Jump to content
Shorty

Постоянно светещи мигачи

Recommended Posts

Незнам дали темата ми е за тук, защото е по-скоро питане.Има ли някой от колегите който да си е слагал габарит в секцията за мигача на Сивик 6 ген. японка, така че да свети постоянно при включени фарове.Въпроса ми е как става работата и запазва ли се оригиналния мигач и как се ползва.Идеята е да светят оранжаво при включени фарове тип JDM Style и има ли такива диодни оранжави крушки, от къде се намират и какво представляват.Мерси предварително, някъде бях виждал такава Хонда направена по такъв начин.Ако има такава тема вече, моля да бъда извинен, не можах да я открия.

Редактирано от Shorty
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки занимаващ се с ел може да ти го направи , нужно е само реле. Hа мен ми искаха 20 лв за всичко

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал една тема в която човека просто беше продупчил мигача отзад и беше напъхал габарита там :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм със 6-та генерация,а с 5-та и съм ги направил.Предполагам няма да има голяма разлика.Просто смених оригиналната фасонка на мигача с такава с цокъл за двойна крушка(като на стоп/габарит-21W/5W )Който ще ти го прави явно ще разбира от токове и ще знае какво прави.не съм имал досега проблеми,няма нужда от никакви релета и не съм рязал никакви кабели.Ток за габарита съм взимал от фасонката на габарита като съм го направил с кабелни обувки.Успех с направата на US Look-a ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си ги направил така.Купих две фасонги с цикъл Т10 и ги възвах към кабелите на габарита, така че да светят и във фара и в мигача. Фара го пробихме отстрани с поялник и благодарение на оребрението не си личи нищо! Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Off topic: като се направят и стоповете тип Type R ефекта е още по-голям :)Публикувано изображение

Редактирано от EK3_LS
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От много време се каня да я направя така, и от пред и от зад :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се постопли малко и я почвам, тъкмо имам един стар счупен стоп от който ще ползвам фасонки и жици.Руле тия дни та викам с мен, може и снимков матерял да направим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето нещо по твоят въпрос + снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм я тая тема, ще видим как ще се получи при мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един въпрос - а с ченгетата как стоят нещата ? То е ясно , че трябват 4 фасонки за двойна крушка и малко жици с желание . Другото е елементарно . Виждал съм такива коли и съм си мислил и аз да го направя , ама само да стопли времето .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да няма проблеми с господата в синьо.Ето малко снимки как се получиха при мен нещата, като имам възможност ще направя по хубави:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Снимки от манипулацията не успях да направя, но принципа е същия както един колега по-горе беше писал.Сменяте фасонката на мигача с двойна такава, като на стоп-габарит и оранжева двойна крушка, взимате един "+" от габарита и един от мигача, минуса на мигача и сте готови.Това е за фаровете.За стоповете просто взимате "+" от габарита на фасонката стоп-габарит и минус от същата и слагате една обикновена фасонка на мястото на фара за мъгла.Там където има фар за мъгла просто вързвате неговия "+" и "-" към тези на габарита от фасонката стоп-габарит.

Редактирано от Shorty
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре са станали колега!

В комбинация с ксенон-а се е получило супер. Публикувано изображение Проблема понякога е, че другите коли не са свикнали на постоянно светещи мигачи и ми се е случвало да се получава объркване в движението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя дали няма да обърквам останалите участници в движението, въпреки че мигача свети доста по силно от габарита.А относно "ксенона" , нямам ксенон, това са габаритите във фара сложил съм диодни крушки и затова светят бяло.ПС: Двойни фасонки и двойни оранжеви крушки има във Викиват Пловдив, за тези които не могат да намерят и са решили да се занимават с направата на фаровете.Надявам се да не се сметне за реклама, ако е така нека да се премахне от някой модератор!

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, чудно, чудно!Точно същия ефект искам и аз, и отпред и отзад! Мерси за инфото, колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде да си купя такива фасонки и стопа за мъгла може ли да се използва по някакъв начин ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,съветвам те да вземеш от някаква морга фасунги за стоп/габарит.Ако не са от хонда предполагам пак ще станат но с някои преработвания.Моите ги взех двете за 2 лева,абсолютна пародия,много зле направени.Като резултат от тях,левия мигач започна да мига мн бързо като на жигула :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата, най-добре ако си намерите оригинални двойни фасонки!При мен се получи същото, щото на единия мигач сложих оригинална(имах от един стар стоп) и не е мръднала, а на другия слижих от тия за по 2лв. и същата работа, почна да мига отвреме на време бързо все едно е изгоряла някоя крушка.Оказа се,че кабела на едната пъпчица не дава хубав контакт и за това се получава така.Смених пъпката с една от оригинална фасонка и за сега няма дерт.Та ако взимате от тези евтините имайте едно на ум и преди да ги монтирате им калибровайте добре пъпките за кабелчетата, щото иначе леко да ги дръпнете и се откачат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за свалянето на фасунгата на мигача трябва ли да демонтираш фара, че като знам колко е претрупано зад фаровете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,колега.Фаровете се свалят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора като ми остане време ще ги мъча и аз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ксенон крушки ръгнати във фара без лупи, диодни псевдо дневни светлини светещи заедно със ксенона и едновременно със тази коледна украса светещи мигачи. Ето как от една прекрасна хонда може да се превърне в чист Голф. Минавам на дълги винаги когато такава кола се приближава към мен, независимо дали е от форума или не. Уважавам всеки който влага време и старание за любимата кола,но тази тема няма място в раздел "Визуален тунинг" а по скоро в раздел Off topic и тема със заглавие:"Колко закона нарушавам чрез модификациите по фаровете,мигачите и дневните светлини"Уважавайте марката и останалите в движението!

