Jump to content
haunted

Задни говорители Honda HR-V

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да си сложа задни говорители на Honda HR-V. Видях в отворите нямам говорители, но има някакви кабели със синя букса накрая с две дупки и предполагам това са кабелите за колоните. Ако са за говорители тия кабели поне няма да тегля до там. Сега се чудя какви да сложа. Гледам пишат ,че 10см влизат там. Тези например http://www.avitel-bg.com/hertz-dcx-100_2-way_10cm ще станат ли. И захващането как ще стане. Там май имаше някакви дупки за захващане, но не знам дали ще паснат. И за предните говорители ако реша да сменям там какво може да се сложи. Искам да е без рязане и сложни операции. Максималното каквото може да се хване на мястото. Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. Разгледах тези теми и разбрах, че тези кабели поне ги имам. Само че пишат че слагат 13см говорители, а аз гледах че са 10см. Дали 13 ще влязат без проблем и предните какви мога да сложа.!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предните,най-лесният вариант е вадиш и мериш ;) За отзад незнам,защото аз имам и не съм ги пипал :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отпред се събират 17 см, но трябва да изрежеш малко фабричната пластмаса около колоната, абе играчка си е, но Hertz свири доста по-добре от фабричните. отзад май бяха нещо нестандартно като 12см. 13-ки не се събират, освен ако са много плитки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за отзад стандартните са 10-ки. има си и отвори, и кабели. всичко са предвидели Японците.. само защо не са ги сложили..!?

но на мен ми се сториха много малки и си взех 13-ки, като рязането не беше въобще сложна операция. по сложно ми се видя поБългаряването на буксата, тъй като не можах да намеря такава женска която да вържа към тонколоните. Играчка си е като цяло префасонирането със 13-ките но аз съм много доволен от начина по който станаха и още по-доволен от звука който вадят :)

ако не ти се занимава много, и искаш просто нещо да свири отзад.. вземай 10-ки и... "волумето на мах.."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз на моята си имам фабрични.Може би на фейслифта не са слагали отзад колони :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не е фейслифт. Значи 10-ки стават без проблем. А за 13-ките какво точно рязане става на въпрос? Дълбочината или радиуса е по-голям проблем. И те сигурно не влизат в дупката а се отгоре на кората?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 10-ки , ако не си някакъв хайфист. Аз рязах ламарини, сложих 16, но сега като усиля  вибрират пластмасовите капаци и не е приятно.  Рязането е безмислен филм в който се вкарах, а и има качествени 10ки. Оносно предните, поне при мен оригиналните свирят убийствено, не смятам, че ако ги сменя ще получа повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,аз също рязах ламарини и събрах 6,5",но както при колегата " аlman" се усещат вибрации на пласмасите,така че може би е по-добре да сложиш предвидения размер ,но качествени.

Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да се концентрираш върху предната линия, това че има некви дупки и трябва да се сложи нещо за да свири е пълна глупост. Ако търсиш звука на шофьорското място от задните колони и то с тия размери по 10 см не виждам никакъв смисъл.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, когато се возят 4 човека , зада чуват отзад, трябва доста да се усили и отпред става неприятно /поне за жена ми/ . При 4 говорителя, може тихичко да се слуша и всички чуват.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаме качествена музика в тая кола, без баскаса отзад не става. Имам една каса с едно малко усилвателче вкъщи и един ден си поиграх за да пробвам и стана добре, но ме дразни, че заема място, а мъкна постоянно нещо в багажника и е неудобно и я махнах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не говоря за качествена музика, а за по-правилно разпределяне на звука. Едно е да се чува само отпред, а съвсем друго и отпред и отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега alman, хубаво ни контрираш както мен така и другия колега с предложението за тубата, ама чак сега обърнах внимание, че темата не се отнася до твоята кола. Не всеки вози по 4 човека всеки ден, в моята примерно 4 човека са се возили не повече от  5 пъти за повече от три години. Също забелязах, че човека пита и за предните говорители, което автоматично ще рече, че нещо не го кефи звука и търси алтернативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предните вече зависи от бюджета и има изписано в другия раздел много. Не е трудно да се порови там ;) 

 

В моята 3вратка пък се возят всеки път 4 човека :D Качвам различни хора от една група за пътуване :P 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не контрирам никого колега, просто смятам, че не си струва да вкарва големи говорители в оригиналните дупки, защото няма смисъл. И аз си возя сам задника в мойта, но все се налага понякога да качиш някого, който като говори ти да не викаш "квооо".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам завършек на темата. Взех си Hertz dcx 130.3 за отзад. Паснаха идеално като малко изкривих ушите, за да влязад леко по-навътре. Махнах пластмасовия конектор и под него кабелните обувки паснаха идеално на говорителите. Като звук на пръв поглед отпред не усетих разлика. На задните седалки има разлика. За по-големи говорители отзад ми се вижда, че ще трябва сериозно преправяне. Та това е като че ли очаквах по-голяма разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за звука е актуална, при мен отзад сложих 6,5 инча но дупчих по ламарината за да ги завия, защото бяга с 4 уши а магнитите влизаха точно по дупката. На пластмасовите капаци сложих дунапрени, като подложки на местата където има резонанс и уплътнение за врати на всички места, където хлопа и опира и има вибрация (включително и зад кората на задния капак), за стои на меко и да не резонира при определени честоти и децибели. Кабелите си ги прекарах отделно, защото не намерих готови. В предните врати оригиналните са на pioneer, които звучат добре, над тях сложих пищялки на пластмасата зад страничните огледала. Отвътре на вратите под корите, премахнах найлона и сложих изолация залепена с лепило спрей, направо за ламарината. Ефекта е обезшумяване, мек и плътен бас без резонанс, като при удар по пластмасовите кори на врата, се чува плътно дум без да звъни вибрира или хлопа нищо. За допълване на баса задължително бас каса, от която задължително трябва да се клати огледалото за задно виждане... :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да слагам задни колони. Някой знае ли каква е максималната дълбочина при монтаж?! Ако сложа 10-ки дълбочината би трябвало да няма да е проблем, но като разглеждах в един магазин едни 13-ки, ми обясниха че са с различна дълбочина при монтаж и след монтирането им трябва да остава място под тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...