Jump to content
Слави CR-V

Камерите в Пловдив?

Recommended Posts

Обикновено тея камери се охраняват от друга камера за наблюдение, или са поставени в близост до обекти където има постоянно хора (бензиностанци) и въпреки това съм виждал камери с боядисани със спреи "очи", даже една я бяха нарисували като усмихнато човече :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ако не се охраняваха много такива камери щяха да са заминали вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен май месец ме щракнаха от мобилна камера,на бул.България преди моста за Рогошко беше паркирала бялата Астра.След 15-20 дни срещу подпис куриера ми донесе снимките глобата-за 81 км скорост 100 лв.Платих моментално чрез Изипей в Билла,с отстъпката за плащане до 14 дни платих 70 лв.Пазете се много!Често спират Астрата и до Техническия на булеварда до Метро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре момци, някои чул ли е, видял ли е някои да е глобен за преминаване на червено и прочие от тея камери дето ги наслагаха в кършака по всички светофари? Миналата седмица на два пъти видях как коли съвсем съзнателно си минаха на червено било то за десен завои или за обратен!!!1 аджеба има ли някъв контрол на тва нещо, аз до ся не съм чул някои да е получил честитка от този тип наблюдение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм виждал да минават на червено и според мен няма честитки,защото тези камери били само ако стане катострофа се гледат тогава и се вижда кой крив кой прав.И все пак мен лично ме респектират и си спазвам светофарите там кадето ги има.

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво приказваш, аз от как са те карам с колан вече :D гадове мръсни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден направих сефтето със снимките с превишена скорост,с новата ми кола.Да знаете,гадовете стоят почти всеки ден на булеварда с многото автосалони срещу Парашутния полк.Паркират бялата или синята Астра обратно на посоката на движение и ни се смеят,като минем бързичко покрай тях.На мен,единия цървул чак ми направи знака "Ок" с ръката.Демек "вече си в кюпа".Паркират между Лукойла и Шела,и все има и други спрели коли и не се виждат.За камерите в Кършиака,стига го дъвчете,това са просто охранителни камери.Тенденцията е,до 2 години целия град да е под видеонаблюдение.Аз лично се радвам,където има камери престъпноста намаля яко.Та да не ви притесняват,за добро са.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://news.plovdiv24.bg/378881.htmlЕто за който пита дали нарушенията ще се санкционират от КАТ ;)

За минаване на червено,едно на милион може и да ви санкционират.Тук няма софтуер,който автоматично снима при нарушение.Има един калмук,който се звери в сто екрана и ако случайно реши,може да върне записа и да направи снимка.Само за минаване на червено!!!Шанса за това е едно на милион!Аз лично бих се радвал,за минаване на червено да има яко дране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудим, как така престъпността в раиона е намаляла драстично, ще кажеш че до сега престъпността е била по кръстовищата хахахах. Да не би мангалите да са спрели да крадат акумулатори или да влизат в хорските дворове??? коя престъпност е намаляла драстично по точно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление със стотина камери на десетина кръстовища в Кършияка,няма как да се бори престъпноста.Пък и на мангалите няма да им пука и хиляди камери да ги снимат.То всички са еднакви,как ще ги разпознаят?Но по принцип камерите са хубаво нещо.Представете си:Карате си нормално,минава гурльо на червено и ви изпрасква.Няма свидетели,и гурльо е нагъл.И казва,че е минал на зелено.А сега де?На кой да вярват полицаите?Камерите са полезни за всеки нормален гражданин,повярвайте.И с масирано видеонаблюдение престъпноста неминуемо ще намалее.Гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре момци тая на пазарджишко срещу лукоила, някои знае ли на колко км снима, аз хем си я знам хем се улисах вчера и може да съм минал с около 70-75 покраи нея да я ева, дал ме е щракнала? :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно там минавам много често и кракът винаги ми натежава на тоя участък,защото е извън града,но пък се води в града.интересно ще ми е някой дали е получил честитка от тая недолюбвана камера да я ева и нея в камерата.усещам,че скоро някои ще я пръсне със спреец или ще я остави инвалид :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ви се похваля в петък аз получих честитка от полицейска астра без буркани при ограничение 50 съм минал със 70 и съм 100 лева офф.Не го познавам Пловдив ще се опитам да обясня къде бяха момчурите Значи бързах за летището и това е отсечката която е между Пловдив и едно кръгово което като завия по него наляво хващам за Крумово.Пътя е двулентов от двете страни нещо като индустриална зона е(без индустрия).Там видях че всички намалиха но аз бързах че щях да си изпусна полета (без да е оправдание разбира се- не мрънкам за глобата а затова че не ги видях навреме).Бяха спрели точно срещу посока на движението отстрани и яко снимаха.та това е вече ще внимавам, ама то след дъжд качулка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно там минавам много често и кракът винаги ми натежава на тоя участък,защото е извън града,но пък се води в града.интересно ще ми е някой дали е получил честитка от тая недолюбвана камера да я ева и нея в камерата.усещам,че скоро някои ще я пръсне със спреец или ще я остави инвалид :lol:

