Jump to content
CDP

Относно алкохол в кръвта над 0.00 промила

Recommended Posts

Ситуацията е следната: мой приятел го спират Катаджии.Питат го дали е пил той им казва че е пил 1 бира .Впоследствие му обясняват че ако дрегера покаже нещо различно от 0.00 промила са длъжни да го пратят на кръвна проба където да даде 40 лв ,едва ли не защото апарата им можело да греши.Той си прави сметката и смята да не духа ,а да ги почерпи 20 лв . Исках да попитам могат ли пътни полицаи да те принудят да ходиш на кръвна проба ? защото цялата тази история много ми намирисва , но това се случва в центъра на Варна не в някое забутано място ....

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 0,5 промила могат те да те черпат лист и химикалка, да си напишеш имената им и номерата на значките+ кое ПРУ са. Да е конкретна жалбата за произвол, не за друго :cool: Над 0,5вече си на кръвна задължително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 0,5 промила,не се пише талон за кръв,над 0,5 ТЕ СА ДЛЪЖНИ да напишат талон,а тествания човек може да впише в него отказа си да даде кръв,избора да даде кръв,или не,си е негов.Май ми се струва,че някой не е разбрал кой какво му е обяснил в дадената ситуация.И аде стига с тия жалби,че има и контра жалби,ако се докаже невинността на полицая,а тогава боли джобчето....

  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с колегата,много точно го каза,все пак е полицай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси,нещо си назад с инфото,ефективни присъди за алкохол отдавна има,аз имам един такъв,който след 3-тото хващане с алкохол лежа 4 месеца.И с 5 цифрените суми вече ги имам-Последно един ми отказа да бъде тестван,наложиха му глоба 24 месеца лишаване и 2000 лв глоба.Друго е,дали се плащат,има адвокати,обжалват актовете,споразумения правят....А тва със записването на данни и жалбите,моя скромен съвет е,не го прави,защото рано или късно ще си намериш майстора и на профила ти ще пише-кара-кОлоло... ;)

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го избягвам. Само при "каубойте" помага много. Жалба съм пускал веднъж. После разбрах, че полицая е бил мъмрен. Провери ми цялата кола, без да ми пише протокол. Дълга история с неочакван край. Ако полицая е свестен и си върши работата съвестно, не се заяждам. Иска документи, дава неговите и ги получава. Обаче са малцинство.Един въпрос- правили са ми дрегер над 100 пъти/редовно карам петък или събота вечер и е нормално/. Даже като му изпише 0,00 или 0,01 и ми опрощават я колан, я телефон. Та преди месец сме на по бира. Изпих 2 и си тръгнах в петък в 03 часа. 4 поста, 4 проверки. За 7км. 0,2 ;0,15; 0,32 ; 0,00 за общо 40 минути. Това на какво се дължи ако можеш да ми кажеш? Уредите имаха лепенки.. :blink: А относно алкохола- брат ми 2 пъти го ловят. Последния път на 0,9 промила... 1000лв и 6месеца :blink: Според мен трябва да е по-сериозно. Първо над 0,5 по кръвна- 2бона, после конфискация на кола и 5 бона. 3ти път- 2000 часа обществено полезен и още по-голяма глоба. За мен това е безотговорно да караш пил. Въпреки, че и аз съм карал така,признавам, даже карам по-леко, че съм в н6арушение, но не е редно. От 2007ма не съм го правил и няма и да го направя повече, но това не е игра,баси.На старата ми работа колегата го хванали с 1,6, адвоката му го свалил на 1.2, 300лв за рецидив и 50 часа полезен труд на споразумение. Подписаха му документите, че е чистил улици, без да ходи, и вече пак си кара. Това не е редно :angry: п.п. Нишо лично към полицията, просто има твърде много черни овце и всеки си прави каквото поиска.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво се дължат разликите,пробата впрочем много се влияе от моментното ти състояние,умора,храна...А,вече за почерпените водачи има и бонус-спиране на колата от движение за 1 месец.А ако те хванат да караш спряна от движение кола,има лишаване 6 месеца

