Jump to content
Guest dragorip

Сгоних се най-накрая

Recommended Posts

тая вечер направих няколко старта и само победи най-значимата беше над е30 с 2.8 който направи зверски старт но на 3та вече бях пред него до 4та имаше 2 коли между наспежо 306 с 16 (май 153 коня се води) него с повече го бих Корса гси ...там беше грозно хаха гавра с труп

пежо с16 има и 163 коня и 167 със 6-скорости ;)а това бмв Е30 с 2.8 ??? 193 коня ли е ванос ) :):D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пежо с16 има и 163 коня и 167 със 6-скорости :)

Бъркаш се, 163 и 167 коня са GTi-6, а не S16 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бмв-то е б25 строуквано с бутала от 2.8 и рязани биели ,беше и със сериозно лсд защото не е истина как се изтреля а за пежото аз си говорих с момчето и не е 6 скоростно до колкото разбрах от него със 6 скорости били след фейс лифта демек целият фар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...преди малко се сгоних с Алфа 156 2.0 ТС 155кс. очаквах лесна победа,но много ме озори 3:2 за мен свърши като едната гонка ме хвана неподготвен и тръгна малко преди мене.Общо взето ако винаги сменям в правилните обороти съм кола и малко пред него.Интересното е,че на 2-ра винаги ме застига,но на 3-та пак му издърпвам ...трябваше като поведох с 3:0 да спра ма щеше да е много болезнено за него пък беше и пич и каза,че Хондата наистина много върви явно пък той си е мислел,че с лекота ще ме бие:D П.П ...клипчета след като ми ги пратят ще кача :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша и аз, на последната месечна в София преди да дойде NSX-а решихме да сверим D13B2 срещу D15B8 (най-бавната гонка някога :D ) - D13 бие.. Някой каза, че трябва да има кличе, но не съм сигурен..

:D Еди президент!!! Ти си с 5 коня отгоре, и с 8 вЕнтила повече!!!:)
Аз съм и с 15-ки ;) , но цирк да има ( бях и на газ, но д13-ката и с керосин да бях, биеше ;) ), дано скоро сложа главата дет се мота в гаража (д15б2) и да стане и моя си инжекцион.... да съм по-вървежен, поздрави на Едди ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днеска се сгоних с Кадет 2.0 под 800 кг. С валове, генерации, всмукател обут в R888 .

Другата кола беше Пежо 205 МИ16 . Вече олекотено , няма валове само е яко разпилено и наредена ск. кутия.

Днеска Опела го нямаше ама пък имаше реванш с Пежака. Той беше си сложил седалките, а аз моята малко я позасилих от тогава. Резултата беше 1:1 . Като ме взе с един калник, а аз с доста ама това беше защото му отскубах яко на старта и после няма догонване.

 

 

Друга интересна гонка беше с Голф 2 , поолекотен (не много) с 1.9 ТД нам какво си (двигателя е 2000 год и 110 кс фабрично) . Сменена турбина и дюзи, кутия май си е редил пича. Абе с една дума доста ме озори :)

 

Паднах от понаправена Калибра ЛЕТ с 3-4 коли. Не успя да лагне на старта и ме разсипа :D

 

 

Не чак толкова интересни(безсмислени) дръпки в моя полза : Волво С40 2.0 турбо - понаправена над 300 коня, ЦРХ Б16 яко олекотен . Гонките бяха само за участие.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи Волво 300 коня пада от теб, а "понаправена" Калибра LET те бие... интересен персонаж си ти :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Начи Волво 300 коня пада от теб, а "понаправена" Калибра LET те бие... интересен персонаж си ти :dry:

Волвото падна и от мен, какво му е толкова чудното. Просто толкова коне на предно без шпер и сликове и малко повече лаг какво очакваш.Иначе на 3-та като надуе турбината почва да ме застига като спрял, но 400 м не са достатъчни да бие .А Калибрата е горе долу и тя около 300 коня турбо и този път не лагваше както обикновено. Един добър старт от нейна страна и реултата е ясен.Не знам пичове как оценявате колите, ама някои от вас ми се струват доста заблудени (нищо лично). Това че е 300 коня една кола нищо не значи на пистата. Това не е дино тест , а трябва и да се кара. Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

colibrito 4x4 ли ? :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе мен друго ми стана малко странно колко яко олекотен е бил този рекс ? и читав ли е ? нищо лично явно много ти върви колата но ако рекса е с добър мотор и найстина е олекотен то тогава трябва да е на твойте кила ако не по-малко а въпреки всичките подобрения по мотора ти съм сигурен че при б16-ката повече сила стига до асфалта за това питам не се заяждам,просто ми е интересно какви са факторите за да казваш че подобен старт е безсмислен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами трябваше да ви го снимам. .... в рекса имаше 2 седалки и волан :dry: Дори и таблото беше махнато. И след като изостана към 4 коли зад мен на 400 метра ти ми кажи да ли е бил смислен старта ???

 

Вие с тези коне много си мътите главата :D За "неверниците" http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f...&start=2835 има и клипче на Волвото как размазва М3 кабрио само че от летящ старт заради това се уговорих с човека следващия път да направим и един летящ, защото от място е АДСКИ безсмислено.

 

Отделно Хондю си размазваше и един ВР6 :D Представяш ли си. Ама не го писах, защото с/у мен е грозна картинката, не може даже да се каче че се гоним.

 

Калибрата добре че пича си е оправил лага, защото и тя щеше да яде доста бой ;)

 

TheDevilTwin, като съм ти интересен на националната взимай бинокъла и да се пускаме :dry: Все пак съм само с една умряла д15-ска и само си измислям.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

EGocentric, рекса е най-бързата Б-серия дето е идвала на пистата. А там съм виждал и Б16а2(5ген хетч), Б16а(5 ген хетч с колектори, полу сликове и нам какво си още) , Б16а1 (црх със "спуун" чип) ........ този определено вървеше най-добре. Пък ти ми кажи колко е бил читав, нему разбирам.

Много отдавна вече не си измервам колата с Б16 ....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе пич не ме разбирай погрешно явно колата ти найстина много върви и евала за което просто ми е интересно за това питам защото аз лично не мога да си обясня как пада тоя рекс от теб найстина ако трябва да бъда честен просто :dry: но ето че ... фактите говорят б16а на семи сликове с модове и тн е по-бавна от рекс на които ти слагаш 4 коли :dry: ибаси мини ми-то хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Aми те много хора застават с Голямото самочувствие на чертата, защото разбираш ли са по 160, 200, 250 коня ако щеш ... и после гледат "обидено" и им е трудно да осмислят какво им се е случило .....

 

Просто ми е много весело как някакви тотално заблудени хора ми коментират колата дето дори си нямат и на понятие колко върви и какво е правено по нея .... (не визирам теб, много добре те разбрах заради това ще ти отговоря по отдолу ;) )

 

Горе-долу по коли дето сме се пускали (пак казвам горе-долу) излиза че върви колкото рекс Б16 с валове (не много настроен). Ама това си е само горе долу, защото до сега не съм се пускал с такъв.

Ето и малко факти: http://www.vbox7.com/play:a8021b9e с въпросното пежо вървя по същия начин, както и рекса. Ама там пистата е друга , и пеЖо е бутан от тогава заради това си е просто пример :dry: Както и от кола до кола ;)

 

Не ангажирам никой с по горе казаното. Който не му се вярва да си мисли, че Б16 е непобедим няма да му разбивам мечтите :D Ама после като го накаже някой дизел или д13 да не да не може да го преживее :D Че като гледам chris_barnes малко му остава да сложи главата и тогава грам няма да се учудя и това да стане.