Щом ти натежава а не си получил явно засича на по висока скорост, можеби превишение над 30 км дето и глобата е по голяма. Ще си покаже, ако доиде честитка ще си кажа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пак минавах по пазарджишко на излизане от града, и карах зад едино Ауди А8 които явно не знаеше за тази камера, щото като свършиха сградите и си даде доволно газ, аз се лепнах зад него за да видя с колко кара и дали като мине камерата ще го снима, беше поне 19 часа и почти пълен сумрак колите бяха на фарове, мина покраи камерата с 80+ и не видях светкавица да блесне в гърба, а както знаете тя е от тея модерните дето снимат и в двете посоки и със светкавица. Та явно контрола и е доста завишен, все пак не рискувах и аз да мина с 80 и си намалих :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че не е светнала не е гаранция,че не снимка,специално тази на "Пазаржишко" си работи ;) ограничението там е 60км/ч, чак ме нервират като ми се затуткат с 50, а за по-сигурно с 40.... :)

Редактирано от gerry_1912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен би трябвало да работи,макар че моя радар нищо не отчита покрай нея,а при другите стационарни камери сигнализира.Знам ли може да е на различни честоти,нали е по-нова.Другото което съм забелязал,че не винаги когато има камера тя работи в кутиите и снима.По някое време им се пълни паметта и трябва да ги ровичкат за да ги отблокират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да актуализирам с информация относно камерите ,ето едно тревежно нещо http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1857541 камери-мамери ,всичко е кофа с ла*на ,всеки може да си прави каквото си поиска ,само да има нужните връзки ,но все пак нека си спазваме правилата ,та да споделя ,че преди 2 семици се прибирах към Пловдив по АМ Тракия и преди Чирпан мисля,че беше имаше спряна патрулка на паркинга на магистралата и вероятно ме е заснела ,жалко ,че се бях засилил доста към 170км ,че бързах,та за мой късмет след няма и 5-10км на следващия такъв паркинг на магистралата ,стоеше още една патрулка по абсолютно същия начин,а аз и ненамалих и очаквам скоро подарък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някои знае ли камерите извън града на ква скорост ги гласят, че днеска покраи един знак 60 минах с 80+ и имаше една бяла астра зад завоя нищо не пишеш на нея, ама видимо оня нещо чоплеше по камерата на стъклото или квото е било там. Може ли сам полицаи да седи в патрулка и да си снима?? И тва че чоплеше по уреда дали е потвърждавал моята снимка или типърва го е пускал :) След колко време идват честитки, и колко ли е с 20+ над ограничението :) Баси много върпоси зададох ще е истинско чудо ако някои отговори и на половината :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А камерата в патрулка, през деня святка ли с светкавица като снима или не :)А камерата сама ли снима или тя засича скоростта и оня решава да снима? Аиде бе нема ли полицаи в тоя форум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на 6 януари ме снимаха на карловска от патрулка снимката мш дойде меналата седмица 77км 100лв в 14 дневен срок платих 70 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам си аз че всички катаджии са голфаджии и тука само потребители и потърпевши имаме мнение. Ще си чакам пък ако доиде доиде :) Хубаво си карам с ДПС друг път ма тоя път ме домързя да го сложа, не за друго ами поне като се обади та инстинктивно намалявам, а така си се разсеивам в приказки и си карам ли карам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакането не трая дълго , 3 работни дни няма, и снимката доиде. Ама тва за мен е ненормална работа бреее 16 км превиешние , ходи ми обясняваи после че ги настроивали за по сериозни нарушения. При ограничение 60 аз карам с 76 и съм наказан, и тва извън град аи да е в града Ок, съгласен съм 16 км отгоре , ама извън града за 16 км направо съм обиден :) Не ми е за 36 лева дето ще им дам в интерес на истината очаквах стотачка, не за друго ми не предолагах че ще се занимават за 16 км а мислех че ще ми надпишат да е над 21 че да е поне 100 лева, те пък излезнали корекни. Та така правете си сметка как карате щото еи го на 16 км и тряс :) Казваите сега къв радар детектор да си купя щото не съм милионер да плащам цяло лято глоби. Знам ще кажете караи по правилата, караи ама има абсурдни места с знаци 40 извън града а реално няма нищо за да е такова ограничение, няква пресечка на черен път и тва е, а при създалата се ситуация все малко да се разсея или да не погледне километража 15 км са нищо извън града д аги превишиш. Абе я чаи аз да си пусна една тема за радари че тука кои ли ще я види :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави,къде те снимаха покрай Пловдив?Относно антирадара аз имам Марухама-японски е и е с двойно захранване-от запалка и соларен панел.Доволен съм от него,хваща всички камери от патрулки и обикновени радари.Не хваща всички камери в кутии,а тези които хваща сигнализира когато пресечеш лъча,което общо взето само ти обръща внимание че може да си сниман.Общо взето няма антирадар който да може да те предупреждава за всички устройства.Кутиите не са токлкова много и аз ги знам и се съобразявам.Като цяло си карам доста примерно.но превишение от 16 км, и на мен ми се случва.Даже последно влезнах в тунела на Траянови врата с 96км, при ограничение 80 с бялата астра на входа,че и аз очаквам да видя колко им е толерансаПубликувано изображение/>

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради ред причини камерите от патрулките не би следвало да работят със светкавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави,къде те снимаха покрай Пловдив?