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на мен ми стана странно и последните ги питах. И те така ми казаха. Нали съм си законен и не ми пукаше, но ми е странно. А това със спирането е такава глупост... Направо конфискация и търг на площада. И парите- в КАТ за камери и дрегери. То стана по-добре да караш с 2 промила, отколкото да караш 200 на магистралата.Да те питам относно ЛЕД светлините. Виждам че си свестен полицай/или поне до сега съм с такова впечатление/, можеш ли да разпиташ как точно стоят нещата и дали могат да ме хванат, ако си принтирам сертификат и протокол за монтаж, че никъде не виждам такива светлини на добра цена с документите, а 1000лв за тях няма как да дам. п.п.Можеш ако не те притеснява да продължим на лично, да не разводняваме темата.П.п.2 По темата:Съвет към всички: НЕ КАРАЙТЕ ПИЛИ, МНОГОКРАТНО СА МИ ОПРОЩАВАЛИ НАРУШЕНИЯ ПОРАДИ ФАКТА, ЧЕ СЪМ ТРЕЗВЕН. ЗНАЙТЕ СИ ПРАВАТА, НО ВНИМАВАЙТЕ С ТЯХНОТО ПРИЛАГАНЕ. :cool:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегата Радослав, тъй като спорих с един приятел по въпроса дали в момента има допустими 0,5 промила ? Аз имам спомен, че бяха ги махнали и всичко различно от 0,00 се наказваше. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да махнат тия 0.5 промила. От кафе и кола, лекарства и енергийни напитки може да ти отчете някоя десета промила. Имам някакъв спомен, че за младите шофьори промилите бяха 0.3 първата година, но не съм сигурен за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя въпрос "Пил ли си?", след като дрегерът след минута ще покаже? Или обикновеното милиционерско дрънкане...?Сериозните, истински ченгета просто казват "Заповядайте с документите при колегата!" и толкова. Колегата казва "Проверка за алкохол" и от там, как си му е реда.Всичко останало е изражение на масовата идиотия в държавичката - и масовата милиционерщина, и масовото пияно шофиране, и... кво ли не още...Слава Богу, че макар и малко, но има и сериозни хора сред полицаите и след показанието 0,2 - 0,3 на дрегера просто казват:- Лека вечер и след следващото питие не се качвайте зад волана! За доброто на всички е!Наскоро пък ме спряха, поискаха ми документите, видяха, че всичко е о.к. и попитаха "Алкохол пили ли сте?". Изстрелях си "едната бира преди час" и точно преди да успея да се издразня "Нали дрегерът е за това?!", върнаха ми документите и "Лека вечер!". На полицайчето просто не му се занимаваше май, което в личен план ми спести време, но в обществен, честно казвам, не ми хареса. Ако беше от познатите, добре - знае, че цапвам една-две бири и толкова. Ама, непознат... малко на мързел ми изби работата.ПП Дори и доста тъпите куки, при уважително отношение се "дръпват" и спират с просташките изцепки и усукваници! Само на ултра-дебилните им е все тая и държат да си изрецитират целия клоунски репертоар, което е присъщо и на много селтак-шофери. Ама... това е. Балканската кръв явно трудно ще стане европейска!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За себе си съм забелязал, че от една бира след 2 часа и помен няма в кръвта. Естествено си зависи от храненето, теглото и поносимост към алкохола, но човек придържа ли се към подобна мярка проблеми със закона няма да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги малко офф,но ми казаха че в БГ вече имало ново правило че ако не си в нарушение нямат право да те спират,било обнародвано уж.Има ли нещо такова ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефа на полицията искаше да го въведе, за да се спре практиката за муфтене за подкупи (не знам дали вече са го въвели). Винаги могат да кажат, че те спират със съмнение, че не караш трезвен (както и трябва да бъде). Идеята е да не те спрат щото изглеждаш като човек дето може би ще даде пари, за да почнат да ти искат аптечка, триъгълник, пък колко мм ти е грайфера на гумите, пък кога ти е заверен пожарогасителя и тн, така че или да ти писне или да се заядат и да изпросят 10-20лв, за да те оставят.Надявам се обаче това да не даде на някои хора увереност, че могат да си карат без застраховки и след като са пили, понеже няма за какво да ги спрат.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегата Радослав, тъй като спорих с един приятел по въпроса дали в момента има допустими 0,5 промила ? Аз имам спомен, че бяха ги махнали и всичко различно от 0,00 се наказваше. :unsure:

