Jump to content
ATMV

Ladi vs Romano

Recommended Posts

Дилемата ми е следната, проверих на двете места в Бургас, които се водят, че си разбират от работата. На едното място ми предложиха Романо с инжектори на романо(100 000км гаранция) с изпарител който ще храни мотора "както на бензин" съответно на цена 1400 лв( с бутилка на мястото на резервната гума и пълначка до капачката за бензина), на другото място ми предложиха Ланди с инжектори на Ланди(каза, че до сега не са сменяли не можа да ми каже км) + същата бутилка и място на пълначката на цена 1300лв. Моля някой ако има наблюдения над въпросните системи или още по добре база за сравнение нека пише. Приемам и други предложения стига хората да си разбират от работата :)/>/>Ако може да ми поправите заглавието :huh:

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам след монтажа каква е подръжката на Романо но тук колеги се оплакаха от цените на Ланди, примерно за смяна на филтър 50 лева!!!! 35 филтъра и 15 смяната е гати златния филтър, не повярвах и проверих, наистина един филтър на МЕД е 35-40 лева ужассс, само за сравнение на другите марки е от 5 до 15 лева. Инжектор на Ланди е с цена като на БРЦ 110лева +. Другото което си мисля че това романо на тая цена която ти дават е и по ОБД,но за сега поне къде квото съм прочел няма оплакали се от него. Уредбата Ladi също не е за пренебрегване нищо че сефте я чувам :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм хапнал н-то, благодаря за мнението, сега остава да пише някой който използва и поддържа Романо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на другата ми кола съм с Ланди и не съм доволен! Дава ми доста проблеми и мизерии. В четвъртък ще го сменям с Фобос 2 с три режима на работа - нормален, икономичен и спортен. Провери и за него, ако искаш. За Романо нямам наблюдения.ПС: Майсторът ми е кадърен и знае какво прави, занимава се от доста години с газови и доста хора го знаят не само в Добрич, а и в страната.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сложи Фобос 4. По- добра е. ;) п.п. Филтър на Фобос 4 с работата 5кинта :) Инжекторите колко пари са нямам и на идея :dry:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега определено с Романото няма да сгрешиш.Филтрите и дюзите са им на цени като на другите по известни марки но работата и разхода са повече от добри.Само колегите малко са се изхвърлили с цената.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ми се видя скъпо 1400 ма викам ако е по ОБД може. Макар че кому ли е нужно въпреки че не знам за ква хонда го гласи колегата.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е сивик англгличанка 1998 г. 1.8 (167-169кс) комбинизон. По- евтиния вариант на Романо, казаха, че няма да може да развърти мотора до 8500, човека каза може би до 7500, а по евтиния на Ланди щял да впръсква бензин във високите, но на мен не ми се иска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Romano е истината.ако не вярващ ела да те повозя на мойта В18С6 и пак ше си говориме.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е сивик англгличанка 1998 г. 1.8 (167-169кс) комбинизон. По- евтиния вариант на Романо, казаха, че няма да може да развърти мотора до 8500, човека каза може би до 7500, а по евтиния на Ланди щял да впръсква бензин във високите, но на мен не ми се иска.

Ти сериозно ли мислиш да караш на газ до 8500????От марките към които си се насочил ,нито една няма възможност за точна настройка в режим "open loop"(след 5000rpm).Това е и една от причините да се ползва функцията за впръскване на бензин. Ланди ползват инжектори Ловато , но с накрайници за ф12мм маркучи.Базовия изпарител им е до около 160к.с., така че обърни внимание какъв ти предлагат .Не мога да разбера обаче какво на един обикновен филтър струва 35 лв. , пък и наистина ли някой ги дава. Романо скъпия вариант е супер, обаче даваш 350 лв повече за ОБД комуникация , която е несъвместима с твоята кола. Евтиния пак работи добре , но пък съдържа и китайски компоненти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам след монтажа каква е подръжката на Романо но тук колеги се оплакаха от цените на Ланди, примерно за смяна на филтър 50 леваПубликувано изображение! 35 филтъра и 15 смяната е гати златния филтър, не повярвах и проверих, наистина един филтър на МЕД е 35-40 лева ужассс, само за сравнение на другите марки е от 5 до 15 лева. Инжектор на Ланди е с цена като на БРЦ 110лева +. Другото което си мисля че това романо на тая цена която ти дават е и по ОБД,но за сега поне къде квото съм прочел няма оплакали се от него. Уредбата Ladi също не е за пренебрегване нищо че сефте я чувам Публикувано изображение

