Jump to content
aqvata

Проблем със CD и Радио - хонда джаз 2003г

Recommended Posts

Моля за малко прясна информация. Има ли някой във Варна към когото да се обърна за ремонт на радиото на Джаз 2002 ,с демонтаж и монтаж от негова страна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз съм горд собственик на Хонда Джаз 2002 г имам същия проблем с радиото насочете ме към сервиз да го изпратя за ремонт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето телефона на сервиза в Добрич ,който ги обслужва -0878639400 Ивайло Проданов ,ремонтира се още същия ден и се праща обратно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е мурафета с презапояване -който не вярва да си презапоява на воля .Сменят се определени смд елементи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна темата.
 

Сменя се само регулатора на напрежение - BA00ASFP-E2. 3-4лв е. Вече лесно се намира и в България.


До сега поправих радиата на двама познати . Но не си мислих, че ще дойде ред и на моето. :)
Явно това е масов проблем, рано или късно стига до всички.

 

Чакам си новата кола и скоро ще се разделям с вярната хондичка. Тя пък не се чупи, ако не се налагаше да плащам тая пуста гражданска, щях да си складирам в гаража на село за резерва. :)
Та докато си чакам, преди 2-3 седмица радиото отказа.

 

Малко разглабяне, малко псувни и след 2 часа вече имам работещо радио.
Не, че ми трябва, ползвах си AUX-а. Но пък ме дразни като знам, че нещо не работи.


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  извинявам се, че пиша по стара тема, но дойде врме и аз да бера ядове с това радио. Прегледах коментарите по темата и реших направо да сменям козолата с оригиналното радио и си поръчах нова. Дотук добре , конзолата е при мен и готова за монтаж, обаче голям зор със свалчнето на старата.

Изчетох всичко по-темата, свалих пластмасата отдолу, развих четири болчета под  "врътките" , разкачм донякъде конзолата от щипките с дърпане, но не излиза и не излиза, а не искам да я дърпам много да не счупя нещо. Мисля, че има още някой болт някъде, но уви н мога да го намеря...

Та , ако някой може да помогне  благодаря и поздрави!

 

Редактирано от tito_brg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като свалиш пластмасата под врътките, има два болта, които държат конзолата (освен щипките) Внимателно развивай, защото аз загубих единия. Но може и без тях. Щипките са яки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си го загубил. :)
Тези два болта, ако ги изтървеш падат под централната конзола.
Махаш две щипки отпред, развиваш два болта отзад, развиваш топката на скоростния лост и вдигаш цялата пластмаса.
Точно под втърките на духалката ще намериш изгубеният болт. :)

В началото като активирах AUX-a и си вадих аудио букса за него, няколко пъти ги изтървах и разглабях като луд.

Но си прав може и без тях. Щипките са яки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря ИцоД, намерих ги тези болтове, смених конзолата с нова и ново радио. Всичко е ОК .

Благодаря !!!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото мултимедия ли е или просто конзола с място за стандартно радио. Ако е първото ме интересува дали е ОК. Можеш да пишеш на лични, да не занимаваме Форума. Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Взех си Jazz днес, но имам проблем с радиото. Не угасва и си свети така дори като заключа и изчакам... Аз ли нещо не спирам както трябва? 

20230904_193834.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някой знае ли дали Джазето след 2010 година има изведен фабричен AUX за да може да се ползва флашка , като може да има и букса със специален кабел да се прехвърли върху флашка, както е при Сивика в подлакътника.Весели празници от мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...