В закона си пише-Да не управлява след употреба на алкохол...От 0,00 до 0,5 е административно наказание,20лв акт,след о,5-книжката в джоба
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го знаех. Полезно инфо. Никога като съм бил под 0,5 не са ми казвали нищо, явно не им се занимава. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегата Радослав, тъй като спорих с един приятел по въпроса дали в момента има допустими 0,5 промила ? Аз имам спомен, че бяха ги махнали и всичко различно от 0,00 се наказваше. :unsure:

В закона си пише-Да не управлява след употреба на алкохол...От 0,00 до 0,5 е административно наказание,20лв акт,след о,5-книжката в джоба
Айде сега,обясни написаното от теб?Примерно: не съм употребил никакъв алкохол ,изпушил съм повечко цигари , изпил съм няколко коли и кафета ,при проверката ми показва примерно 0,2 и ти ми пишеш акт за 20лв. - "административно наказание"???Без вина ме глобяваш ,нещо не те разбирам - а ти разбираш ли се,или просто си се убъркал? Редактирано от emicha1
  • Нагоре 1
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде изпий 5 кафета и 5 коли,изпуши 20 цигари и ела надуй.Ако ти покаже нещо различно от 0,00,не ща се.И айде по полека с тона,когато не разбираш разни неща.Не стига,че обяснявам,ами се дзвериш....

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегата Радослав, тъй като спорих с един приятел по въпроса дали в момента има допустими 0,5 промила ? Аз имам спомен, че бяха ги махнали и всичко различно от 0,00 се наказваше. :unsure:

В закона си пише-Да не управлява след употреба на алкохол...От 0,00 до 0,5 е административно наказание,20лв акт,след о,5-книжката в джоба
Какви са тези глупости ?? Айде кажи ми по какво ще ми напишеш акта - по 185 ли?В 174 в ПО-СПЕЦИАЛНА норма е закотвен минимум. Да не говорим за техническо отклонение на дрегерите( за което не ми се спори, защото законодателят изрично въвел кръвна проба, не защото го е кеф). Редактирано от PIKap
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде изпий 5 кафета и 5 коли,изпуши 20 цигари и ела надуй.Ако ти покаже нещо различно от 0,00,не ща се.И айде по полека с тона,когато не разбираш разни неща.Не стига,че обяснявам,ами се дзвериш....

Най-много обичам,такива където без обида се обиждат!Става въпрос за -"тона", или и ти, като приказката за" Библията и дявола" !Слезни на земята и не бъди като колегите ти от Варна /спящтите красавици/, и ако разбираш какво съм те питал ,ми отговори ,а ако се затрудняваш, не ми обяснявай небивалици!И за да ти помогна, ти обяснявам че при различните организми, показанията може да са различни!А и защо смяташ ,че аз не съм пробвал и тествал........?Аиде сега ,ти не се "дзвери" / както пишеш/ ,прочети какво съм написал в предния пост и ми издекламирай ако можеш, това което ме интересува- ще ти бъда благодарен!П.П. Както казва Веселия - "дреме ми за червените точки"! По-умните ще разберът!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да умуваме, четем закона и получаваме директен отговор.Цък за ЗДПЗа да не гумим време в търсене, натискаме Control+F, пишем "алкохол" и четем всеки член, алинея и параграф в които се среща пукницата. :P

