Jump to content
Sign in to follow this  
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

image.thumb.png.d299aa92b74404c749549c1c0956fede.png

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.68325049aa7b09f29c7390c0c24d07d6.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.abd7bd6a0a850366295e557deeff57f5.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иван Славков - Батето винаги беше култов:

"Вие що си губите времето с футбол, бе? Я какъв хубав винпром имате с ракия и вино, а си трошите краката с топка. Я бързо да се поправите!" (към футболистите на Поморие).

Признавам, че футболът ни е в нокдаун, но пък държавата ни е в нокаут! (след загубата на националния отбор по футбол от Чехия с 0:6).

Писна ми от конгреси! За какво да се събираме пак, знаете, че когато има такива, ги печеля!

Какво ми хареса най-много в турнира ли?! Ами стюардесите! (Отговор на въпрос на журналист на турнир по аматьорски футбол).

Лично на мен бракът ми харесва. Аз съм се женил три пъти.

Развалиха Караиванов в дебелариума и затова го уволних. Аз съм го назначил, аз го уволних!

България винаги е чакала някой да я оправи - я големият брат, я малкият братовчед. И ни оправят наистина, ама са все отзад. Стига ни толкова!”

image.thumb.png.1319973d1a1c474a6b36354fc70b03ad.png

  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

МЪДРОСТ ОТ АРАБСКИТЕ НАРОДИ В 31 ПОСЛОВИЦИ
1. На глупавия прощават 70 грешки, на умния – нито една.
2. Медът се залепва по мустаците на този, който се облизва.
3. Всеки мъдър враг е по-добър от невежия приятел.
4. Ако си направил добро - премълчи, ако са ти направили добро - разкажи.
5. Оставете това, което не ви носи полза – то взима от вас, но не ви дава.
6. Ще бъде ли сянката на дървото права, ако стволът му е крив.
7. Апетитът идва с първата хапка, а кавгата - с първата дума.
8. Ако се колебаеш за нещо - питай баща си; ако го няма - брат си; ако нямаш брат - съседа си; ако си далеч от дома - питай първия срещнат; а ако си в пустинята и няма никого - питай жена си, чуй, какво ще ти каже и направи обратното.
9. Две неща доказват своята ценност след като ги загубиш – младостта и здравето.
10. Думите, докато са в теб, са твой слуга, излязат ли от теб - стават твой господар.
11. Когато даваш заем си приятел, когато си го поискаш обратно – враг.
12. По-добре да живееш един ден с орлите, отколкото година с кокошките.
13. Когато бикът пада, над него се издигат много ножове.
14. Войната е лека за зрителите.
15. Враждувай с царя, но не враждувай със стражата.
16. Един преживян опит е по-добър от седем прочетени мъдрости.
17. Всичко, което е в изобилие, доскучава.
18. Дай на глупавия хиляда акъла – на него винаги ще му хареса само неговият.
19. Стиснатият богаташ е по-беден от щедрия бедняк.
20. Ако нямаш това, което желаеш, пожелай това, което имаш.
21. Не бъди като барабана – гръмогласен, а отвътре – празно.
22. За да запазиш тайната от враговете си, запази я от приятелите си.
23. Който търси приятел без недостатъци, остава сам.
24. Малка е ползата от очите, ако умът е сляп.
25. В любовта няма съветници.
26. Този, на който къщата е от стъкло, не xвърля камъни по хората.
27. Който има здраве, има надежда. А който има надежда, има всичко.
28. Който е откраднал яйце, ще открадне и кокошка.
29. Шепотът на красива жена може да бъде чут по-далеч от рева на разгневен лъв.
30. Вярвай в Бога, но си завързвай камилите.
31. Който иска да направи нещо, намира средства; който не иска да го направи - намира причини.

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.8ca23f77b6ee6609fa7687cefc173cdf.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Птиците не правят гнездо по- голямо от това, което им е нужно за да отгледат малките си. Нито второ- за вила. Нито трето- за всеки случай. Само гнездо - за любов и укрепване.

После им дават небе!

И малък спомен- как се прави гнездо..."

image.thumb.png.1e65149d678fe5e1382421b1ee86a3d4.png

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ърнест Хемингуей , роден на 21 юли 1899.

"Лежи си Хемингуей в градината, на хамака. Минава съседът му и го пита:

- Почиваш ли?

- Не, работя. - отговаря писателят.

Вечерта съседът се прибира и го вижда с лопата, да окопава ябълково дърво. Пита:

- Работиш ли?

- Почивам си. - отговаря Хемингуей."

