Jump to content
martins

Въпрос за усаконяване и преглед на газов инжекцион

Recommended Posts

Здравейте колеги. След много мислене по въпроса дали да слагам ГИ или не на хондето най-накрая се реших и сложих. След монтажа в сервиза ми дадоха паспорт на газовата бутилка /също и някакъв сертификат на самата система/ и ми казаха че тъй като вече отделен преглед на газовата уредба не се прави да карам така докато ми дойде време за ГТП. Въпроса ми е след като все още нямам стикери на бутилката и задното стъкло къде да ида да ми сложат и дали е необходимо в случая? Дали в пунктовете за годишен технически преглед извършват тази дейност без да минавам годишеният преглед на автомобила? Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябват стикери, АГУ е част от колата, щом имаш минат преглед и ти е разрешено да се движиш по пътя ако ще и ядрен реактор да си сложиш си ОК. Караи и нема с еплашиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор. Колата е минала годишен преглед преди 2 месеца, а газовата я сложих вчера. Ще карам и то ще си покаже, дано да не се заядат някой катаджии, че когато минавах преглед колата нямаше газова. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се заядат питаи ги по кои член ще те глобят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче трябва да имаш на задното стъкло стикер, че колата има газова уредба. А иначе дали си законен- мини и ги питай в някой пункт. п.п. В новите стикери и документи за преглед не пише с какво захранване е колата. Полицията може да ти иска само паспорта. Табелката за прегледа е и за двете. Никой не те бие през устата да казваш, че колата е със скорошно монтирана газ. :D А при преглед, като има колата газова ти искат само паспорта. Поне на мен така беше последно. Никой не ме пита дали има преглед и не я и погледна. Даже не ме питаха дали ми мерише на газ- българска работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е обаче че на някои талони дето си минал преглед пише-газ/бензин, пък на моя пише само бензин. обаждам се аз в пункта еи така профилактично и му викам: Баи груичо, тая кола е и на газ пък в вашия талон пише само бензин, да не стане грешка!? тои вика: няма проблем щом си минал преглед, ние няма как да пишем газ бензин, системата не ни вади такъв вариант. Е па ква е тая система в едни пунктове вади в други не. Така или иначе не ме притеснява, те цял живот когато имаше стикери никои 1 път за хорска срама не ми го поиска да го погледне камо ли ся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че не ми издадоха паспорт за газовата а ми дадоха само документ за бутилката. Питах изрично дали няма да ми е необходим такъв когато минавам технически преглед и ми отговориха че единствено ще ми търсят документите на бутилката. Сега не знам след като няма пунктове за преглед на газови уредби къде да ида да ми издадат паспорт за газовата система и да ми сложат стикери евентуално, макар че в случая не би трябвало да се слагат такива стикери след като ги слагат при годишният преглед. В понеделник ще ида в пункта в който минах ГТП и ще ги питам как се процедира в случая. Ако трябва ще мина преглед на ново, че не ми се занимава да бера ядове. Поздрави!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам по закон дали в тази ситуация трябва да се минава преглед. Факта, е че в сервиза, в който ходих април месец имаше тарифа за годишен преглед на колата и отделно на газова. Понеже ми изтичаше прегледа на газовата отивам и се записвам за годишен преглед на колата и след като ми видяха документите ми казаха, че трябва да мина само преглед на газовата. Питам нали вече се прие закон за един преглед на колата, отговора бе а няма такова нещо. Така, че моя съвет към колегата е да мине да му направят преглед на газовата да си му лепнат стикер на газовата и на колата за да нямат причини властите да се заяждат. Да отбележа само, че преди това ходих в друг пунк за прегледи и ме върнаха защото при тях не могат да издават документи за кола с газава. Абе кашата е пълна и всеки си прави интерпретации. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях изправен пред този въпрос (минах преглед в кат след покупка, в последствие монтирах ГИ) и ходих да проверя в няколко сервиза за всеки случай. Оказва се, че закона е недоизмислен и сега хора като нас попадат в дупка. Нямаш преглед на газова уредба, но и никой нищо не може да ти каже :) Следващият преглед нещата ще ни се изравнят, така че карайте смело :) В случая няма закон който да нарушаваме с това, че нямаме преглед на газовите уредби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях изправен пред този въпрос (минах преглед в кат след покупка, в последствие монтирах ГИ) и ходих да проверя в няколко сервиза за всеки случай. Оказва се, че закона е недоизмислен и сега хора като нас попадат в дупка. Нямаш преглед на газова уредба, но и никой нищо не може да ти каже :) Следващият преглед нещата ще ни се изравнят, така че карайте смело :) В случая няма закон който да нарушаваме с това, че нямаме преглед на газовите уредби.

Така ще направя и аз, ще ида в сервиза където минах ГТП и ще ги питам какво да правя. Иначе дали ще се заяждат по газстанциите да зареждат без стикер на стъклото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях изправен пред този въпрос (минах преглед в кат след покупка, в последствие монтирах ГИ) и ходих да проверя в няколко сервиза за всеки случай. Оказва се, че закона е недоизмислен и сега хора като нас попадат в дупка. Нямаш преглед на газова уредба, но и никой нищо не може да ти каже :) Следващият преглед нещата ще ни се изравнят, така че карайте смело :) В случая няма закон който да нарушаваме с това, че нямаме преглед на газовите уредби.

Така ще направя и аз, ще ида в сервиза където минах ГТП и ще ги питам какво да правя. Иначе дали ще се заяждат по газстанциите да зареждат без стикер на стъклото?
Точно този проблем ме притесняваше и мен, проблем до сега не съм имал (2 месеца, от Пловдив съм). От сервиза ми казаха, че паспорта който ми дават е достатъчен при всякакви обстоятелства. Не ми се е налагало да го показвам до сега нито на полицай, нито на бензиностанция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях изправен пред този въпрос (минах преглед в кат след покупка, в последствие монтирах ГИ) и ходих да проверя в няколко сервиза за всеки случай. Оказва се, че закона е недоизмислен и сега хора като нас попадат в дупка. Нямаш преглед на газова уредба, но и никой нищо не може да ти каже :) Следващият преглед нещата ще ни се изравнят, така че карайте смело :) В случая няма закон който да нарушаваме с това, че нямаме преглед на газовите уредби.

Така ще направя и аз, ще ида в сервиза където минах ГТП и ще ги питам какво да правя. Иначе дали ще се заяждат по газстанциите да зареждат без стикер на стъклото?
Никои КОПЧЕ не може да ти каже, дори стикера на стъклото отпадна, в сервиза дето си минал ГТП също нямат стикер за да ти дадат, просто няма от къде да си намериш стикер освен ако не си много упорит и при някои газаджия не е останал такъв от преди. Аз също нямам стикер, тоест имам ама съм си го правил сам, но тва беше още лани когато те бяха задължителни. Говорим за стикер на стъклото, на бутилката въобще няма, само паспорт попълнен ми дадоха с малко данни в него и тва беше. До сега никои никъде не ми го е искал дори на ГТП не ми го искаха. А в тоя сервиз дето минах цената за кола с газ и без газ е една и съща 30 кинта. Ама яко гледат колата под лупа и вероятноста да те върнат за нещо е много голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги. Ще си карам спокойно и тва е. Газовата е изрядна, проверих собственоръчно за течове вчера с газ детектор за всеки случай :cool:. Така че газ на Хондето и тва е. Всичко добро ви желая!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро сложих и аз газ , та монтйорите ми казаха че прегледите били отпаднали от нова година , вече не се изисквали !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...