 

 

и малко полезна информация, която най-накрая изрових в този "ранен" час ;) :

 

Предавателните числа на d15z3 са същите като на d14a2 само дето ФД на з3-ката е 3.722 :dry:;) Айде застъпайте икономиките ;):P

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за колата Терористе,лично на Дупница видях как даде 14,7(по спомен)...живи и здрави на националната ще се радвам да ме повозиш малко :dry: :dry: :D Явно найстина Б-сериите в БГ са спреляци...щом едновалова Хонда раздава бинокли на такива марак и по-леки макар и по-тунинговани...Смятаии ся...наи-бързата Астра да беше c20NE или най-бърсиУ Голф да беше 115 конЮвия ?!? Какъв е извода ?- или б-сериите са много скапани или си уцелил перфектната пропорция м/у тегло и тунинг на колата...П.С С този рекс и там други Б-серииики с които си се състезавал,давате ли газ след 400м,по точно до 1км стигате ли ?!? И ако да..какъв е изхода ? Поздрави :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14.96 на Дупница. 14.7 е на другата бясна д15-ка на Хонда_ЕГ . Ама от тогава доста бензин изтече ;) И Б-серията не са скапани, просто хората си мислят, че като се качат на 160 коня и ще накажат някой :dry: Там може да се раздава само до 400м, иначе няма място за спиране. Ама нагоре става все по грозно за тях. И няма да те повозя, защото нямам друга седалка :D Ще ти дам едно кръгче, че да се зарибиш да си вземеш едно д15 :dry::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро,понеже си ми симпатичен,а аз не съм от ,,мишките,, ,ти го казвам в прав текст:Излез за малко от филма и огледай света около себе си!!! От доста време ти следя и проекта,а и темите които те вълнуват и затова има някаква представа в кво си се забъркал.Ти не излизаш от тунинг и от Хонда форума,като навсякъде и във всеки пост акцентираш върху колата са,за която съм останал с убеждението,че е твоя пътеводител в живота.Другото,което си мисля,че ти липсва е вниманието и признанието от околните,но това нещо се печели с честност,а ти не беше такъв в по-горният си пост с клипа,който пусна. На тоя клип аз карам бившият ми Рекс с Б16А1 двг и валове,смукател,изпускател и пружини от Б18Ц-Р.Сликовете не ги пиша като предимство,защото ако събереш смелост да се гониш с този ЦРХ и дойдеш някога на ,,гадната,,разградска писта,ще разбереш,че слика за там е ,,шит,,. Следващият негатив във гонката си беше винаги зверски боксуващия съединител и убийствените загуби между скоростите(на старта ми помага доста буксуването на съединитела).Следващият неоспорим факе е,че Мишката ми крадеше зверски на старта,за което не му се сърдя и не съм му казал и дума,но тук съм принуден да се защитя.Леко ненастроени валове викаш-ами да леко е не е фатално,но според мен това закъснение от около 4-5 градуса на двата вала е в тежест на колата.Другото нещо,което не беше никак,ама никак в час беше бензиновата помпа,като на 3-та и 4-та колата си правеше зверски падове,а и да нямах манометър,който да ме ориентира,си знам проблема на помпата,защото винаги преди това съм карал с външна помпа на Бош и в мига,в който я свалих и сложих стоковата-колата умря. Бях длъжен да напиша този пост,защото имам самочувствието да съм някой,а този някой не обича да бъде злепоставян от хора,които знаят истината(Теро, всичко това си го писахме на лични и те запознах с проблемите на Рекса),а я премълчават и изопачават. Не си мисля,че Б16 е непобедим,а относно разбиването на мечти-аз мога да разбия твоята с около 80-100 метра разлика с една 4-врата семейна кола,тежаща малко над 1200 килограма :dry: .ПС:Горенаписаното беше по темат за гонки,а именно:С моето супер претенциозно Б16 се гоних с едно Пежо,което не знам дали е претенциозно,но след това доста го подобрили,а то взело,че паднало от най-непретенциозната,но в същото време непобедима на Междене(Теро,тая къса писта дето се гоните,много заблуждава :dry: )ПС:Теро,не искам да приемаш поста ми като заяждане,а като приятелска критика относно леко параноичното ти поведение в последно време :D!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си го мислех и аз преди 3 години...но хората с течение на времето стъпват на земята ;) Все си мислех че след 150-160км/ч(след 400м) те минават..щом казваш че не е така,значи колата наистина върви мноого добре! Тогава ще си чакам кръгчето :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Martin Raynov , извинявам се ако съм те засегнал .... както виждаш съм написал, че не сме се пускали !!! Също съм написал че е друга писта и че Рекса не е настроен КАКТО си го говорехме ;) Не съм казал че мога да го бия, и нямам никакви проблеми да се пусна с/у каквото и да е защото няма да ми разбиеш никакви фантазии ;) Аз нямам такива ! Даже винаги ми е било кеф да се пускам с/у по силни коли за да мога да видя все пак колко върви. И колата не ми е "пътеводител" просто на фона на цялата тъпотия гледам да си запълвам времето с нещо, което ми харесва. Или е по-добре да пуша цигари и да се наливам с бира (примерно ;) ). Понеже нямам средствата да се метна на някоя фабрична бегачка, заради това гледам да си я направя сам , малко по малко :D За мен най-евтиния вариант е Д15 и ми е пределно ясно, че не мога да стигна резултатите, които дават Б-сериите ама с парите който мога да отделя ми е по изгодно да си карам направена Д15 от колкото стокова Б16-ка.

