Jump to content
bango

D17A2 1.7 v-tec харчи масло

Recommended Posts

колеги имам следният въпрос има ли филтър или нещо подобно на този мотор,защото за 80 км изхарчи около 2 литра масло а мотора е нов буквално,нови бутала сегменти цилиндри главата е с нови клапани гумички водачи , точно подари тази причина направих въпросният ремонт заради разхода на масло ,но вече не знам къде и какво да гледам готов съм да се предам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв филтър да има ?Маслен има всяка кола.Нещо бъркаш,такъв разход не може да има на масло,щото по-малко бензин гори :).Кой прави въпросния ремонт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв филтър да има ?Маслен има всяка кола.Нещо бъркаш,такъв разход не може да има на масло,щото по-малко бензин гори Публикувано изображение.Кой прави въпросния ремонт?

 

 

 

идеята беше дали има филтър или клапан за картерните газове,но все тая да се надяваме .че проблема ще го отстраня утре ,щом имам решението ще пиша и опиша с детаили какво се случи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре е да си дообесняваш идеите ,нищо че си афектиран,Има филтър за маслените пари в капака на клапаните,но не филтър в този си вид ,в който си го мислиш.Обикновено е метален лабиринт,в който парите кондензират и се връщат в картера.Клапан няма,но на някой съм виждал енда мембранка ,много тънка ,като плондер за топка.При Хонда много често се ползва мотора за празен ход за клапан на маслените пари.Затова толкова често се спряга чистенето му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С толкова разход на масло първо вземи провери дали няма течове след ремонта,често срещано явление е.Търси за мазни места и локвички под колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издали са ти кола след основен ремонт с разход на масло 2L за 80км?! С гаранция до завоя ли това?И да е теч кола не се издава без обстоен преглед!

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е теч, най-вероятно са забравили да сложат сегментите :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са объркали гумичките на клапаните с по-големи и от там да си заминава маслото знам за други такива случаи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата по горе.Ако наистина има такъв разход липсват сегменти,макар че не съм мерил досега колко гори колата без сегменти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е теч, най-вероятно са забравили да сложат сегментите Публикувано изображение

 

Или това или изобщо не са пипали двигателя, а само са ти взели парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и това...мошеници колкото искаш, както когато ходих за реглаж на клапани при един...дадох му 30 лв. и на другия ден си взех колата,а тоя вика "бяха малко ра реглаж ама сега е екстра", реално разлика не се усеща в нищо...гледах болтовете на главата, бяха са прашлясали...не беше пипана изобщо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сериозно се замисли да огледаш за теч, ако не както казаха колегите сигменти или гумички... макар, че не знам как така ще запали изобщо тая кола ако са сигменти тя не знам дали ще има достатъчно компресия да запали.. поне така мисля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ли проблема?

Каза, че ще пишеш като го откриеш, но няма да е изненада ако "забравиш". Повечето пъти така става за съжаление :hmmm:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И задължително пиши в кой сервиз я оправяше да не би и някой друг да ходи там макар че е било само за да си помпа гумите :angry:  :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...