Jump to content
V-TECC-E

Газов инжекцион?

Recommended Posts

Здравейте,колеги,искам да ви питам следното нещо.Имам Сивик 1.5 Втек-е и имам намерение да слагам газов инжекцион или само бутилка.Първият въпрос ми е ,задължително ли е на пълна инжекция ,да се слага газов инжекцион?Чувам много различни мнения по този въпрос,но общата теза е ,че най-добрия вариант е газовия инжекцион.Някой може ли с две думи да ми обясни,в какво точно е разликата между него и обикновената бутилка?Колектора ми е метален,но не знам какво точно включва газовия инжекцион.Искам да питам също,разхода при газовия инжекцион от бензин на газ,променя ли се разхода и губи ли се мощност наистина? И някой,който е слагал,може ли да ми препоръча сервиз,където нещата са на ниво,относно връзване и всякакви такива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това дали ще сложиш газов инжекцион или обикновен няма нищо общо с бутилката. При газовият инжекцион се слагат 4 инжектора които впръскват газта в цилиндрите (както са бензиновите инжектори), а обикновенното газово няма инжектори, там се потока на газта се регулира посредством един вентил. И в двата случая имаш загуба на мощност но при газовият инжекцион почти не се усеща. Също така има на предвид че газовият инжекцион е по-прецизна система и ще ти гори по-малко газ с нея. Разхода също се качва с 0.5-1 литър. За сервиз не мога да ти помогна защото съм от Варна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,прегледай секцията за алтернативни горива.Има много дискутирано там,за да може по-добре да се запознаеш.Като например:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=58473http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=77449Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрадко :ГИ е около 850 кинта.Обикновенна- 500лв средно, но си е трън в гащите... При ГИ няма да усетиш разлика в работата на колата и няма да се притесняваш за нищо. Динамика и разход 1:1 .При обикновенната- нямаш смукач, зимата подгряваш ръчно, не върви акто хората, харчи повече, нон стоп настройки, трупа грешки, зацапва инжектори и дросели, барабар с датчици... И за какво- за 300лв, който се избиват за 6 месеца. Един фобос ти идва повече от перфе на колата. Са, ти ако искаш може и БРЦ с модул за адаптация да сложиш, но не си заслужава да даваш за ГИ 2бона...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да дава 2 бона като системи с OBD адаптация се монтират вече за 950 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък ще кажа ,че съм с обикновенна газова от 2 години и освен филтър на клапана 4лв. друго не съм правил по нея.колата гори 10 гас в Пловдив.при обикн.нямаш скъпи ремонти, тракащи инжектори ,смяна на един куп скъпи филтри.за мен единствения минус е постоянно светещият чек ,от там невъзможността да прехвърлиш на бензин в движение .ако ще слагам газов инжекцион -БРЦ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но на газовия инжекцион филтрите са 8лв с работата. Отделно, че не свети чек-а и при смяна на въздушния филтър не се ходи на настройка. При ГИ си кара по 10-15к без проблем :)П.п. ГИ на кола преди 2006г за 850лв си екато таква за 2 бона. Не е нужно да се дават толкова излишни пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси ти е казал всичко нужно, аз щи кажа че като купувах кола на жената търсих моно щото е перфекно за обикновена газова. Сега съжалявам че не взех пълна инжекция и да си сложа ГИ, сложих обикновено ловато, нямам проблеми с гаснене и обороти, гори що годе нормално към 9 в града (ланча ипсилон 1,2 60 коня) но ми писна да въртя болтчета и все да настроивам нещо, нали съм си перфекционист и все нещо я човъркам. Етва човъркане щях си го спестя с един евтин ГИ :) Лично на хонда не бих си сложил обокновена особено заради неадекватната смес и от там страданията на клапаните. За това им е излязло име на хондите че са слаби за газ и сега хората продават омаслители на поразия :) щото бая глави изгоряха от бедна смес с обикновени АГУ. От ги също може да се случи но за много повече км :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбрах или някои друг че такава тема вече има .И трябва да се чете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...