Jump to content
Richard

Нова хонда CR-V във форума

Recommended Posts

Здравейте хондаджии, да се изфукам и аз. Та значи по-миналата седмица се сдобих с Хонда CR-V, 147 h.p., 1999г., италианка. На вид доста запазена, но да не я урочасвам, нека навъртя километраж и сама ще си покаже. До сега - сменени ангренажен ремък + ролка, масло двигател и ск. кутия, както и всички филтри, тампони заден мост, воден радиатор, монтиран ГИ Фобос и клапаните са проверени и регулирани. Всичко това беше извършено при Омбре, както и прегледа на колата преди самата покупка. Специални благодарности за професионалното обслужване и коректното отношение. Koko_2002 от Шумен също много помогна със съвети. Днес почистих стъпковото моторче, че оборотите на празен ход малко се колебаеха. След почистването заспаха. Проверих свещите - разстоянието беше около 2мм., направил съм го 1мм. Предстои: смяна масло в задния диференциал и нови свещи. Като се прибирах от София за Шумен ми даде разход около 11/100 газ извънградско. Това е засега, ще пиша за всичко около хондето и там където разбирам - ще се включвам. Айде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение ееее не така ще взема да се надуя Публикувано изображение. Значи в моторчето се оказа ключа за палатката така ли? Сега като форсираш после плавно ли падат оборотите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еииии Шуменци, вие вече сте повече от един, може да си правите срещи, не като до сега Коко си пуска тема за седмична среща в Шумен, ходи сам пие си бирата и се прибира доволен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дойдеш с CR-V-то и аз ще домъкна моето в срещата ;)Айде пиши ми на лично ако искаш да идваш по срещите и поздравления за колата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехаа то да вземем наистина Шуменци да си направим една среща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па да си направим, тъй както гледам - имаме известно мнозинство :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колко пари даде за хондата и ако не е тайна, колко ти струваше обслужването за това което си сменил след като си я купил. Че си търся такава хонда, ама автоматик и съм нагласил едни 6000 левчета и се чудя дали ще ме огрее да се вместя в този бюджет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то форума е пълен с теми за обслужване и ремонт, ама щом те мързи да ползваш търсачка - та значи ако 6-те хиляди са и за покупка и първоначално обслужване, малко трудно ще ти стигнат, освен ако не се прецакаш с някой "мъртвец", дето после няма да ти излезе от сервиза. Е, ако е с десен волан, ще ти стигнат и ще останат за газова даже, ама едва ли си търсиш такава. Тия дето са публикувани за 6000, че и за по-малко повечето са си дошли с газовата от Италия, а смятай че щом там е била с газова и е взета душата и то по италиански - без проверки на клапани, само доливане на двг. масло и т.н., а на запад газова се слага за да се кара много, тъй че един съвет - дори и изгодно да ти се струва бегай от такива црв-та. Цените на сравнително добро цр-в варират от 6000 до към 8000 че и повече. Ама ако намериш читаво и запазено по-добре дай повече че да ти е мирна главата после, без значение двигателя 128 или 147 коня - еднакви са по вървеж, разликата е в данъка. Моята я взех за 7500 и съм сменил:Масло двг. + филтър: 77Ангренажен ремък:73Обтяжна ролка:61Филтри (въздушен, горивен, поленов):88Масло ск. кутия:40Задни тампони:70Воден радиатор:220 И за труда:180Чакат за смяна масло за диференциала - към 30лв. и комплект свещи - към 35-40лв. Имай едно наум че може да ти потрябват пари и за гуми и акумулатор евентуално.Чети форума - пълно е с теми за всичко което те интересува, ако искаш пиши ЛС да ти дам координати от къде купих моята, че гледам в същата автокъща публикувани 2 црв-та, които си струва да се видят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, хиляди безаварийни километри, на хубави места да се водите с много приятни емоции ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си дайте някакви телефони/координати на лични, че другата седмица ще има още едно клубно CRV в Шумен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то форума е пълен с теми за обслужване и ремонт, ама щом те мързи да ползваш търсачка - та значи ако 6-те хиляди са и за покупка и първоначално обслужване, малко трудно ще ти стигнат, освен ако не се прецакаш с някой "мъртвец", дето после няма да ти излезе от сервиза. Е, ако е с десен волан, ще ти стигнат и ще останат за газова даже, ама едва ли си търсиш такава. Тия дето са публикувани за 6000, че и за по-малко повечето са си дошли с газовата от Италия, а смятай че щом там е била с газова и е взета душата и то по италиански - без проверки на клапани, само доливане на двг. масло и т.н., а на запад газова се слага за да се кара много, тъй че един съвет - дори и изгодно да ти се струва бегай от такива црв-та. Цените на сравнително добро цр-в варират от 6000 до към 8000 че и повече. Ама ако намериш читаво и запазено по-добре дай повече че да ти е мирна главата после, без значение двигателя 128 или 147 коня - еднакви са по вървеж, разликата е в данъка. Моята я взех за 7500 и съм сменил:Масло двг. + филтър: 77Ангренажен ремък:73Обтяжна ролка:61Филтри (въздушен, горивен, поленов):88Масло ск. кутия:40Задни тампони:70Воден радиатор:220 И за труда:180Чакат за смяна масло за диференциала - към 30лв. и комплект свещи - към 35-40лв. Имай едно наум че може да ти потрябват пари и за гуми и акумулатор евентуално.Чети форума - пълно е с теми за всичко което те интересува, ако искаш пиши ЛС да ти дам координати от къде купих моята, че гледам в същата автокъща публикувани 2 црв-та, които си струва да се видят.

Благодаря колега за информацията, аз от два месеца се ослушвам така да се каже за такава Хонда и навсякъде в София ги видях, по телефона съм ги прозвънил другите, които не са от тук- За момнта се спрях на една 147кс, автоматик, от Благоевград има я за 6500лв без газова е. Утре ще ходя да я видя на място /лошото е, че не разбирам хич от коли/ И ако ми хареса си тръгвам с нея за София. А за газ като имам пари по нататък ще я мисл или като продам моята старата кола. Долу горе това е дано да случа на кола, че се напатих досега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех за 5900лв. миналта година когато под 7500лв.-8000лв нямаше нито една 147к.с. Имам координатите на човека от дупница ако някой има желание мога ударя едно рамо и да видиме каква цена ще се обади сег за такава хонда. Смея да кажа `е хоната ми е супер запазена и на мн малко километри, вярно със външни 3-4 забележки я зех но технически е безупречна и много стегната. Сделката се оказа добра и човека беше точен, насреща съм да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...