Jump to content
Siddd

Таблото на Honda Civic 7 gen не свети

Recommended Posts

Здравейте колеги! От скоро съм собственичка на Honda Civic 7 generation 2002 година Публикувано изображение. Обаче има един проблем: дясната част на таблото не свети. Искам да попитам някой имал ли е такъв проблем и от къде може да идва и да ме посъветва за неговото отстраняване. Благодаря Ви предварително! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дясната част при оборотомера и скоростомера или при радиото и копчетата в средната конзола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пост 1072 може да ти даде визуална представа за таблото с измервателните уреди от тази тема ЦъКкНяма да е нужно да го разчастваш толкова,крушките се сменят за 5 мин с голи ръце.Относно свалянето на средната конзола - там нещата са по трудни,но ги има описани как стават в ръководството.През жабката се натиска по-малката част със скоростния лост за да се откопчае,после се сваля голямата част със Cd и всички врътки.Ако врътките са ти със жила ще береш ядове докато ги свалиш и после върнеш всичко обратно.

Редактирано от Nile

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дясната част при оборотомера и скоростомера или при радиото и копчетата в средната конзола?

половината скоростомер не свети ,показателят на гориво и температурата на водата,а всичко останало свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пост 1072 може да ти даде визуална представа за таблото с измервателните уреди от тази тема ЦъКкНяма да е нужно да го разчастваш толкова,крушките се сменят за 5 мин с голи ръце.

 

Относно свалянето на средната конзола - там нещата са по трудни,но ги има описани как стават в ръководството.През жабката се натиска по-малката част със скоростния лост за да се откопчае,после се сваля голямата част със Cd и всички врътки.Ако врътките са ти със жила ще береш ядове докато ги свалиш и после върнеш всичко обратно.

 

Много благодаря! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз също имах такъв проблем, но при мен угасването ставаше периодично, докато накрая светеше само в единия край. Свалянето и качването на таблото е много лесно, не е необходима мъжка намеса ;) Като сваляш пластмасата внимавай, че има едни метални щипки, да не паднат. При мен проблем беше намирането на крушки, тъй като по оригиналните надписите не се четяха много добре. Накрая се сдобих с най обикновени крушки от магазина за авточасти, които се оказа, че не светят толкова силно, колкото оригиналните, но сега пък подсветката на таблото е далеч по приятна. Трябва да внивамаш с ваденето на крушката от обувката, да не вземе да се счупи вътре, че тогава наистина става весело, а някои излезнаха много трудно от обувките. Имам и снимков материал, ако проявяваш интерес, ще ги кача :) Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изумен съм от колежките!!!Явно не съм случил на жена???Крушки с нашите цокли може да намерите в почти всички вериги "вносители":Аутоплюс,Евро07,Аутохит и т.н.Даже не е задължително да са оригинални,а мощноста да е подобна.На крушката пише 1,1w примерно,Напрежението за колите е 12v стандартно.По -мощни или по-маломощни крушки до 50% няма да окажат влияние на инсталаията на автомобила.Освен естествено дискомфорта от по яркото или тъмно осветление.Дано съм бил полезен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на колегите отзовали се на моят проблем!!! Публикувано изображение Събота или ще се заема с таблото ,пък ще видим какво ще стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой снимки или клип може ли да предостави как се сваля централната конзола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Централната конзола се сваля,но има разлика между фейслифтовия модел и преди фейса.

1.Махаш всички неща в жабката и я обръщаш,трябва да я стиснеш в горните 2 края за да се случи това.

2.Намираш подходящ инструмент(примерно отвертка) ,натискаш малката част на таблото дето е скоростния лост.Целта е да се откопчее от някъде,после внимателно откопчваш цялата тая пластмаса и я дърпаш настрани.Може и да се махне ,но маншона на скоростния лост трябва да се издърпа(при type R модела не може).

След като махнеш тая пластмаса има ще видиш една планка в централната част с болтче,развиваш и тя(не съм сигуре дали беше наложително,но го направи).

3.Махаш енда от корите под волана,тази дето ти отваря пътя към централната конзола отзад.

Следващата операция е най трудна,цялата конзола се държи от 2 болтчета.Трябва да огледаш хубаво,централната конзола ома метална конструкция зад нея.Там са окачени касетофона и други работи,по ниско от касетофона огледал хубаво за 2 болтчета хоризонтално разположени.Самата конзола има прорязани дупки така са направени ,че да не развиваш болтчетата докрай,а просто да ги охлабиш и да издърпаш.Нужния инструментза да ги развиеш са одължения,малкото каре и вложка 7 или 8.

Като ги развиеш после просто дърпаш и всичко трябва да излезне.Ако модела е преди фейслифта отзад има жила за плапата топло/студено и трябва да се откачат там с едни стопери на броните на жилото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой снимки или клип може ли да предостави как се сваля централната конзола?

Ако става въпрос за централната конзола, където е радиото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих помолил за помощ относно свалянето на таблото с оборотомера и скоростомера и смяната на крушките там. Съвсем пресен Хонда член съм и ще съм много благодарен за инфото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...