 

Колега с теб преди време си писахме в друг форум!Филтъра на Ланди наистина е 45лв със смяната но се сменя на тази система която са му предложили на 40000кмПубликувано изображениеДругите системи сменят на 10-15000км!Ела на место и ще видиш каква е разликата на филтър Мед с другите филтри.Повярвай ми ще останеш приятно изненадан. Каква стана тя?Висене при майстора за нищо и паричките май ще са същите а бонуса като гориво и време за чия сметка са?Има инжектори на такава сума но не и на тази системаПубликувано изображениеЛанди имат няколко модела влез в сайта запознай се и тогава давай мнение!Лека вечер! Редактирано от landir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на другата ми кола съм с Ланди и не съм доволен! Дава ми доста проблеми и мизерии. В четвъртък ще го сменям с Фобос 2 с три режима на работа - нормален, икономичен и спортен. Провери и за него, ако искаш. За Романо нямам наблюдения.ПС: Майсторът ми е кадърен и знае какво прави, занимава се от доста години с газови и доста хора го знаят не само в Добрич, а и в страната.

Какъв е проблема колега със системата на Ланди?КОй модел е?Дай координати ще те изпратя при колега който да ти обърне подобаващо внимание!Лека вечер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, колегата ланди е влезнал в отбора с CRV :) радвам се да те видя, не си се похвалил с тази придобивка :) за ланди а и не само за него спор няма че си вещ, и ще попълниш вакума в форума за тая марка. Вече изясни някои неща, колегите сами ще си правят избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що скачате на тези скъпи рейки не знам. На една от служебните коли има турска мимгас и вече 35 000 км никви ядове а струваше само 45лв. цялата с дюзи и щуцери. Като се скапе хвърляш и нова, но като гледам няма изгледи скоро да се случи това. ОБД системи вече се монтират и за 900 - 950 лв. Разбира се не от посочените по напред в темата но по нищо не им отстъпват. Казвам го от личен опит. Да не говорим, че ако вземеш и сам да си е сложиш ще ти излезе към 750 -800

Редактирано от baibradar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на другата ми кола съм с Ланди и не съм доволен! Дава ми доста проблеми и мизерии. В четвъртък ще го сменям с Фобос 2 с три режима на работа - нормален, икономичен и спортен. Провери и за него, ако искаш. За Романо нямам наблюдения.ПС: Майсторът ми е кадърен и знае какво прави, занимава се от доста години с газови и доста хора го знаят не само в Добрич, а и в страната.

Какъв е проблема колега със системата на Ланди?КОй модел е?Дай координати ще те изпратя при колега който да ти обърне подобаващо внимание!Лека вечер!
Landi Renzo OmeGas е системата. Слагана е при някой в Пловдив, от там взех колата, а аз съм от Добрич. За тук единственият който разбира от Ланди е Деньо в с. Стефан Караджа, приятелски семейства сме. Проблема е че прекъсва, не и стига тяга, загасва постоянно без значение дали е топла или студена, като е студена и обърне на газ не може да се наеме да тръгне, инжекторите чукат и още редица проблеми. Газовата утре се сваля и се сменя с Фобос както казах по-горе. ПС: Извинявам се за офф-топика. Дано колегата не се сърди че му оцапахме темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След кореспонденция с колегата landir и ходене до сервиза отново реших, че ще е Ланди. Хората ми казах, че испарителя е до 190кс и в случая ще ми свърши работа, дюзите са от малко по-ново поколение, филтъра струва 30 лв(човека каза че тази рейка идва без филтър от Италия, филтъра го слагат те, поради качеството на нашата газ, дават му 40 000 км), бутилката ще е на мястото на резервната гума, а пълначката до тази на бензина. Цената е около 1300лв. Преди да отида първия път там, сервиза ми го препоръча приятел, който 4 години кара акорд 7, 2.0, до сега е сменил веднъж филтъра, проблеми не е имал. Надявам се и при мен така да се случат нещата.Следващата сряда отивам на монтаж. Поздрави и благодаря на всички които се включиха в темата. :)/>/>

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е късно Публикувано изображение/>

Във Варна, което е доста близо до Бургас Romano с ОБД ги слагат по 1300 лева , като всичко е Romano - изпарител, дюзи, евросонда.

