Jump to content
movx2000

Скърцане на волана

Recommended Posts

Колеги, след търсене в търсачката установих, че май никой не е питал точно за такова скърцане, затова пускам нова тема.

Скърцането е в самия волан, и се случвай май всяка зима.

Имам чувството, че пластмасите или нещо по вала на волана скърца при въртене на волана. Скърцането няма общо с въртенето на колелата и ходова част, а си е вътре в купето при завъртане на геврека.

Тая зима от началото още като се разскърца, все да пусна тема, и все отлагам, но взе много да ме дразни.

Има ли някой идея от какво точно може да скърца и някакво решение на въпроса? Подобно нещо ми се е случвало и на други коли, които съм имал, други марки. И винаги става зимно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега братовчед ми има същия проблем като завива наляво. И аз предполагах, че проблема е подобен, гледах няколко клипа където обясняват, че проблема е в самата рейка и иска смазване отвътре.. Не съм на 100% сигурен, но като се стопли времето (след месец два) ще я ремонтираме... Ако дотогава нямаш развитие по въпроса и ти ще драсна какво е станало. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, но според мен в моя случай рейката няма отношение. Аз чувам и усещам скърцането от самия волан, усещането ми е, че валът на волана скърца при триенето си в някоя пластмаса. около него.

Предполагам, че ако разглобя всичко около волана и сваля пластмасите ще се изясни, но някак не ми се ще да разглобявам преди да чуя мнения и някой, който е имал същия проблем и знае точно какво се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със Civic 7:

...

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да споделиш колата каква е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че споделих, а и в профила ми мисля има какво карам. Сивик англичанка, 6 генерация, 1996 година, двигател D16Y3. Хечбек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал в профила си.

 

Сега незнам дали е като при 5-ген, но ако е - то тогава ти стърже пластината която прави контакт между клаксона и конзолата на волана.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик англичанка, 6 генерация

 

Забрави за всичко което писах по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал в профила си.

 

Сега незнам дали е като при 5-ген, но ако е - то тогава ти стърже пластината която прави контакт между клаксона и конзолата на волана.

Благодаря, много възможно е да е точно това, защото и клаксона не винаги зацепва и ме дразни.

Как се стига до тази пластина, много разглобяване ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спираш колата на равно, изправяш волана, махаш емблемата на волана, развиваш гайката, удряш една черта с маркер за да знаеш как да си го сложиш после, дърпаш и геврека пада. Пластината  е на  обратната му страна. Смазваш  кръга по който ходи пластината и си връщаш всичко на мястото му. Отсега ти казвам да не очакваш чудеса. Много е вероятно да ти се разскърца пак. Три пъти свалях волан и накрая ми писна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега, това ми трябваше като информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз мнения относно подобно скърцане.

Става въпрос за Сивик 7  2003 г. 1.6.

Шумът идва от волана и наподобява  все едно гума се опира в пластмаса,като най-много се чуваше при потегляне и при спиране и предизвикваше доста голямо дразнене :whistle:

След изчетени много мнения и разговори с доста майстори никой не успя да ми помогне и реших сам да се заема с проблема.

Първо разглобих пластмасите около волана и всичко беше прецизно смазано.Резултат никакъв.

После реших да отхърля варианта да е от шарнири (така пишеше в някои коментари) и реших да смажа и тях.Шумът си оставаше.Смазано бе всичко по окачването при положение,че предницата скоро я бях подменил исках да бъда сигурен,че шумът не идва от някоя "нова част" по окачването.

