Jump to content
MMJ

Изразете мнение за покупка на CR-V

Recommended Posts

Здравейте,Утре ще ходя на Горубляне и съм се насочил към Honda CR-V.Ще ми бъдете от голяма полза ако ме насочите какво да гледам на хондата преди да я купя.Решил съм да взема точно нея защото е 4х4 а живея на доста стръмен баир и зимата е голяма мъка.Бих прочел мнения на хора които притежават въпросната кола (джип) и са я пробвали на стъмни баири в зимни условия.Добре ли се справя, ако пък дадете и съпоставка с друга 4х4 ще е добре.Предно-задно 50 на 50 ли е зацепено и постоянно ли е така ?Интересува ме и какъв разход ви дава извънградско и какъв в София ?Части намират ли се, скъпа ли е поддръжката в сравнение с немските коли, да речем пасат 4х4 ?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има мнооого изписано за твоите въпроси тук и в оффроуд форума разтърси се малко и ще получиш нужната ти информация. Няма смисъл все нови и нови теми да се отварят а съдържанието все едно и също.Не въртят четирите колела постоянно ако това питаш. По-принцип колата е с предно и когато предните превъртят тогава зацепва задния диференциал. Момента подаван към задните е около 10% на 1-ва генерация (не казваш коя година си си харесал).Поддръжката не е скъпа даже някой части са по евтини от немските.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, днес вече си на горублене, дано снощи си попрочел малко, за да няма после и обичаинте теми-къде сгреших :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм на Горубляне, ще ходя ранния следобяд.Иначе е ясно, че се поразтърсих преди да пускам темата, и един-два линка щяха да ми свършат работа.Искаш да кажеш, че си катериш баира на предна предавка и ако забуксуваш задните се включват само с 10% ?Доколкото знам на пасат 4х4 са 50 на 50, това означава ли, че хондата е значително по-зле от към проходимост на баир на сняг ?Харесал съм една 98-ма или 99-та беше, 125 коня.Доколкото четох първите които пускат са със 125 к.с. а 99-та почват да произвеждат със 147 к.с. следващите след тия вече са много пари.Затова съм се ориентирал към тези двете за около 7,000лв.Най-важното за мен е да мога да изкачвам баира при нас зимно време, затова ме интересува проходимостта им добра ли е ?Не съм спец а чета тук-там и слушам кой какво говори, да приемем, че ауди куатро, пасат формоушън, субару форестер и хонда cr-v се пробват на един и същи баир... на коя шансовете са най-големи да изкара ?Искам да купя кола с която да нямам проблеми зимата по баира, това е.Благодаря.