Редактирано от Драгойчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали си тествал повече от мен,моля те,пак ти казвам,не говори небивалици,които си чул от Бай Спиро,а не от полицай с правомощия да работи с такава техника....Ще ти кажа само това-Ако дрегера отчиташе от кафе и цигари,половината тираджии щяха да са без книжки,защото,за да издържат се дрогират с кафета.....Не смятам да декламирам,за да оборвам дървени философии,дръж си на меннието,щом смяташ,че си прав.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt тук има ли всички обновления? Май не, тъй като гледам http://www.mrrb.government.bg/index.php?lang=bg&do=law&type=5&id=7 . То сигурно и този не е 100% актуален. А то само с търсене не става, има врътка - Казва се "няма право под въздействие(може и да си го инжектираш) на алкохол", а административно наказание е описано само за проби над 0,5 промила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарю Сержант ,докладвам че аз не съм и нямам " дървени философии",още повече мнение- а питах, само от любопитство и евентуално да разбера "от първа ръка" как стоят нещата,за законовото основание да ми напишеш акт за 20лв.-"административно нарушение" ,при положение, че дрегера примерно покаже 0,2 промила ????Уви, не можа!Толкова ли е сложно, да издекламираш- член ,точка или алинея ,или само си подготвен за работа с дрегера?Както и да е,ще потърся отговора от по-запознат от теб, твой колега, или от друго място!П.П. Може и без кола ,кафе, или цигари ,дрегера да отчете - ама се поинтересувай- как и защо! Успех в работата!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарю Сержант ,докладвам че аз не съм и нямам " дървени философии",още повече мнение- а питах, само от любопитство и евентуално да разбера "от първа ръка" как стоят нещата,за законовото основание да ми напишеш акт за 20лв.-"административно нарушение" ,при положение, че дрегера примерно покаже 0,2 промила ????Уви, не можа!Толкова ли е сложно, да издекламираш- член ,точка или алинея ,или само си подготвен за работа с дрегера?Както и да е,ще потърся отговора от по-запознат от теб, твой колега, или от друго място!П.П. Може и без кола ,кафе, или цигари ,дрегера да отчете - ама се поинтересувай- как и защо! Успех в работата!

Другарю Гражданин,ако обичате,по леко с епитетите и обидите към мен,не смятам нито да ти декламирам,нито да ти показвам професионалната ти подготовка,защото ми е под достойнството,а и не смятам да провокирам още обидни фрази към мен,след като,не съм те провокирал!!!П.П Дрегера отчита само и единствено от алкохолни пари,издишани от Вас,но явно Вие сте по-запознат от мен.Да,всъщност,преди 10-15 години иамше едни алконали,които отчитаха от разни неща,явно инфото ти,получено от Бай Спиро е от тогава,но съвременните Дрегери Алкотест Дрегер 7410 и 7510,отчитат само алкохол,иначе няма да се ползват през 2012г. Редактирано от RadoslavKZ
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля се придържаме към добрия тон, иначе ще има почивки от по 1 седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля се придържаме към добрия тон, иначе ще има почивки от по 1 седмица.