Без ОБД е 1100 лева като и двата варианта са с МАП сензор.

И аз съм се замислил доста за тази ГИ, в кой вариант са с китайски части не разбрах ? Само нямам представа колко са добри !

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нужда да купува нещо което не му е необходимо?Колата не поддържа ОБД протокол защо му е такава система?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл инфото е за цената, и съм забравил да посоча без ОБД - 1100 лева. А каква е разликата и каво точно комуникира с ОБД не съм наясно ! Ако някой знае нека сподели дали по принцип си заслужава Romano с ОБД. До колкото ми казаха, в компютрите всичко било еднакво само единия е с ОБД и всичко друго е еднакво . Но дали е така ? Примерно за двигател К20 А1 150 к.с. I-Vitec ще върши ли работа това ОБД ?И друго странно забелязах че офицялния дилър дава 150 000 км гаранция или 5 години. Това истина ли е ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията наистина е толкова,колкото си я посочил.Тя важи само за Романо ОБД или за Романо модел "Антонио",който е най-новият модел на фирмата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С думи прости ОБД е за по модерните коли с ОБД (16 пинов купунг за диагностика) тогава газовия комп чете инфо дирекно от там, и получва много повече информация за работата на мотора и данните от датчиците по него. Тва е измислено предимно за по капризните компове на модерните коли, дето са самоадаптивни и имат алергия към газови :) Ако греша да ме поправите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Романо модел "Антонио",който е най-новият модел на фирмата.

Колега къде го гледаш този модел ? Дай инфо моля те .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро!Искам да попитам колегата какво включва тази 5 годишна гаранция и какви са условията за да може клиента да я получи?Във всички ли сервизи предлагащи Романо е такава гаранцията?Важи ли гаранцията във всички сервизи?Например монтирал съм такава система в Каспичан важи ли ми гаранцията в Ст.Загора?Задавам тези въпроси не с умисъл да злепоставям или омаловажавам решението на колегите а за да разбера как се получава тази гаранция?Компютрите които ползва Романо са производство на АЕБ.Както е известно тази фирма е дъщерна или собственост на Ландиренцо.Направихме запитване каква е гаранцията на компютрите на АЕБ и отговора беше много по малко от тези посочени години.Проверихме в сайта на Романо и там не е посочена такава гаранция.Въпроса ми е как тогава вносителя рекламира такава гаранция?От къде идва тя?Според мен е самоубийство да дадеш такава гаранция след като производителя ти дава в пъти по малка,да поставиш неизпълними условия пред потребителя, да оставиш някаква вратичка чрез която да можеш да се измъкнеш когато се наложи или да натовариш клиента с цени които биха могли да ти покрият евентуалните загуби.Може да разсъждавам в грешна посока но според мен такава е логиката.Искам да помоля колегата да ме запознае как се получава този парадокс и ако може да ми разясни кое е накарало вносителя да даде такава безумна гаранция без покритие?Лек и успешен ден на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна удължена гаранция е практика при много фирми, имам в предвид не само за газови уредби.Нови автомобили , перални , телевизори каквото сетиш. На база на фирмената статистика за повредите се добавя , някаква сума към цената на продукта (или се спестява отстъпка), която се отделя във фонд за покриване на гаранционните ремонти.Ако продукта е качествен , даже може да се окаже изгодно за производителя да дава удължена гаранция.Има производители , които не дават гаранция като срок за определени региони, а определят примерно 5% от стойността на продукта , за която се поръчват резервни части по избор .Така вносителя сам си определя срока и покритието на гаранцията.

Редактирано от KRING

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм бил ясен ! И аз питам това - каква е тази шантава гаранция и какво значи , и да не ми искат по 50-60 лева на година за профилактика за да важи гаранцията ?

