Jump to content
pavcho85

Навигация за Акорд 7ген-ПОМОЩ!

Recommended Posts

Здравейте колеги преди няколко дни си купих таблото с навигацията(юнита с 7 инчовия дисплей и конзолата с втория малък дисплей над въздуховодите) заедно с окабеляването от колега в форума.Закарах колата в сервиз и там ми направиха инсталацията,всичко тръгна(климатроник,музика и малкият дисплей),но големият дисплей не искам да тръгне :(!Изчетох всички теми тук във форума,рових се в чужди сайтове,гледах в you tube клипове,но така и не успях да разберя каква е причината за това?!Възможно ли е да не тръгва понеже нямам двд рома и диска за навигацията???Има ли вероятност да е прецакан самият дисплей???Моля помогнете,че не знам какво да правя!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да не тръгва понеже нямам двд рома и диска за навигацията???

Не е възможно, а напълно сигурно, че без ДВД у-вото няма да тръгне!

Има ли вероятност да е прецакан самият дисплей???

Малко вероятно е, но горното по никакъв начин не изключва допълнително и такъв проблем.Не съм сигурен дали не трябва да имаш и GPS модул. Изобщо от какъв зор купуваш нещо, без да си проверил каква е пълната окомплектовка на навигацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,според мен като искаш да имаш "голям телевизор" по-добре да беше инвестирал в нещо такова :)http://www.avitel-bg.com/navitex_hm-8052g_oem-honda_accord-7

Редактирано от VamPo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да се "освободиш" от придобивката си си вземи ето това:

QL-ACD877

Публикувано изображение

http://1chinashop.com/7-car-dvd-gps-navigation-for-honda-accord-7.html

 

Виждал съм го на живо и работи и изглежда много добре. Отлично "пасва" на таблото.

Дойде за 1 месец.

Поздрави и успех!

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви,но аз съм привърженик на оригиналните неща и не ми допадат китайските имитаций.Сдобих се с двд рома и всичко тръгна както трябва.Искам да искажа благодарност на колегата BOSS'HOGG за жеста,понеже когато закупих навигацията в уговорката не влизаше двд рома,но в последствие като разбра,че без него няма как да работи навито ми го изпрати бонус.Много е точен и коректен-препоръчвам.Това не е реклама,а просто изказвам благодарност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а как да подкарам навигацията на 2003 2.0 бензин. Казват че няма карти за БГ, няма ли начин да се измисли някаква алтернатива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има карти за България.Слагаш диск и инсталираш.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=65105 ето я темата вътре търси как се инсталира точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я копирай къде в тази тема е пише подобно нещо за неговата кола?! :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги то ясно, че няма как да се подкара навигация ами може ли да се пускат някакви видео файлове на DVD-то било то клипове, филми и др. и какъв формат трябва да бъдат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не могат. Най-сигурният ти вариант е да си вземеш нова конзола, като посочената по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги то ясно, че няма как да се подкара навигация

Да не казвам голяма дума, но има някакъв шанс това да се опровергае. Свързал съм се с човек, който се занимава с такива работи и от няколко месеца активно тестваме различни варианти. Предвид, че засега има минимален пробив съм по-скоро оптимист за крайния развой ;)

 

На този етап целта е поне да се установи визуализация на местоположението върху картата, и евентуално чак после да може да се търси по адрес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не казвай нищо преди да сте го направили. От "много близо сме" до "успяхме" никой не знае колко път има ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте колеги ! 

Почти съм убеден, че при мен може и да тръгне APN3, за източна Европа колата ми е 2003. Случайно се ровех по настройките на навигацията и след това започна да ми показва с пунктир от където съм минавал. Дори изрисува почти целият град, ето и снимка  http://snimki.be/view.php?id=77107 . Само където не мога  да пробвам. Имам файла APN3, но не мога да го запиша. До колкото разбрах трябва да е на двуслоен диск, че на стандартен ДВД диск не ми достигат към 560 мегабайта. Другият вариянт е на някоя от месечните срещи да пробвам диск от някой колега дали ще тръгне, поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам как почти си успял да я подкараш? Това при мен си е така от ден едно (с точките по изминатия път) - настройка която се пуска и спира. Това, че навигиацята може да ти определи координатите няма нищо общо с наличието (или липсата) на карта за България. Докато някой не го подкара наистина, нека не казва "почти успях" - понеже само създава излишен шум във форума, хората се надяват и питат без да четат, ние отговаряме, че не става по 10 пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако съм създал смут във форума, но никой не е споменавал за пунктирите, а при мен се появиха. Никъде не съм споменавал "почти успях", казах, че съм "почти убеден", което е коренно различно, но както и да е. Съжалявам, че повдигнах поста поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сме го играли вече. Няма да можеш - сигурно със сигурност. 

Пробвал съм със записан диск - не става.

Пробвал съм да променям и подменям файловете на версия 2.11 към файлове 3.ХХ - не става. 

Пробвал съм да изкарам инфото за самите карти от версия 3.ХХ и да я вкарам в 2.11 - пак не успях. 

Проверявал съм и какво може да се намери с човек от Johnson Controls като документация. Оказа се, че навигацията си е чисто на Alpine, които са взели картите от NavTeq. 

 

 

Проблема е в това, че първата версия на навигацията върви под Linux. След facelift-a е вече на WinCE. 

 

Има един поляк който е успял да вкара Полска карти във версия 2.11, явно е успял да вземе картите преди да са компилирани за WinCE. Човека продава картите от сайта си по 5 евро на 100МБ сваляне. И него съм питал дали може да помогне, даже да ги продава той в БГ. Отговора беше - Ела да живееш в Полша и ще ти продам карта за колата ти.

 

Това, че ти излизат точки е нищо. И на мен ми излизат точки и като се напълни буфера за точки, започва да ти трие старите. Така че го няма и варианта да си начертаеш картата сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой какво почти е успял, но е факт, че в момента имам разработка за APN2, на която има и карти на Полша, Унгария, Словакия и Чехия.

 

Бъдете сигурни, че ако стане това, на което всички се надяваме, няма да пропусна да ви уведомя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е интересно. Ти ли се занимаваш или от къде е разработката? Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимава той. Въпросът е наистина как картите от NavTeq са компилирани.

 

Zlatozator добре е да споменеш, че и въпросният "микс" APN2 + карти от APN3 например не поддържат база данни с адреси. Търсенето ти би било тегаво цъкане по дисплея за задаване на крайна дестинация, тоест не можеш да кажеш "еди си коя улица във Варна" или "еди си кое градче на майната си в Гърция", което е чест сценарии и трудно би ме убедило, че има смисъл да се напрягам да я ползвам вместо телефона си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един поляк който е успял да вкара Полска карти във версия 2.11, явно е успял да вземе картите преди да са компилирани за WinCE. Човека продава картите от сайта си по 5 евро на 100МБ сваляне.

 Този микс 2.11 + Полша го свалих. Свалянето ми излезе 2 евро.

Който има желание, мога да му го пратя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...