Jump to content

Recommended Posts

Здравейте скъпи колеги.Понеже много обичам качествата на Хонда (Висока ефективност - нисък разход - оптимална издръжливост) И реших да сложа Японски двигател.В немски автомобил.Няма да казвам имена за да не изтрият колегите модератори темата.Но имам проблем с избора на мотор.На Хонда моторите са адски много и честно казано няма такъв който да не ми харесва :D Загледал съм се в VTEC серия В.Поради по-голямото тегло на автомобила със собствена маса от 1360кг ще ми трябва по-мощен двигател.Като всеки голям фен на скороста веднага си харесах B16B Type R но в сервиза ми секнаха ентосязмът с идеята, че това е двигател само за десен волан.В което малко се съмнявам но не съм сигурен.Молбата ми е ако може да ми препоръчате някой двигател от серия В те са твърде много за да ги изброяваме.Но го търся поне от 150кс. на горе.Двигател който да е здрав и с лесна подръжка. ПС: Извинявам се за не много доброто обяснение, но моторите найстина са много.И не мога да си избера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b16a2 или b18c4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като всеки голям фен на скороста веднага си харесах B16B Type R но в сервиза ми секнаха ентосязмът с идеята, че това е двигател само за десен волан.В което малко се съмнявам но не съм сигурен.

Аз след такова изказване веднага бих сменил сервиза но ти си знаеш. Дано имаш и идея колко струва Б16Б защото със сигурност е повече от купето в което ще гo слагаш. Колегата преди мен е казал кои са твоите двигатели. Редактирано от Wyvern
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В толкова тежко купе дали няма да му е по-добре ако сглоби Б20 витек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тежко купе си трябва въртяш момент, повече литри. например 2.2 tape R. Мисля че b16b направо ще е разочерование в такова купе.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B20...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б16б ми се вижда доста неподходящ за тежък автомкобил. Аз лично бих потърсил к24а2 или к20а3, а ако не излезе нищо бих се метнал на х22а7 и като краен вариант х22а5(който е най-вероятно да се намери лесно). Имай си 1 наум, че какъвто и да е мотор най-вероятно доста зор ще види да се напасне(ако е възможно) като тампони, полуоски и ел инсталация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за тежеста ще го Up-нем малко.Гледах тунинг чипове.Ще вдигне 20-30кс,един хубав въздушен филтер с полирани алуминиеви тръби за по-добро охлаждане, и може би по-добра изпускателна система.И като цяло това му е.Няма да я глася за бегачка

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"20-30кс" , да ама не и само с чип а с още една шапка пари :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

+1 за двигателя H22A7-212 коня.

Редактирано от Staykov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги отново повдигаме темата. Намерих малкото прасенце B16A А- нещо си А или А2.Каза ми човека, че е Vtec 160кс. Не разбрах дали е А,А2 или А3, но мисля, че те са еднакво "Що годе"Някой може ли да ми прати схема на закрепянето, за да сравня как и дали може да се преправи.ПС: Вчера бях при жичкаджията ми.И му викам коя кола дава най-малко проблеми.Той ми вика: - Ако всички караха японци щях да умра от глад :D За 15 години работа е правил 4 хонди и 2 субарута. Power of Dreams - Хонда :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б16 ще ти малее,както са ти казали колегите,насочи се към друг мотор.Н22А7 е страхотен мотор и с намира сравнително лесно.Друг вариант е К20А2,но вземи смени майстора,че и той ако е от десен волан няма да ти стане.....Публикувано изображение

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не е в това въпроса.Найстина малък е, но 2,2 ще ме удари много в гражданската и в литража.А сега просто нямам финансовата възможност да подържам такъв мотор.Понеже сегашната кола излезе около 11 хиляди.И все още е с проблеми.Реших да взема нещо що годе съвместимо като кубатура, защото предния двигател вече 4-5 пъти се опитва да ме затрие.И да взема нещо сигурно.Пък по на там с радост бих взел Н22А7, че дори и F20C.Но на сегашния етап ще се наложи да се примиря с по-малкото. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те удари в гражданската, нито данък, защото няма да го регистрираш. Ако си мислиш да се правиш на съвестен гражданин имай предвид, че хондов двигател във фоксваген и да се молиш няма да ти го регистрират в КАТ.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...