Не ги рекламирам , ами се чудя това реално ли е и дали си трува човек да си купи такава уредба с такава гаранция, т.е. гаранциятя за зарибяване ли е или просто тази марка е доста качествена ?

Ето къде го прочетох това с гаранционния срок http://www.romanoautogasbg.com/

".....ГАРАНЦИОННИЯ СРОК НА СИСТЕМАТА ROMANO Е ПЕТ ГОДИНИ ИЛИ 150 000* КМ......." ???

 

Друго което открих днес е че само тази фирма дава такава гаранция, останалите фирми и монтажници, които поставят ROMANO дават по 2 години гаранция.

За километрите не питах!

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Романо скъпия вариант е супер, обаче даваш 350 лв повече за ОБД комуникация , която е несъвместима с твоята кола. Евтиния пак работи добре , но пък съдържа и китайски компоненти.

Да те питам тука колега какво имаш на предвид че е несъвместимо ОБД с Хонда или с този двигател на колегата ? С К20 дали е съвмеситм ?И какви са тея китайски чарколаци при евтината Romano. Въобще какви са разликите между двата модела освен ОБД ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите на Романо се правят в Неапол Италия,няма нищо китайско.

Редактирано от Ivo Lenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, колеги! вчера сложих газов инжекцион на моят авентадор. знам, че като е черен, трябваше да сложа фобос, а не Романо, но нямаше как - кризата напира... имам голям проблем с ланда сондата след поставяне на газта, за това молбата ми е, който има такава за авентадор, да ми пише на лични дали я продава и как си е решил проблема, ако е сложил ги на фобос.много ще съм благодарен, ако успее някой да ми продаде запазена ланда сонда до сряда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Какъв е този авентадор - Ламборджини ли караш на газ Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>?

 

http://jdmworks.com/...php?topic=140.0

http://www.google.bg/imgres?q=%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%80&start=205&um=1&hl=bg&tbo=d&biw=1280&bih=636&tbm=isch&tbnid=9mkdADMNbSK0RM:&imgrefurl=http://fordclub.bg/forum/drugite-marki/lamborghini-aventador/&docid=j11doWn7KYuTjM&imgurl=http://www.gtspirit.com/wp-content/uploads/2011/09/how_the_aventador_got_its_name.jpg&w=480&h=280&ei=BgWxUJWeNcTAswb_8YHYCA&zoom=1&iact=rc&dur=229&sig=112185182916582776630&page=11&tbnh=136&tbnw=238&ndsp=20&ved=1t:429,r:12,s:200,i:40&tx=101&ty=78

Объркал си бая словореда за фобоса и Romano !

 

И нищо не каза за моделите Антонио на Романо де ги намираш тея модели дай нещо за четене и размисли ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слагал Романо на едно пежо 307 1.6 110 к.с. и съм адски доволен . Колата патува за италия и даде 4.4 разход на газ :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах, колегата който се занимава с Романо да даде малко повече информация за системите с които работи, макар и да съм направил своя избор щеше да е от полза на някой за в бъдеще ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах, колегата който се занимава с Романо да даде малко повече информация...

 

Как се казва колегата с Romano-to ?

 

Аз съм слагал Романо на едно пежо 307 1.6 110 к.с. и съм адски доволен . Колата патува за италия и даде 4.4 разход на газ Публикувано изображение

 

Това виц ли беше ?Публикувано изображение или е от ПЛАТЕНИТЕ реклами ????

Тя на бензин тази кошница харчи 10 в града и 6.6. извън ! Демек колкото Акорд с K 20 -156 к.с. ама поне лети ?

 

пежо 307 1.6 110 к.с.

 

Acord IIV -156 к.с.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се връзвайте на предишния ми пост-беше майтап,макар че и Бентли да имам и то на газ ще е.По въпроса за моделите на Романо по-добре ме търсете по телефона,така ще ви дам по-добра информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се връзвайте на предишния ми пост-беше майтап,макар че и Бентли да имам и то на газ ще е.По въпроса за моделите на Романо по-добре ме търсете по телефона,така ще ви дам по-добра информация.