*

„Може да нямаш вкъщи уиски, но винаги трябва да имаш лед.

Някой може да донесе уиски, но никой не може да донесе лед.”

Хемингуей

*

"Много пъти аз с удоволствие не разбирам и самия себе си."

Ърнест Хемингуей

*

Винаги изпълнявай това , което си обещал пиян !!!Така ще се научиш да си държиш устата затворена !

Хемингуей

image.thumb.png.47b539bce61da13eb05dee3ddf18c729.png

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.ad8c405e58bdafd5ad61a2b1fd2b4346.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Всичко което можеш да промениш е себе си.

Но понякога, това променя всичко друго.

Гари Голдщайн

 

Страхът не спира смъртта.

Страхът спира живота.

Ви Кийланд - псевдоним

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ако искате да скриете истината, поставете им я пред очите"

 

Карл Юнг

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.caa41436fa33566b3a4823300d350aa2.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.d90e59104cdc0b658c0503a4cd380bfa.png

Автор - живота.

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.309402e6a8273e4c7007399d213bf0ad.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.283835ecdd5fae2eddf89c6470aeae79.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.3f82b63bc6ebd4990101cb525cef4671.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Бог не е дал на някого всичко, а на всекиго по нещо,
за да имаме нужда един от друг. "

Алберт Айнщайн

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Когато в двореца влезе клоун, той не става цар. Дворецът просто се превръща в цирк."

 

п.п. Всички прилики с действителни лица и събития са случйни.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Когато цъфнат теменугите

и работите тръгнат зле,

еби им майката на другите

и гледай ти да си добре.

Еби им майката на другите

и в себе си утеха намери.

И ако в себе си утеха не намериш,

еби си майката и ти!

 

- Пеньо Пенев

Share this post


Link to post
Share on other sites

"На гроба ми не слагайте вода!

На оня свят не искам да се мия.

И ако възкръсна нявга от пръстта,

ще бъде само, за да се напия!"

 

Пеньо Пенев

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ти виждал ли си пенсиониран орел да

седи в гнездото си и да чака децата му

да го хранят?

Не, не си виждал!

Няма и да видиш...

Орелът лети високо, в небето...

до последно...умира и..."

 

ВАСИЛ МИХАЙЛОВ

image.thumb.png.6c3f3f76000e3dbf0807fa8555799f58.png

Edited by DAN_DAN

Share this post


Link to post
Share on other sites
На 7.04.2025 г. at 20:26, DAN_DAN написа:

...

и работите тръгнат зле,

еби им майката на другите

и гледай ти да си добре.

Квинт есенцията ни! :(

За тва сме на тоз хал - разединени и победени.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да бях умрял! До гуша ми дойде

с достойнство да се перчи лицемерът,

богатият от бедни да краде,

нищожества с почтени да се мерят,

да е в бардак девическата чест

и ученият, унизен, да проси,

и ситият под маска на злочест,

и много често болен здрав да носи,

и доблестният – в хорските крака,

и правият да си криви душата,

и словото с намордник все така,

и правдата – слугиня на лъжата.

Изчезнал бих, но как така в калта

сама да изоставя любовта?

 

Уилям Шекспир

1564-1616

image.thumb.png.f5839e5846710c55af15f388e50d8f9c.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Помниш ли детството

с лимонаден вкус,

когато канехме

момичета на блус?!

Помниш ли в дискотеката

онази тръпка

да доближиш момиче

с плаха стъпка?!

Да усещаш пулса

на кръвта си млада

в бавния ритъм

на рок балада!?

Да подадеш ръка

с мила покана,

по - уязвим

от жива рана.

Да усетиш дланта й,

треперещ лист

и погледа,

докосващо чист.

Да танцуваш с нея,

дъх до дъх,

обгърнат от

парфюмен лъх.

Да я държиш,

сякаш ваеш

скулпторна творба,

свела глава

като плачеща върба.

И да казваш без думи,

само с очи,

че вместо блуса,

любовта ти звучи...

Че Металика пеят

само за вас

и изразяват неизразимото

на глас.

Ей, това си е за жал,

ако никога и никъде

не си го изживял.

Ако никога без устни

не си още целувал

непозната,

с която си танцувал.

 

Автор: Петър Донкин

 

image.thumb.png.40f7df3f6fa5db9ac0cde25931650172.png

Edited by DAN_DAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Богат съм, защото светът е пълен с идиоти!"