Оставаше варианта да е от рейката.След като смазах само от дясно маншона на рейката и шумът изчена. :yes:  :punk:

Изминал съм вече около 10 000км. и мога да кажа,че шумът не се е повявал отново. :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля !След ремонта на рейката ми ,може би след месец се появи скърцането и при мен !Отивам при майстора ,вика карай така ще мине нищо и нямало на колата :ranting:,ади викам няма да го трепя сега!Карам аз ама то се засилва и почнаха хората да се заглеждат като завивам -чуват явно ,отивам пак ,тоя на почивка бил :angry:!Отивам на работа и викам на шефа давай инструмента -свалям рейката сам!Тя като е скоро сваляна всичко лесно се развива -свалям маншоните и вътре грам смазка няма ,купих тубичка като паста за зъби със графитна смазка за карета и даже не ми стигна за да наклепам хубаво,последната беше в магазина понеже не ги търсели много,събрах всичко и вече не скърца волана -толкова пари ми взеха а смазка за 5 лв не сложили вътре писюрите ,Ангелееее ,за това те плюят всички в града че и извън него ,даже вече усещам леко прихлопване пак от рейката -да ти приседнат парите дето ми взехте Ангеле!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това скърцане Сивик 7 ген 2002г. :|

Появява се след каране по паваж и други неравности от този тип. След 10-15 км по асфалт скърцането изчезва. В сервиза ми казаха "карай си така".  Направо на моменти се чудя как Хонда може да скърца по този начин. Ще опитам смазването, което е помогнало при колегата borko 30 и ще пиша резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен скърцането напълно изчезна след смазване с грес за шарнири. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазването му е майката и при мен беше така !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Карам Хонда Сивик,7 генерация.

От близо 5 години имам такова скърцане,ходил съм на 10-12 "велики"майстори и...не могат да разберат от къде е.

Ходовата ми част е добре с излючение на 2-та тампона на стабилизиращата щанга,които имат много малък луфт при натиск с щанга.

Скърцането се чува около основата на кормилната рейка, ниско долу и отпред,като се усеща вибрацията и във волана.

Появява се при рязко увиличаване на скоростта,спиране и когато колата изкачва голямо нагорнище.

Чува се това прискръцване и когато увиличавам бързо скоростта и завъртам леко волана ляво-дясно,ляво-дясно.

След 5 годишно ходене на майстори бих "свалил" шапка на човека,който открие проблема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реши ли проблема със скърцането ?

Редактирано от serj_78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги малко помощ..Имам 7-ма генерация Сивик 1,6 Vitec 2003 год..

От днес започна да скърца волана и идва от рейката,на място се чува съвсем леко,но ако потегля и най-вече ако съм на скорост причерно втора,карам леко въртя волана и скърца яко,все едно гума трие в гума..Ако съм на на свободна като че ли намаля това скърцане...Някаква идея какво да се прави...

Благодаря предварително...,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги малко помощ..Имам 7-ма генерация Сивик 1,6 Vitec 2003 год..
От днес започна да скърца волана и идва от рейката,на място се чува съвсем леко,но ако потегля и най-вече ако съм на скорост причерно втора,карам леко въртя волана и скърца яко,все едно гума трие в гума..Ако съм на на свободна като че ли намаля това скърцане...Някаква идея какво да се прави...
Благодаря предварително...,
Здравей, при мен скърцането изчезна след гресиране на рейката. Вече два месеца не съм го чувал. Отне ми половин час процедурата, направих го през маншоните.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.02.2018 г. at 19:56, honda_ks написа:

Здравей, при мен скърцането изчезна след гресиране на рейката. Вече два месеца не съм го чувал. Отне ми половин час процедурата, направих го през маншоните.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Ще отида в сервиз за да погледнат за какво става въпрос,защото при мен скърцането се появява само когато се стопли добре мотора,ако е студена няма проблем...Странна работа :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 
При мен имаше подобна симптоматика-след тръгване едвам се чуваше, но като покараш известно време и ставаше страшно. Никой с който споделях проблема не вярваше, че подобен звук може да се издава от рейката, май само аз бях убеден, и след процедурата по смазването, която направих настъпи тишина. Това бе проблема при мен.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги за всички мнения. При такова единодушие, не се съмнявам. Явно от рейката е това скърцане. Но при мен ставаше само през студените месеци, не знам при вас дали е било свързано с температурата. Тази зима обаче не чух скърцане. Все пак при първа възможност ще се прегледа рейката и ще се гресира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...