 

Отново ти се извинявам, само не виждам защо се засягаш. Пуснал си се, такъв е бил резултата и точка. Какво толкова? Да не те е срам от колата ? И моята има 1000 извинения и 1000 работи да се донаправят ама толкова може в момента и толкова върви.

 

И ако имах фантазии нямаше да напиша че ДИЗЕЛ Голф 2 за малко не ме би ;) Щях да го пропусна ;) Ама както казах не ме бърка ;)

 

И 400м метра на тая писта не са ли толкова дълги колкото и 400м на друга писта. А аз лично съм я мерил че има 400м ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро, БРАВО изглежда наистина колата ти върви прекрасно, но както и Мартин спомена изглежда доста с вживяваш във всяка гонка. Не си първата д15ка била б16 и няма и да си последната, но и сам осъзнаваш, че това не означава нищо. "Уважавай противника!" се казваше в един клип, който излъчват по време на Шампионска лига. Недей да обиждаш никого защото в този форум има много момчета, които имат страхотни коли и не се надуват като теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз мога да разбия твоята с около 80-100 метра разлика ....

Това искам да го видя на практика. До тогава позволи ми да имам своите съмнения.П.П. Martin Raynov не се знаем лично, но от постовете ти имам доста добри впечатления за техническата ти грамотност и изцяло за теб, но тук мисля че се превъзбуди. Нищо лично. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"Надувам" :D Просто проблема ми е че обичам да се базикам с хората дето се взимат на сериозно ;) Винаги уважавам хората, с който се пускам стига да не са дошли с Голямото самочувствие. Приятел съм на всички дето идват (с малки изключение) и ходим да се повеселим и си помагаме с каквото можем. Всички дето съм описал че сме се пускали са пичове ;) Някъде да сте видели да съм писал нещо пренебрежително за тях ??? (като пропуснем изключенията). Тука всеки си прави колата сам и знае какво струва и колко е "лесно" , заради това никой от нас не се взима на сериозно и уважава труда на другите ;) Ама като дойде някой дето си мисли, че е нещо повече не само аз се издразвам ами и останалите пичове. Следователно (поне до сега) бива грозно опозорен и си заминава с увиснал сопол ;) Не казвам, че бия всички ама за тая цел идват едни пичове с едно кадетче дето до сега нямат загуба. Скоро се очаква и една още по-бърза астричка да се появи. Та тези пичове дето смазват всичко живо никога не са се държали надменно или нещо такова ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Теро,радвам се,че се разбрахме по приятелски,за което съм ти благодарен!!!Относно загуби от дизели-няма срамно,защото аз имам две инкасирани такива от на Ивчо Сеат-а(с гореспоменатия Рекс и с МР2 турбо). Всички,които ме познават,предполагам ще потвърдят,че аз съм един от най-земните в този форум и по състезанията,на които съм ходил. Хондю,аз пък нямам никакви съмнения за теб и Терорягата и знам,че сте пичове,затова предлагам да не влизаме в отнесени спорове!Относно превъзбудата,си много прав,защото повярвай ми колата,която имам в момента,ме кара да се чувствам така всеки път,когата пусна рязко съединитела и смачкам десния педал до ламарината(при стартиране ми се доповръща,а когато сложа 5-та скорост на около 350-тия метър ми става още по-животинско......).http://vbox7.com/play:8335b1c1