Моля, ако съм обидил или използвал обидни епитети, по адрес на Радослав от Казънлък, да ми дадете 1 седмица почивка! Прегледаите горните постове, за да се убедите, че той ме напада и обижда без повод ,а не аз!Ако се засяга за ОБРЪЩЕНИЕТО -Другарю, си е негов проблем ,тук всички Хондаджии са другари - или бъркам?Другар е силна дума ,но някой ако си я перефразира както му е удобно ,аз нямам вина!Между другото ,не се учудвам че реагира така - като по шаблон!Добре че тук там, има и наистина подготвени кадри на КАТ , та да ни обяснят ,това което ни интересува !Каква стана тя..... - а аз зададох само елементарен въпрос !!!Успех на всички и както казва Веселия - цъкайте :D!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае стига си се репчил на човека. Говориш му глупости и го дразниш излишно. Не го познавам, но е от малкото ченгета, опитващи се да помогнат. Да и дрегерите/полицейските/ не отчитат на друго освен алкохол. Спорехме преди време с баща ми за това. Спряха ни докато спорехме. Дадох му документите машинално. Човека чу за какво става на въпрос. А и беше почти полунощ. Спора почна от факта, че карам и пуша. Щеи да ми пишат за алкохол. Та провериха ме, 0,00. Замешах и хората в спора. Решиха да направим следното, зашото и те не ни отговориха на 100%:Запалих нова цигара, дръпнах от нея и издишах направо на алкохолна проба. Не е като да не бях пил за деня 10 кафета и 6-7 коли, това си ми е ежедневие, та познай какво отчете дрегера-0,00. Това даже бяха старите дрегери, къде докато загрее можеш една цигара да изпушиш :cool: Та айде по-леко с тона!!!

Редактирано от barsi
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси ,СПОДЕЛИ с кое се репча на човека,какви глупости му говоря и го дразня?Въпроса ми беше елементарен :на какво основание ще ми напише акт за 20лв. "административно наказание"- за алкохол 0.2промила ?Елементарен е въпроса, та аз помислих, че той може да ме светне - обичам да знам и да съм подготвен?Въобще не съм целял да права каквото и да е от нещата които ти ми приписваш!А пък за ТОНА- сигурно пак не съм в час , интересно как го чу?Сега чуваш ли че говоря спокойно - айде моля Ви не се излагайте!П.П. Да сте чували, че някой сиропи за кашлица съдържат алкохоли, а и не само те?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги малко офф,но ми казаха че в БГ вече имало ново правило че ако не си в нарушение нямат право да те спират,било обнародвано уж.Има ли нещо такова ?

Изкарай си една книжка от там и да не ти пука. От година и половина съм така и няма заяждания, само и единствено тази година в Луковит имах лек проблем въпреки че бях прав. Полицаят звъня насам натам еди какво си и т.н. и накрая след всичкото викане като абсолютен простак ми върна документите и си заминах. :) П.П. 50 паунда и снимки в ДВЛА струва цялата процедура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радо, аз теб не мога да те разбера, като си толкова прост и некомпетентен, що се опитваш да обясняваш, какво и как отчита дрегера и какво не. Има си ЗДП -винаги ще се намери ДРУГАР по-остроумен и капацитетен от другите / " по- мюсюлманин от ходжата/", с остра нужда да го покаже на всяка цена.Ми остави ги да тълкуват, вникват, да пият коктейли от кафета, сироп за кашлица и сякви други аки-баки , и тайничко да се надяват на пътя, да случат на катаджия с IQ 160.

Нали знаеш, винаги ще се намери някой, който да се опита да ти обясни, колко си прост,ама ти трябва да си свикнал вече.Публикувано изображение Ама дето вика : Veseliq - " Боли та шмайзера".....Публикувано изображение

