Jump to content
Civic111

Премахване на лайсни по броните и заглаждане

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Искам да направя от това: Публикувано изображение

това:Публикувано изображение

 

Някой правел ли е тази процедура да ми разясни малко как става. Моето предположение е, че се ползват парчета от стари брони и с пластмасова заварка после се китват и заглаждат.

Скоро ми предстои боядисване на брони и искам да го направя.Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно ти е предположението - режат се старите легла на лайсните и после се "заваряват" парчета пластмаса в отворите, шлайфат се, после тънко китване с кит за пластмаса, шприц и т.н. Обаче има и странични ефекти които могат да се получат в бързината, като да се деформира от "жегата" близка област от бронята....трябва да се работи внимателно.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година правих тази процедура и стана много добре.Закарах бронята на майстор,той доста си поигра и се поизпоти,но успя да я направи.Следва малко кит,заглаждане и после боя.Това е резултата;Преди:https://picasaweb.google.com/111775449213426171029/DropBox?authkey=Gv1sRgCMOk4fP-sryOWQ#5775320276200685410Сега:https://picasaweb.google.com/111775449213426171029/DropBox?authkey=Gv1sRgCMOk4fP-sryOWQ#5749815678918628594Според мен и бояджията трябва да се потруди доста и да изпипа всичко,за да няма напуквания после.Успех ти желая,резултата ще ти хареса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определно ще стане добре,дано попаднеш на майстор да е изпипа! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа има един минус, че каквото и да ти говорят и както и да ги лепят, това става най слабата част от бронята и при по-силен натиск в тая област първо там се пука по шевовете. Но пък ефекта си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може просто да си вземеш предна броня от купе. Тя няма лайстни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...само забрави да му споменеш колко трудно се намира такава оригинална...;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези лайсни са доста полезни ако нямаш гараж ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли просто да се купят запазени предна и задна броня втора ръка от Сивик след фейслифта, да се подменят и готово. Колкото и да струват броните, голяма част от инвестицията за тях ще се възвърне, след като се продадат старите брони. По този начин си спестяваме разглобяване на лайсни, пластмасови заварки и най- вече нерви. А недай си боже бояджията да е някой некадърник. В крайна сметка "евтиното излиза скъпо"!

Редактирано от Юлиян Петров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предна броня от сивик след фейслифта не може да стане, защото фаровете, решетката и капака са различни. За задна броня от фейслифт не съм сигурен, но може и да стане.Най-добрия вариант за предна броня е от сивик купе, но както каза един колега по-горе много трудно се намират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата за да сложиш предна фейслифтова трябва да смениш:1-предни калници2-преден капак3-маска4-броня5-очиларката (не съм 100% сигурен за нея)6-фарове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери в авто бим, бях гледал предна броня без лаисни (черна, грунд предполагам) за 45лв. Това в саита им го видях и нз дали снимката е реална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предна от купе преди фейслифта и задна от фейслифтов хеч. Няма преправяне няма нищо - bolt on.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...