Jump to content
ivaivalito

Прекъсва на ГАЗ като загрее

Recommended Posts

Здравейте От скоро имам един проблем с колата ,прекъсва на газ като загрее на бензин си работи добре .CIVIC 94 D15B2 sedan .Освен ,че прекъсва и гърми та чак излиза маркуча от кутията на въздушният филтър никога преди не ми е гърмяла . .Първоначално мислех ,че е от газта ама надали :) .За да не прекъсва трябва като е топла да я карам на големи обороти .Кабелите ми са NGK на 3 години а свещите иридиеви NGK специално за ГАЗ .Капачката и палеца са сменяни скоро .От къде може да другаде проблема :) Забравих да спомена ,че и разхода е перфектен 12 в града Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварението на запалването е много, оправи си положението на делкото!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го ;ъжи да си разбутва колата ,врътни половин или един оборот болта на троиника които подава газ кум мотора при по студени температури така става и проблема ще е решен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайвилито(че готино име).Виж някой газаджия наоколо да погледне.Може вакуумче да се е скъсало.Кабели на 3 години...тъкмо са за смяна.Имаш капачка и палец проблемни....ей такива дреболии.А като чуя за свещи за газ падам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайвилито(че готино име).Виж някой газаджия наоколо да погледне.Може вакуумче да се е скъсало.Кабели на 3 години...тъкмо са за смяна.Имаш капачка и палец проблемни....ей такива дреболии.А като чуя за свещи за газ падам....

Днес ще сменя капачката и палеца ще започна от тях :) защото капачката ми има лека пукнатина .Относно кабелите не мисля ,че кабел на 3 години е за хвърляне и то NGK взех си ги от Англия и са добри ,а относно свещите просто пишеше LPG на тях знам ,че трябва да са 1 топлинно число надолу за газ ама както и да е .Това със свещите е може би маркетингов трик както е с маслата за бензин и дизел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю както каза колегата dan4o по горе врътни болта на троиника и аз мисля че проблема ще се оправи Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще и златни да са,огледай ги,позабърши ги,виж ги колко са гъвкави.Топлинно число в гуглето ще ти даде отговор на въпроса....Капачката само можеш да избършеш отвътре и да изчоплиш нагара от електродите.По изпарителя има едни мембрани които се удърват....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се удървя мембраната ще гасне няма да прекъсва и гърми. Пробвай с друга бобина или върни старите палец и капачка. Принципно първо търси причината в това което си заменил. Погледни и изпарителя как е че с това придърпване и гърмене ми прилича на вледеняване на изпарителя. Това са моите предположения ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. колеги и аз го имам същия проблем на d16y2 . Сменил съм капачка,палец,кабели и свещи. Когато е студена не прекъсва и щом загрее и почва но само на ГАЗ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...