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помолих за отключване на темата заради грешката която допуска колегата от КАТ Казанлък, тона и начина по който се дискутира казуса не желая да коментирам, но част от контрольорите на автомобилният транспорт както и техните началници които всъщност се подписват под НП са юридически не подготвени и бъркат в тълкованието на закона. Санкция било то и административна за съдържание на алкохол в кръвта под 0.5 на хиляда не може и няма как да има, защото макар в общата част на ЗДП да е записано " чл.5, ал.1, т 3.г.) да не управлява пътно превозно средство под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества." то принцип в правото е че, след като в санкционната разпоредба е определен минимален размер, то управлението на МПС с концентрация на алкохол в кръвта под 0,5 но над 0,00 не се наказва, т.е. не може да се прилага чл.185 ЗДвП. За да не бъда голословен и да не предизвиквам други празни спорове ще приведа за пример едно от няколкото съдебни решения (те са малко защото за 20 лева са малко хората които тръгват да оспорват некомпетентността на контролните органи) - Ето ти пример и от съдебната практика, а именно решение на Русенският Районен Съд -...Критерия за въздействие на алкохола върху водач също е определен от законодателя,който е инкриминирал това деяние в случаите,в които концентрацията на алкохол надвишава 0.5‰.Под тази норма законодателят е приел,че деянието е несъставомерно,тъй като конкретния водач не се намира под въздействието на алкохола.Като наказващият орган е приел,че концентрация на алкохол в кръвта 0.06‰ оказва въздействие върху водача в разрез с установеното от законодателя е постановил незаконосъобразен акт.Управлението на ППС с концентрация на алкохол под 0.5‰ не представлява нарушение на разпоредбите на ЗДвП и не следва да се санкционира дори по общата разпоредба на чл.185 пр.1 от ЗДвП.Като е направил обратния извод наказващият орган е нарушил материалния закон и обжалваното наказателно постановление като незаконосъобразно следва да се отмени изцяло.Предвид горното съдът Р Е Ш И: ОТМЕНЯ изцяло наказателно постановление № 466/25.04.2012 г. на началник група в Сектор ПП Русе,с което на К.А.К. *** ЕГН ********** на основание чл.185 пр.1 от ЗДвП е наложено административно наказание ГЛОБА в размер на ДВАДЕСЕТ лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това бях писал малко по-горе! За жалост Радослав не ми отговори по какво ще ми пише акта, но както предполагах по 185, който е смехотворен за казуса.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на въпросът "Ако съм пил лекарства и ме спрат и глобят?" - на самите лекарства си пише, че не трябва да се шофира след примането им. Също така, ако си пил 100 цигари и си изпушил 100 кафета би трябвало да е без значение, че си трезвен, ако не се държиш адекватно на пътя. Щом имаш лайна в кръвта, които ти мътят мозъка - не се качваш на шофьорската седалка или си поемаш риска и отговорността.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е не дали ше ви глобят, а че в гражданската пише - не важи след употреба на алкохол - разбирайте всичко по-различно от 0,00 промила и ако стане нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това бях писал малко по-горе! За жалост Радослав не ми отговори по какво ще ми пише акта, но както предполагах по 185, който е смехотворен за казуса.

Ето,отговарям ти-до 0,5 се пише акт по чл.5,ал1,т.3.,заради самия текст,в който пише-да не управлява след употреба на алкохол.По този начин се процедира в цялата страна.
  • Нагоре 2
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това бях писал малко по-горе! За жалост Радослав не ми отговори по какво ще ми пише акта, но както предполагах по 185, който е смехотворен за казуса.

Ето,отговарям ти-до 0,5 се пише акт по чл.5,ал1,т.3.,заради самия текст,в който пише-да не управлява след употреба на алкохол.По този начин се процедира в цялата страна.
И този акт пада в съда както съм написал в горният си пост поради това, че е незаконосъобразен, което е видно от цитираното от мен съдебно решение с което се отменя НП именно по този член. И колега (не само по форум) в ОДП Пловдив сектор "Пътна полиция" не пишат такива актове.Да отговоря и на колегата Парадокс тъй като нямам право да пиша повече от два поста на ден. Това което си написал си противоречи и също е невярно. Органът който има право да извърши проверка на водач на МПС за алкохол е КАТ и тази проверка се извършва в рамките на закона , а именно ЗДП както вече писах законодателя е приел в специалната част на закона, че имаме управление на МПС след употреба и въздействие на алкохол при 0.5 на хиляда концентрация на алкохол в кръвта. Така че никакво застрахователно дружество не може да реши, да не поеме задълженията си щото видиш ли ти при ПТП си имал 0.1 промил, то и няма как да разбере, че толкова е измерел дрегера защото в протокола за ПТП няма да го пише, разбира се освен ако някой некомпетентен катаджия не реши да пише акт по цитирания несъставомерен чл. 5 от ЗДП, който от своя страна после ще падне в съда, застраховател ще си плати, а обезщетението ще бъде платено от бюджета на МВР, т.е. от джоба на всички данъкоплатци.
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Може и без кола ,кафе, или цигари ,дрегера да отчете - ама се поинтересувай- как и защо! Успех в работата!