Редактирано от Martin Raynov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На горното клипче Митсубишито е на 0,7 бар-а налягане,заводския даунпайп(52 мм) и рев лимитер на 7500.В момента го карам на 1,2 бар-а с афтърмаркет даунпайп,променени таблици и премахнат рев лимитер,което ми позволява да избегна използването на 5-та скорост и загубите от смяната.ПС:При гонката с Астра-та разликата се увеличава постоянно до финала,където водя с около 40 метра,според думите на водача на Опел-а.

Редактирано от Martin Raynov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....ето гонките с Алфата някой клипове,беше пратил само загубата ми хитреца ма взех и другите :)http://www.vbox7.com/play:d6787b70http://www.vbox7.com/play:b8937215http://www.vbox7.com/play:457540bd

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марто :) много яко стартира това биши (намирисва на 12-ки) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро,радвам се,че се разбрахме по приятелски

Не знам защо се засегна чак толкова, като съм обяснил как е работата и не съм имал за цел да те обидя. Пък някой ако си мисли че рекса ти не върви да вади нещо по-бързо ;) Запазвам правото си на едно летящо стартче с ЕВО-то :) От място няма да те видя къде отиваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и от летящ няма смисъл.Както казва един познат - "Евото е кола, която предлага всичко към което се стремя да достигна с хондата."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тебе може и да няма смисъл за мене има :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Е, не, това ЕВО ми напълни душата, :) много яко се истреля. Лудница просто лудница В такава кола и в багажника съм съгласен да ме качат, ама да се повозя веднъж в живота ;):);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз карам сивик 6г 1.4 90нр++ 100тина коня!Та конкретната гонка беше в градски условия срещу БМВ 320 от светофор до светофар със една кола му вземах на старта и така си оставаше до следващото кръстовише,нямаше никакъв шанс.Още една точка за любимата марка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тебе може и да няма смисъл за мене има :)

Абе нарочно ли дразниш понякога???Наистина ли си мислиш че имаш и най-малък шанс от летящ срещу тая кола???Нали не си сериозен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие няма ли да пристанете с вашите глупости ??? НЯКЪДЕ ДА СЪМ КАЗАЛ ЧЕ ЩЕ ГО БИЯ или нещо от СОРТА ????? За разлика от някой комплексирани хора дето се пускат само ако знаят че ще бият, аз не съм от тях. Просто ми е интересно с колко ще ме бие ....... Ама явно това някой ограничени хора не могат да го проумеят .... все тая.

 

На някой ако не му отговоря вече, значи е казал някаква тъпотия в стил горното изказване. Окончателно спирам да обръщам внимание на такива тъпотии. Всеки да си пише каквото му е на душата, просто да не ме занимава мен.

 

п.п. Не визирам никой конкретно! или поне може би ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове здравейте наскоро си взех рексче и почнах да се ориентирам, колко точно върви туи чудо :) Та срам не срам да си кажа до тука какво става :) CRX-a e D16Z5 VS SAAB 93 2.2 tdi 2000г 125 коня колегата казваше, че много върви колата ама...... интрига нямаше VS Хонда сивик Д15Б2 на Парадокс от форума интригата е на първа скорост от там нататак интрига няма....VS ентусиаст на светофара с Нисан микра 1.3 75 много вървяла - ми... мисля ви е ясноот тук нататък остава качване на категорията на колите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от ниско си почнал :) Давай директно на стокови 2.0 литра ~ 150 коня :D Пък малко да я пипнеш и не само стокови :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много върви REXа на cronnoss-а...

На трета скорост направо ми се губи в далечината.

Другата седмица ще си направим организирана гонка с няколко коли, и ще пуснем резултатите във VBOX

 

Coming soon... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...