Jump to content
HEMA ABAHTA

разход на масло F20B6

Recommended Posts

Здравейте, Прегледах темите , но като моя "проблем" не видях(да ме извиняват модераторите ако има такава тема). За 3000 км(средна скорост 110км - ходене до Германия) над литър масло отиде 10w40 . Чудя се нормално ли е или си въобразявам, че има нещо.

Редактирано от HEMA ABAHTA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Множко си е разхода.Не е нормално чак толкова да гори.Първо провери за теч на масло,ако няма ,най-вероятно гумички или сегменти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=72596&st=0&p=1057274125&hl=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057274125Със тоя разход ще си за сегменти. Моята също го кара на маслена диета - 1л. на 1000км (така я купих) и ми разправяха, че са сегменти ... ама на мен не ми се щеше да са сегменти и почнах поърво от по-евтиния варянт - гумички на клапани. Еми смених ги и нищо не се оправи и другата седмица влиза в бокса за сегменти. Та с тоя разход и ти ще си на нашия хал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-нормално да смени марката масло преди да го пращате за основни ремонти ? С каква марка масло караш , течове имаш ли , ръчкаш ли я здраво ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам,че има разлика в харченето при различните марки масла. Като купих колата преди 2 години тъкмо й бяха наляли едно масло - за 10к изхарчи около литър. Смених марката и от тогава - 4 смени на масло, средно на 10к - по около 600-700гр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asti: прочетох темата на колега преди да постна моята :)Маслото е IGOL и днес ще го сменям така или иначе, дойде му времето. Ще си направя труда да забележа колко ще харчи. А иначе за настъпване .... не я натискам кой знае колко, все пак това е акорд не космически кораб.За течове не съм видял спирам на 1 и също място от както съм я взел никога не е имало теч.И на мен не ми се праща на основен ремонт.... но ще видим :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, тия мотори си ядат масло - това могада го кажа от моите два и един на приятел ... смяната на марката масло може и да помогне в интерес на истината ... и за мен докато колата не пропуши на масло, решението си е само доливане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'вато и да е разликата в маслата....БАСИ РАЗХОДАПубликувано изображение.....3,3 литра масло за 10К км,ами той двигателя колко събира,10 литра ли?Не е нормално бай японец да допъсне такава глупост.Ми то в такъв случай трябва да има отделно резервоарче за маслоПубликувано изображениеНяма да е и от вложките само.Отваряй китарата и хвърляй едни нови сигментиПубликувано изображение

Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи с маслото .И други хора не са доволни от IGOL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,и аз съм на мнение,че не е нормално да има такъв разход на масло.Въпреки,че аз също имам такъв проблем с моето F20B6 - 1998г.Рових във форума и попаднах на вашата тема.Карах на тъй наречените"майстори"..Един вика гумички,друг сегменти,трети гарнитура..Как решиха,при положение,че колата не пуши,пали нормално(не губи някой цилиндър пълен с масло),сегменти,ако са,не би ли трябвало да почукват?При мен всичко започна случайно,след като останових,че 3 литра масло в двигатела ги няма и се наложи да долея,малко масълце :lol: Смених го веднага след,като се докопах до сервиз.Отдавна я карам колата,следя си я,но проблеми с маслото не е имала,с едно и също масло я обслужвам : Mobil и от смяна на смяна около 800гр.до литър и капвам,и това при каране с работещ VTEC(над 3500-4000об/м) :rolleyes:А сега положението е страшно на около 1000 км/0.5л.Дали са гумички? Или да заложа на сегменти? И колегата,който ходи в Бултрако,какви пари те отръскаха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображениеА F18B2 мотора гори ли масло, и всичките ли горят масло. Един познат кара Civic 6th Gen. и ми каза, че и неговата гори масло. 1.5 114 коня и неговия мотор за 6000 км е долял килоПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя параход е тестван с три марки : Mobil, Castrol и Motul. С Mobil, на 3К км. долях малко над литър а при Castrol и Motul, около половин литър 6К км. и до 8 хилки си ме изкарва рахат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм доволен от Igol, сега вече 9К съм с Yacco 5W40 и чак сега почна да го гори и падна с 2/3. Преди това не е мръднало.Огледай за течове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като почнете от:

 

а20а2

б20а3

б16а2

д15б2

ф18..

х22 итн. Сиреч по такъв проблем с масълеце закоя и серия да е писано и проблема е решен с сегменти и тн ,важи и за останалите .С две думи ако няма тема за х22 че гори масло прочетете за д15 примерно проблема е един и същ .Приятно четене.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...