Jump to content
a.aleksandrov

кой двигател понася по-добре газта

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам кой от следните два двигателя има по-голяма поносимост към газта, ГИ разбира се. Става въпрос за Црв 1ген. (2000-2001 г.) 147 к.с. и црв 2 ген.(2002-2003г.) 150 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако си пред тази дилема си вземи по новия модел црв 2 ген.(2002-2003г.) но дизел. \ако имаше дизел от първата генерация, лично аз бих си взел такъв, но за съжаление нямаше. Иначе и двата мотора са поносими на газ, но не трябва да забравяш, че на всеки 20 000км, трябва да минаваш през един реглаж на клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За реглажа знам, просто исках да проверя да не би единия да е по-чувствителен към газта отколкото другия, все пак са различни двигатели. И да си призная, тайничко се надявах по-новия да е по-устойчив :) иначе твърдо съм решил да е бензин и на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А 2.4......... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото никога няма да бъде по-добро от старото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държат бре нема се плашиш, даже си мисля че новия по държи от стария, щото стария доста често се спряга с проблем и то точно 147 коня, 128 гачили е бая по издържлив, и някои все сваля глава за ремонт , пък за новия до сега не съм чул, е може щото са по редки все още. Колежката от другия форум има акорд на газ с К20 мотора на незнаини км. и нищо му нема, сигурно е над 150х.км на газ щото сменя дюзи на БРЦ а те си издържат едни 100 000 а за да са за смяна начи е на повече. Там има друг чеп обаче дет дебне зад ъгъла, износва разпределителни валове :) та тряя внимавша с екземпляра и с кво масло го караш. Беше задължително да е 5/30 или 0/30 маи. Интересното е че само при ЦРВ се наблюдава, акорда с същя мотор нема дерт, що така не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да се обаждам да го поръчвам да ми го качват на автовоза и ти ме хвърли в размисли сега с тия валове :) така и така ми блъснаха старата и мислех да минавам на по-новата, сега пак се зачудих дали да не си взема пак като предишната :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...