Редактирано от MMJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ако ме питаш земи си голф синхро така или инак ем за хонда питаш ем за WV клониш .Субарото ще е най добре . Проходим до определена степен за шусеен джип даже е добре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CRV 1 генерация - задължително да е 147 коня, разходът на гориво е съшият, а разликата при каране голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква е разликата при каране, разликата е в данъка в нищо повече, че на едната все още е 230 а на другата вече е 130, + малко по нисък разсход за 147 коня. Нито вървенето е повече ни нищо, ако искаш ела да те дръпна да видим колко ли ще ми вземеш преднина с тея 20 коня отгоре, а трябва да е много :)/> Като добавим и по кекавия за газ 147 кониов мотор не виждам много неща с които да е в + пред другия. Щях да забравям седалките наистина с апо удобни от на 128, вчера ги пробвах, добавяме го като + за по новата.До колегата, нямащ никъв дерт с катеренето на тоя баир, и неможе да я сравняваш с 4х4 на лека кола щото те са ниски и на 25 санта сняг като увиснеш върху него ако ще и 8х8 да е нямаш изкачване. Това къв предавателен момент отива към задните колела .... то тои е точно толкова колкото да не закъсаш на горе, ни повече ни по малко :)/> Пусни си клипчета в Ютуб да видиш. А и какъв е пробелма на наклона при те, много стръмно, кофти участък като настилка или ?p.p. Ето първото дето ми попадна, да върви , да върви,.... колко да върви http://www.youtube.com/watch?v=r3cl16pP8Y4И все пак не забравяи тва не е джип тва си е по голяма кола с проходимост.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И волксвагена не е лош.Странна гледна точка да сравняваш най-популярната и най-смотана немска кола с най-непопулярната и най-здравата японска....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa Маркони, как не популярна бре :) тва е наи продаваната кола за времето си "Until 2001, the CR-V sold more than any other vehicle in its class". Някъде дори пишеше за 2 те години от как е влезла в продажба що коли са били продаден но не намирам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам Митсубиши и Нисан се менкат доста из европейските и корейски марки.Разменят ноу-хау.Кооперират се с разни недоразумения.Това имах предвид...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах от около два месеца всякакви коли и се чудих, но от два дни вече ЦР-В 128 98'! За сега съм доволен. Не може да се сравни с типична лека кола, защото клиренса е 20см., за разлика от Шкода, която има 4х4, но картера е на 14см. над асфалта. За магистрала Шкодата сигурно е по-добре. Всеки си избира за какво му трябва колата и къде се налага да движи с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа на Субару 4х4 системата е несравнима (ако говорим за SUV && cars) Ако имах необходимата сума не бих се замислил за един Forester 2005+ с дизелов мотор. При по-старите модели не виждам кое знае колко голяма разлика с моето HR-V (имам реални наблюдения на живо) :)П.С Вярно е, че е клип но пък е интересен :)https://www.youtube.com/watch?v=FOmZIu_y1jsСравнение "на сухо" относно 4х4 системите на няколко марки автомобили.

Редактирано от pagubg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а случайно да ти преви впечатление че теста е с цел реклама на субару? тва с тия платформички и ролчици е ебати пародията. истината беше на ски пистата дето allroad-a на ауди ги премаза. И има десетки любителски клипчета как quattroto се гаври с какво ли не. субарото е яко ама чак па толко...... Х драйв на новите бмв сущо е значително по добра системата. Миналата година имаше едно субару Б9 на боровец дето собственника ми се чудеше защо го е купил.По темата:с колегата снощи се качихме в бояна с моето ЦРв да го видиме този баир. Д а си призная беше мнооооого сериозен наклон и яко сняг и лед ноооооо джипчето се предтсви оерфектно,изезе си без никакъв зор. Д а жея върнах на средата на наклона и я пробвах от място вуореки че на спирачка колата се пързаляше назад и так си тръгнабез никакъв зор. Колегата се изкефи и аказа че днес отива да я взима. Какво е направил ще разбереме ко се похвали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни правих як снежен оффроуд по Широка поляна с преходи през дълбок сняг 40 см. Не е като 4х4, но никъде не е имало бутане или друга странична помощ, за да мина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни правих як снежен оффроуд по Широка поляна с преходи през дълбок сняг 40 см. Не е като 4х4, но никъде не е имало бутане или друга странична помощ, за да мина.

човек ти изби рибата с това изказване Публикувано изображение 40 см сняг газил с този паркетник и казва че не било като 4х4? То ако е истинско 4х4 според теб 1м ли сняг ще мине?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко зависи и от снега, и в 60 см ще газя, с хубави гуми и пухкав сух сняг, ама и на 20-30 може да закъсам в кишав сняг :)/> Широка поляна си е студ и там снега обикновено си пада пухкав и така си седи до пролет :)/> Така че 40 санта не са особен проблем, лошото е като се затопли и се кашне :)/> Гледам и по разни клипове в интернет как пердашат през снега, ама щото е сух,и то си личи че като кара и направо се вдига снежен прах, а на други дето е мокър не могат да отлепят. Абе като цяла мога да кажа че колицата си е повече от нужното проходима за класа си :)/>Джакомо, ти маи скоро купи чисто нови зимни гуми маи, или вече ви бъркам :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави съгласен съм с теб, няма друга такава "лека" кола. Направо се изкефих откакто я взех (благодарение на колегата ламерчето който ме светна за тая бричка). Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...