Колега виждам че си запознат с условията за гаранция на Романо.По горе помолих знаещите да ни осведомят и съм задал някои въпрос.Били ми отговорил ако обичаш?Може и на лични ако мислиш че не си струва да занимаваме съфорумците.Лек ден и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виждам че си запознат с условията за гаранция на Романо.По горе помолих знаещите да ни осведомят и съм задал някои въпрос.Били ми отговорил ако обичаш?Може и на лични ако мислиш че не си струва да занимаваме съфорумците.Напротив и съфорумците се интересуват от гаранционните условия и подробностите около тях !Дайте малко инфо ....

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДО

 

landir Публикувано изображение

 

За К 20 двигател , кой модел на Ланди Ренцо е подходящ и колко струва ? Романото наистина си е 5 години гаранцията за модела Антонио - с ОБД ! Това е само в София обаче при официялния дистрибутор- за другите да си кажат !

 

Благодаря предварително !

 

Моля, модератора да изчисти предния ми пост , нещо се бъгнах с клавиатурата.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДО

 

landir Публикувано изображение

 

За К 20 двигател , кой модел на Ланди Ренцо е подходящ и колко струва ? Романото наистина си е 5 години гаранцията за модела Антонио - с ОБД ! Това е само в София обаче при официялния дистрибутор- за другите да си кажат !

 

Благодаря предварително !

 

Моля, модератора да изчисти предния ми пост , нещо се бъгнах с клавиатурата.

 

Посочи кой точно К20?Разликата К20А1,...К20А6 и още подобни е голяма и затова уточни.Що се отнася за гаранцията всеки може да даде каквото си иска но с важни условията.Аз мога и 10 год да дам ама през тези години като смениш 70% от системата и ми платиш още една система във вид на обслужване,защо да не дам такава гаранция.Затова и попитах колегата за условията по горе но отговор не последва.Ето какво попитах. Искам да попитам колегата какво включва тази 5 годишна гаранция и какви са условията за да може клиента да я получи?Във всички ли сервизи предлагащи Романо е такава гаранцията?Важи ли гаранцията във всички сервизи?Например монтирал съм такава система в Каспичан важи ли ми гаранцията в Ст.Загора?Задавам тези въпроси не с умисъл да злепоставям или омаловажавам решението на колегите а за да разбера как се получава тази гаранция?Компютрите които ползва Романо са производство на АЕБ.Както е известно тази фирма е дъщерна или собственост на Ландиренцо.Направихме запитване каква е гаранцията на компютрите на АЕБ и отговора беше много по малко от тези посочени години.Проверихме в сайта на Романо и там не е посочена такава гаранция.Въпроса ми е как тогава вносителя рекламира такава гаранция?От къде идва тя?Според мен е самоубийство да дадеш такава гаранция след като производителя ти дава в пъти по малка,да поставиш неизпълними условия пред потребителя, да оставиш някаква вратичка чрез която да можеш да се измъкнеш когато се наложи или да натовариш клиента с цени които биха могли да ти покрият евентуалните загуби.Може да разсъждавам в грешна посока но според мен такава е логиката.Искам да помоля колегата да ме запознае как се получава този парадокс и ако може да ми разясни кое е накарало вносителя да даде такава безумна гаранция без покритие?Лек и успешен ден на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагаи си романо няма да сгрешиш и сажаляваш в момента ратотя монтажник на газови уредби и романо много ми харесва като вървеж и като монтаж, романото има опция да пали когато колата е топла и настройката става много лесно и несе осеща кога преминава от бензин на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

К20А1 - 150 к.с.

2.0 см3

2001 година

 

Абе 2 години гаранция е предостатъчно. Другото е търговски трик. Мен ме интересува да сложа нещо качествено а не боза или събери чарк БРЦ с Райл дюзи или тем подобни . А и монтажа да е като хората да не си оставят ръцете и да могат да настройват както требе, а не на автоматични настройки - то като ще е с автоматични настройки мога и аз да си я сложа !!!

Що да им давам на некадърничи 300 лева за нищо ? Че направо съм се наплашил с тея калпави монтажи !

 

Колега

okokorekokes

къде във Варна слагат Романо качествено ??? Къде работиш

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ме забравихте нещо ?Да питам има ли нужда от ОБД ?Имало некви стримове за настройка къс и дълг ама кажете нещо повече за тези настройки, че масово ги правят на амтоматични самонастройки което не ми вдъхва доверие ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...