Jump to content
buleka vti

Лепене на стоп

Recommended Posts

Привет на всички.Искам да попитам някой има ли опит и препоръка от някакво лепило което може да залепи стоп.Става въпрос за невидимата част където се захваща с винтовете.Пласмасата е сива на цвят но немога да кажа какво съдържа и какъв тип е.Имам каноколит Локтайт но не смея да клепам понеже ако не стане после самия него пък немога да го отстраня.Някой ако е ползвал някакво лепило или двукомпонентен пластелин за пластмаса нека сподели.

Редактирано от buleka vti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е в невидимата част, пробвай с двукомпонентните епоксидни лепила. Поне ще е здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двукомпонентните са пълна измишльотина канилулита би го залепил но колко ще изкара не се знае по-ефтино ще ти е да си вземеш ново стъкло или стоп аз не бих го лепил. Също може и със санитарен силикон прозрачния на хенкел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Loctite Gel - около 2лв струва. Всичко залепено се е чупело от друго място, но не и от залепеното.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да пробваш ако имаш под ръка силикон  за термопоялник има различни цветове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е от страната, която не се вижда можеш да пробваш и с работен силикон - в Бриколаж се продава и със сигурност ще ти свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с епоксидно лепило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лепило "Бизон"
Не знам колко се вижда на снимките , беше спукан от горе до долу. Залепих го с Loctite без да го свалям. Държи вече десетина дни , като температурата е от минус 10-15 през нощта до 6-7 през деня. Тези дни ще го напъна да го сваля , защото трябва да сменя една крушка , дано издържи.a82eabb8d7ad18f2bc1298ba7ea02949.jpg40f7f071235bc4031c9c66166389544f.jpg

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Греда! Разлепи се след двайсетина дни. Явно не издържа на вибрациите.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, намери си една черна пластмаса с ширината на стопа(невидимия ръб), в нета намери лепило за C-PVC  и мажи пластмасата, цепката и лепи ако прецениш, можеш да си пробиеш и малки дупчици и миниатурни рапидки да (през новата пластмаса ) да завиеш, пред и зад спуканото, да стане като шев.  Полезно ще да е, ако го надраскаш внимателно с едан шкурка , там където ще легне новата пластмаса. Грозно, но ефикасно. Красиво - друг здрав.

Редактирано от zmiata29
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.02.2018 г. at 10:41, zmiata29 написа:

Здравей, намери си една черна пластмаса с ширината на стопа(невидимия ръб), в нета намери лепило за C-PVC  и мажи пластмасата, цепката и лепи ако прецениш, можеш да си пробиеш и малки дупчици и миниатурни рапидки да (през новата пластмаса ) да завиеш, пред и зад спуканото, да стане като шев.  Полезно ще да е, ако го надраскаш внимателно с едан шкурка , там където ще легне новата пластмаса. Грозно, но ефикасно. Красиво - друг здрав.

 

Засега му сложих едно тиксо да не се пълни с вода :) . Не съм в БГ в момента и нямам време и възможност за по-сложни процедури. Като се прибера живи и здрави ще пробвам , ако не ще търся из моргите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в подходящата чужбина, навести тамошните морги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.02.2018 г. at 7:17, zmiata29 написа:

Ако си в подходящата чужбина, навести тамошните морги.

Австрия , но съм в малко градче и не знам около мене къде има морги. А и тука почти няма Харвита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си обикновено секундно лепило - цианоакрилат (или производните му там) на гел. Марката няма значение Лепи без грешка пластмаси (освен PP и PE).

http://www.slanchogled.com/Product-Слънчоглед-Mitreapel-моментно-лепило-Активатор_6497.aspx

Лепил съм с това преден фар. Не е пропуснал 4-та година. По принцип в  магазини за мебелен обков се намира това. Ако няма там такова ще намериш цианоакрилатни лепила на loctite, moment и други..

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, Vancho написа:

Купи си обикновено секундно лепило - цианоакрилат (или производните му там) на гел. Марката няма значение Лепи без грешка пластмаси (освен PP и PE).

http://www.slanchogled.com/Product-Слънчоглед-Mitreapel-моментно-лепило-Активатор_6497.aspx

Лепил съм с това преден фар. Не е пропуснал 4-та година. По принцип в  магазини за мебелен обков се намира това. Ако няма там такова ще намериш цианоакрилатни лепила на loctite, moment и други..

Имам такова , наистина прави чудеса. Ще пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най хубаво се  получава с поялник, Нагряваш стопа и леко го размазваш да се получи еднакво, да не е грапаво.Но да ти е свален, после най отдолу на стопа правиш малка дупка с бургийка 3 мм за да изтича ако попадне вода.Иначе ще ти се оросява. Моя е спукан най отгоре и така  стана  супер. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори опит :) . Залепих го с лепилото на снимката , стана прилично да видим само колко ще издържи.0e07539492f17e5795405640322a42e9.jpg4e21608518bcd48b88a4761616d63b21.jpg

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...