Колега преди да правиш такива силни изказвания, ти самия се поинтересувай и подготви да покажеш как ще стане тоя номер с "цигари и кафета" да ти отчете дрегера. Принципа на работа на дрегера е такъв, че няма как да отчете алкохол, без да си употребител алкохол - дрегера работи с резултат на оксидацията на етанола, чията ел. пропускливост се измерва и изчислява. Вариантите да отчете, без да си пиян са - да си си изплакнал устата с алкохол преди пробата (или да кажем алкохолна вода за уста), защото дрегера мери изпаренията, които се очаква да са от белия ти дроб, не от устата. Но изплакването с алкохол (без поглъщане) ще много действа кратко и едва ли ще го правиш непосредствено преди да се качиш в колата. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , пиша тихо без да повишавам тон!Зададох елементарен въпрос ,без капка умисъл за заяждане , или каквото там ми приписвате , просто да разбера истината , защото обичам да съм подготвен , а не да съм като кон с капаци и да приемам всичко за чиста монета!Много отдавна ,не практикувам "стадното"мислене ,камо ли "папагалското" говорене ,а имено чул-недочул, отук-отам /примерно от-бай Спиро/!Стремя се да спазвам на 100% всички закони, колкото и неправилни и глупави да има между тях ,но също така си отстоявам интересите и търся правата ,пак на 100% ! Веселия ,преди време ти казах, че обичам мъжките момчета и съм готов да призная всяка моя грешка, ако има такава ,но ти изглежда пак не си разбрал и не си се поинтересувал достатъчно, визирам цитата ми, който си дал в твоя пост!Поинтересувай се още малко /медицина/ и после ще говориме ,иначе няма смисъл! Иначе съм ти фен и не случайно съм сложил в подписа си, цитат от теб! Ryuugan ,напълно съм съгласен с това:

Щом имаш лайна в кръвта, които ти мътят мозъка - не се качваш на шофьорската седалка или си поемаш риска и отговорността.

PARADOX_sf , не съм го виждал никаде написано, това което казваш ,би ли го качил ако ти е под ръка! Иначе то се подразбира ,че застрахователя ще плати обезщетение на пострадалата страна, но после ще те отсъди теб ,за изплатените от него щети, ако си употребил алкохол и си причинил ПТП!RdoslavKZ ,толкова трудно ли беше да напишеш това:

Ето,отговарям ти-до 0,5 се пише акт по чл.5,ал1,т.3.,заради самия текст,в който пише-да не управлява след употреба на алкохол

да добавиш и чл.185 ,за/20-те лв./ , които както видя от поста на колегата BLUE1- падат задължително в Съдъ,а започна с нападките към мен ,или просто нямаще доблеста да кажеш ,че ако някои ти се прави много на отворен като му правиш проверка , ще му напишеш акт ,по гореспоменатите недомислени членове ,за който подозирам ти незнаеше ,че падат ,или ако си знаел, просто ще му направиш мръсно, като го разкарваш по инстанциите да доказва, че сестра му не е.....!Както и да е ,ако съм те засегнал с нещо, приеми извиненията ми и мойте пожелания, за доусъвършенстване и подготовка в уважаваната от мен професия, която ти си избрал!BLUE1 - благодаря ти за компетентния отговор / майче много хора не са разбрали написаното от теб/ ! Дано да има повече и по-подготвени кадри ,както в КАТ ,Полиция , Администрация , така и във всички останали свери ,защото.......! Успех на всички и бъдете Безсмъртни!П.П. Всички ( ! ) ги четете като ( . ) /не е умишлено -просто гаден навик/
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...