 

Салвадор Дали

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.ac4d7831ce264d769ccbcce0ba6b526a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.aff9cf4d0f1338544068e340f912b5f0.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Киану Рийвс е известен не само със своите емблематични филмови роли, но и със своята мъдрост, смирение и дълбокото разбиране за човешкото съществуване.

В завладяващ дебат на живо, наблюдаван от милиони зрители по света, той хвана не друг, а Илон Мъск, визионер и технологичен магнат, да говори за един от най-належащите въпроси на нашето време:

Бъдещето на изкуствения интелект, творчеството и връзката с човека.

Срещата на противоположностите напрежението беше осезаемо, когато двамата мъже се изправиха един срещу друг.

Мъск, известен със смелите си виждания за колониите на Марс и бъдещето, захранвано с изкуствен интелект, говори за необходимостта от технологичен напредък.

Рийвс, от друга страна, представи една по-спокойна, по-съзерцателна гледна точка:

“Може би целта ни не е да контролираме света, а да го разберем.”

Моментът, в който Илон стана ням.

На въпроса дали AI ще надмине човешката креативност, Илон Мъск отговори с ясно: “Рано или късно, да. Машините ще създават изкуство, ще композират музика и ще разказват истории – по-добре от нас.”

Киану Рийвс, който за кратко замълча, след което пое дълбоко дъх и каза:

“Но дали една машина някога ще разбере какво е чувството да пропуснеш нещо?

Или какво е да създадеш нещо красиво от момент на мъка?

Творчеството не произтича от смятането, а от опита, болката, любовта и надеждата.”

Студиото беше тихо.

Дори Мъск за момент изглеждаше без думи.

Това изречение, едновременно просто и дълбоко, звучеше далеч отвъд екрана.

Реакциите

Сцената се разпространи бързо в социалните медии.

“Рийвс не само заглуши стаята, но и преопредели разбирането ни за човечеството”, коментира един зрител на Х.

Философи, художници и учени се изказаха и похвалиха гледната точка на Киану като спешно необходимо напомняне, че напредъкът трябва да се измерва не само в данни, но и в Чувство.

В свят, все по-загубен в технологиите, Киану Рийвс ни напомни за най-дълбоките ни ценности на човешки същества.

Това, което ни прави хора, не е нашата ефективност, а нашето несъвършенство.

А понякога всичко, което е нужно, е просто, честно изречение, за да накара цяла стая да се замисли - дори Илон Мъск да седи в нея.

490147416_10067778033246406_585852206119330767_n.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ако те питам за живопис, ще ми разкажеш книгите, които си чел за Микеланджело. Знаеш много за него. Творчество, политически въжделения, връзки с папата, сексуална ориентация – изобщо всичко. Но не можеш да ми кажеш как мирише в Сикстинската капела. Не си стоял там и не си гледал онзи красив таван.

Ако те попитам за жени, ще ми нахвърляш каталог от качества. Може и да си правил секс няколко пъти. Но не можеш да ми кажеш какво е да се събудиш до жена и да се почувстваш истински щастлив. 

Ако те попитам за войната, ще ми цитираш Шекспир: "Приятели, отново на оръжие сме призовани." Обаче не си и помирисвал война. Не си държал в скута си главата на най-добрия си приятел и не си виждал как те гледа в последните си мигове с молещи очи. 

Ако те питам за любовта, ще ми цитираш сонет. Но не си гледал жена с чувството, че си безкрайно уязвим. Не си усещал, че те разтапя с поглед. Че Бог е пратил ангел на земята, специално за теб и че този ангел ще те спаси от дълбините на ада. Не знаеш какво е да си нейният ангел, да я обичаш безкрайно и да си винаги до нея във всичко.

Не си понасял истинска загуба. Тя е възможна, само когато обичаш друг повече от себе си. 

 

От "Добрият Уил Хънтинг" - Робин Уилямс и Мат Деймън.

 

FB_IMG_1744482412995.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Това е 1000 грама желязо. Суровата му стойност е по малко от долар. Ако от него решите да направите подкови, стойността му ще се увеличи до 250 долара. Ако вместо това решите да правите шевни игли, стойността ще се увеличи до около $70 000. Ако решите да произвеждате пружини и зъбни колела за часовници, стойността ще се увеличи до около 6 милиона долара. Въпреки това, ако решите да произвеждате прецизни лазерни компоненти от него като тези, използвани в литографията, това ще струва 15 милиона долара. Вашата стойност не е само това, от което сте направени - но преди всичко - по какви начини можете да направите най-доброто от това, което сте.

 

д-р Серхан Или

image.thumb.png.2494321ab5ce0163bba7f38e8d10ed12.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...