Редактирано от Version84
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колвга" няма да е зле преди да пишеш глупости да попиташ и тогава да се правиш на остроумен:1-во. Колата ми няма ксенон и няма и да има, освен ако не сложа фарове с лупи или си вградя такива в моя.Мен също ме дразнят тези които окьоравяват със разните им там китайски ксенончета, нерегулирани фарове и т.н.2-ро. Тези дневни светлини които виждаш на снимката вече не са на колата тъй като всеки втори бакшиш,гоуфаджия и тем подобни се сдобиха с такива.Сега отново съм сложил дневни светлини, но се кръгли и седят тоста по естетически от предходните, почти са като оригиналните халогени за 6-та генерация.А относно това че си против дневните светлини, по-добре ли е да ти светят посред бял ден в очите като карат на дълги през деня, защото забелязвам, че е масова практика, явно с цел да се пестят късите, заради смешните закони които мислят умните глави в парламента.Смятам, че ДРЛ-а е добро решение пък и всеки си има вкус, на мен лично много си ми харесва с кръглите дневни светлини.3-то. Относно светещите мигачи, не знам дали си запознат, но в Америка се вграждат серийно габарити в мигачите,както и доста от по-новите автомобили са с такива оранжеви габарити.Също от естетическа гледна точно колата изглежда много по-добре с тях.А относно определянето на някой като гоуфаджия, мисля, че само идеята ти да напишеш целият си коментар в темата ми подсказва гоуфаджийски манталитет(лично нямам нищо против гоуфаджиите просто това е станало като нарицателно)Лека и спокойна вечер "колега"

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Фаровете не се свалят !!!/> Стига сте говорили глупости. Оня ден един колега със субаро беше тръгнал да си сваля фара заради габарита, който се явява като мигалка... навивате волана в желаната посока и отваряте подкалника... пъхате ръка и О чудо!!!/> вадите фасунката с мигача... вече 6год карам с американски тип мигачи, но оригиналните габарити съм ги разкачил

Редактирано от hEka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колвга" няма да е зле преди да пишеш глупости да попиташ и тогава да се правиш на остроумен:1-во. Колата ми няма ксенон и няма и да има, освен ако не сложа фарове с лупи или си вградя такива в моя.Мен също ме дразнят тези които окьоравяват със разните им там китайски ксенончета, нерегулирани фарове и т.н.2-ро. Тези дневни светлини които виждаш на снимката вече не са на колата тъй като всеки втори бакшиш,гоуфаджия и тем подобни се сдобиха с такива.Сега отново съм сложил дневни светлини, но се кръгли и седят тоста по естетически от предходните, почти са като оригиналните халогени за 6-та генерация.А относно това че си против дневните светлини, по-добре ли е да ти светят посред бял ден в очите като карат на дълги през деня, защото забелязвам, че е масова практика, явно с цел да се пестят късите, заради смешните закони които мислят умните глави в парламента.Смятам, че ДРЛ-а е добро решение пък и всеки си има вкус, на мен лично много си ми харесва с кръглите дневни светлини.3-то. Относно светещите мигачи, не знам дали си запознат, но в Америка се вграждат серийно габарити в мигачите,както и доста от по-новите автомобили са с такива оранжеви габарити.Също от естетическа гледна точно колата изглежда много по-добре с тях.А относно определянето на някой като гоуфаджия, мисля, че само идеята ти да напишеш целият си коментар в темата ми подсказва гоуфаджийски манталитет(лично нямам нищо против гоуфаджиите просто това е станало като нарицателно)Лека и спокойна вечер "колега"

Игнорирам квалификациите ти за да се придържаме към темата.Извинявам се за ксенона.На снимките изглежда че си сложил обикновен ксенон в рефлектора,за всичко останало мнението ми си остава същото.От естетическа гледна точка колата не изглежда по-добре по този начин! Има много други фактори които влияят на външният вид , този не е от тях.В Америка могат да си слагат габаритите където си искат, законите са им различни.Там съм виждал и вместо жълт мигач да мига ляв или десен заден стоп,но ние живеем в България и трябва да се съобразяваме с нашите закони.Забележи при тях това не се води Тунинг ,такива са изискванията! Не случайно когато се опитваш да регистрираш в България кола внесена от там минаваш техно тест и няма да го издържиш преди да светлините ти да отговарят на нашето законодателство.Също така на снимките ти дневните светлини светят заедно със късите . Това също е забранено,защото ако ти си мислиш ,че така колата ти изглежда по "яко",на останалите по пътя през нощта не им се струва така. Надявам се че след като си сменил дневните с по-добри, те не светят едновременно с късите...Не казвам това за да ти прецакам темата.Просто ми е писнало от коледни елхи, приближаващи се към мен в тъмното, от които не мога да видя нищо в моето платно.
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз също карам кола с габарит в мигача.

Публикувано изображение

Ивинявам се за офтопика, просто искам да кажа че си е легално да се кара така в България Публикувано изображение

Иначе за дневните си правПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А темата от питане прерастна на съд, закони, правила и т.н. Само веднъж ще го кажа, придържайте се към идеята на темата, в противен случай триене и наказания :) Надявам се после да няма сърдити и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...