Jump to content
eLbo

Honda Accord

Recommended Posts

Здравейте и за много години

 

Смятам да се присъединя към вашия клуб на „Хондаджий” Харесал съм си Хонда Акорд 2.0i 2004, бихте ли ми дали някаква информация като поддръжка, плюсове и минуси за колата .Сегашната ми кола е Тойота авенсис и съм доста доволен но мисля че е време да подновя возилото J

 

И успешна година на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същата колица. Година и нещо я джиткам и не съм имал нещо,което да ми се развали... Гледал съм по интернет сайтове за части просто информативно и може да се каже,че не са скъпи. Лично аз само плюсове откривам в тази кола, като возия и комфорт , като визия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е, че е от първи собственик и ми дава гаранция една година ... мислих си за газов инжекцион (макар, че съм против тези модификаци)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-добре щом е 1 собственик и ти дава гаранция.. :) Моята също е с газов инжекцион,незнам защо си против тези модификации.. Аз за 1 година и навъртях 60 000 км и ако бях на бензин, щях да дам 2 пъти повече пари.. Защо ?!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други мения също са добре дошли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авенсиса какъв е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авенсиса какъв е?

2002 - d4d Редактирано от eLbo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си доволен от колата си, не ти създава проблеми - това са един и същи клас автомобили, защо ти е да хвърляш повече пари? Аз лично бих карал Авенсиса още, докато тръгне да сдава багажа и тогава да подновя.Иначе колата на практика минуси няма. Здрава е, има страхотно поведение на пътя. Но ако не караш много (до 15 хиляди на година), не виждам смисъл да слагаш ГИ. Ще се изплати бавно и няма да е толкова безпроблемно колкото чист бензин. Crazy Paco например не ти споменава, че в момента му сменят двигателя, защото след едно настъпване на колата до 200км/ч нещо стана и започна да трака като дизел по негови думи :) Може да не е заради газта, но може и тя да е изиграла фактор.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4 е истината, 6 скоростна кутия ръчка и 190к.с. ;)

 

Ако си доволен от колата си, не ти създава проблеми - това са един и същи клас автомобили, защо ти е да хвърляш повече пари? Аз лично бих карал Авенсиса още, докато тръгне да сдава багажа и тогава да подновя.

 

Здаването на багажа при Тойота евентуално се случва след 500 000км.

Или яко ръчкане и неподържане на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

darius, обоснови се все пак, това евентуално нищо не значи, защото всичко е евентуално, след като няма доводи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здаването на багажа при Тойота евентуално се случва след 500 000км.

Или яко ръчкане и неподържане на колата.

 

Ами "Сдаването на багажа" е много относително - първо това е D4D двигателя, който не се слави безусловна издражливост. Второ, не знаеш на колко км е колата и как е карана/поддържана.

 

Идеята ми е, че не знам защо би сменил танту за кукуриго - модели от един и същ период, с едни и същи размери и приложение. За мен смяната на автомобил е една от най-загубените "инвестиции" освен ако не сменяш нещо трошливо за нещо надежджно или поне значително по-ново, комфортно и с екстрички, дето старото няма. Ако в една кола си наливал пари да я поддържаш - никога няма да вземеш истинската й стойност при продажба. А като вземеш нова кола е почти задължително да започнеш да наливаш пари в нея докато я направиш изрядна. Да не говорим колко пари ще додадеш за смяната на автомобила, застраховки, данъци и прочее.

 

Та така колега, ако си доволен от Авенсиса- пази го докато не почнат драми с него ИЛИ ако наистина е толкова здрав, колкото Darius мисли (дано да е прав!) изчакай да стане време да вземеш Акорд 8ма генерация :) Но да сменяш този Авенсис за този Акорд - няма да спечелиш много от към екстри и возия, а рискуваш да замениш Авенсиса, от който си доволен, за Акорд, който може да е каран немърливо и в който трябва да вкараш пари, за да стегнеш.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на подобно мнение.АКо ти се кара бензинка има резон,но няма да имаш удовлствие при карането след D4D.Може да сравняваш само с дизела на акорд.Това в медиите е правено многократно и почти няма разлика.Демек имаш си кола-много добра,няма смисъл да се хвърляш на непозната машина.Говоря като собственик на авенсис и 2 хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват хората късно е вече мандалото лопна :) Вече съм собственик на Хонда :). Колата е от първи собственик и то приятел и знам как е карана и подържана на 120 000 км е + това ми дават една година гаранция, цената също беше доста превликателна. Относно Авенсиса ... колата е доста добра дава ми уникален разход на гориво .... но ми трябва още една кола :) Мерси за менията :) скоро ще кача снимки да се похваля Ако ви трябват помощ в счетоводството и фотографията не се колепайте да питате ще се радвам да помогна ако мога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е! С фотографията помощ не знам - качи някоя снимка на колата за портфолио :P

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит да ти е Акорда, колега :)Точно днес се зачетох в Темата за Акорд 7-ма генерация, така че вече спокойно можеш да се присъединиш към другите ти събратя:cool:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crazy Paco например не ти споменава, че в момента му сменят двигателя, защото след едно настъпване на колата до 200км/ч нещо стана и започна да трака като дизел по негови думи Публикувано изображение Може да не е заради газта, но може и тя да е изиграла фактор.

 

По принцип за скапването на двигателя аз съм си виновен,защото не съм си проверил,че маслото ми е под минимума и съм имал изтичане на антифриз.. Другото заради което мисля,че дойде проблема е,че при ГИ се прави реглаж на клапаните на всеки 20 000 км,а аз навъртях 60 000 без да направя никакъв реглаж,а и незнам кога предишният собственик е правил преди това... В общи линии аз съм виновен... Публикувано изображение Но нищо и без тва исках по-мощен двигател. :D :D Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста приятно съм изненадан от колата... не ми е останало време да я наснимам пак времето е кофти :) скоро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те фотографите са така, все не им остава време за снимки, питаи ме мен колко снимки имам на моята :lol:/> а не е като да нямам техника колко за един акорд :lol:/> Аи стегни се и даи снимки :)/>

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей че скоро дадох половин Акорд за обектив :) а дори не мога да го тествам като хората :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Имам едно питане .. имам джанти от тойотата да ли ще станат на хондата ? гледах но така и не можах да разбера дали ще паснат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е като да питаш обувки от Българин от Бургас ше станат ли на Българин от София :)Кой модел е тая Тойота, от коя година? Още по-добре - какво е междуболтовото разстояние на джантите?

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Avensis---Централен Отвор-54---PCD-5x100mm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не, на Акорд-а са 5х114.3 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.alloywheels.com/Alloy-Wheels-Fitment-GuideИзбираш си марка автомобил --> после модел/година --> четеш Technical Data, и сравняваш.Успех :cool:
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...