро масло на празен ход налягането показано на скалата е около 2- 2.5, а при на натоварен мотор 4.5 - 5. Когато маслото си загуби свойствата е съответно налягане 0 на празен ход и около 2 при натоварен двигател. Това имах в предвид в предните си постове и затова повече Елф не сипвам. Жалко, че Харвито няма такъв уред за да мога да си следя маслото по този начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...