На Пазарджишко шосе малко преди пазарджик на една невзрачна отбивка с завои и знак 60. Мен стационарните не ме плашат с тях с епогаждам а тях и ГПС а ги знае, ама е тея хранилки де дебнат в шубраците с тях тряя се боря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги таковам и камерите да гои таковам :angry: , писна ми, и то камера дето я знам и минава всеки ден покраи нея, днеска я забравих, усетих се буквално като влезах в зоната и, чукнах спирачките, не можех по интензивно за да я шашана, щото на тавана карах строителни матеряли и можеше да ги разпиилея пред камерата да стане хубава снимката. Поглеждаики километража показваше около 75-80. Някои получавал ли е честитка от тази камера, знае ли какво е ограничението там? ако е 60 съм спокоен но ако е 50 направо си чакам снимката. След това в село Бяга седи една патрулка с камера нея си я знам и си намалям, този път обаче направо спрях при полицаичето, тои пък излезна разбран и бая мохабед ударихме. Човека каза че принципно тея камери са настроени за глоби над 100 лева, въпреки че имаше малко противоречие в приказките му, щото пък каза настроени са на към 25км от там махат 3км възможна грешка и остават точно 22 превишение за да те дялнат. Но пък 22 км превишение глобата е 100 лева а над 100 е за над 32.Та така, някои получавал ли е картичка от пазарджишката камера, и за каква скорост, някои знае ли със сигурност колко е ограничено там. Защото аз лично съм гледал и знак с 60 няма което автоматично ще рече 50.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,къде изчезнаха камерите в кутиите на влизане в Пловдив на Пазарджишко и от с.Труд.

Вчера минавам и гледам празно....Публикувано изображение/>Какво ли са намислили?

Тъкмо бях свикнал и сега ще ги плеснат някъде другаде сигурно.

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не карате просто по ограниченията ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си спазвам правилата,но винаги е добре да се има едно на ум.Едва ли някой да спазва винаги всички закони по пътя ,има и доста абсурдни ограничения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,разбра се какво са намислили от КАТ Пловдив!На вниманието на всички шофьори,някой ако си джитка както му е кеф из улиците да има това в предвид:

 

През октомври в Пловдив и в областта от сектор "Пътна полиция" ще бъдат разположени следните точки за наблюдение на скоростта с автоматизирани системи за контрол на правилата за движение /АСКПД /:

 

І. Пловдив:

 

- бул. "Кукленско шосе", между ул. "Скопие" и кръгово кръстовище с път ІІ-86;

- бул. "Н. Вапцаров", между бул. "Македония" и бул. "Цар Борис ІІІ Обединител"- продължение;

- отсечката на бул. "Христо Ботев" между пътен възел "Коматевско шосе" и бул. "Ал. Стамболийски";

- отсечката на бул. "Пещерско шосе" между ул. "Елин Пелин" и ул. "Орфей";

- отсечката на бул. "Христо Ботев" между пл. "Централна гара" и ул. "Л. Каравелов";

- бул. България - до пешеходен светофар на ЕГ- Пловдив;

- бул. България - до транспортен вход на Международен панаир - южно платно;

- бул. "България"- северно платно до кръстовището с ул. "Огражден";

-отсечката на бул. "Васил Левски" между бул. "Дунав" и КПП- "Карловско шосе";

- отсечката на бул. "Найчо Цанов" между бул. "Христо Ботев" и бул. "Менделеев";

- отсечката на бул. "Княгиня Мария Луиза" между ул. "П. Д. Петков" и бул. "Източен";

- отсечката на бул. "Източен" между бул. "Княгиня Мария Луиза" и бул. "Христо Ботев";

- отсечката на бул. "Освобождение" между бул. "Цариградско шосе" и бул. "Санкт Петербург";

- отсечката на бул. "Освобождение" между ул. "Шипка" и бул. "Асеновградско шосе";

- отсечката на бул. "Санкт Петербург" между ул. "Лев Толстой" и бул. "Освобождение";

- отсечката на ул "Цар Симеон" между бул. "Асеновградско шосе" и ул. "Ягодовско шосе";

- отсечката на бул. "Цариградско шосе" между кръстовищата с ул. "Ландос" и пътен възел "Скобелева майка";

- отсечката на бул. "Марица"-Юг между кръстовищата с бул. "Източен" и ул. "Крайна";

 

ІІ. Републикански път ІІ-86 - Пловдив - Асеновград - Смолян:

 

- км. 6+850 до кръстовище с път ІІІ-862, посока Асеновград;

- км. 6+900 до кръстовище с път ІІІ-862, посока КПП 6-ти км;

- км. 8+950 до кръстовище за Овощарски институт, посока КПП 6-ти км;

- км. 10+900 до кръстовище с обходен път на село Белащица, посока Асеновград;

- км. 16+000 до бензиностанция "Лукойл", посока Асеновград;

- км. 17+024 до кръстовище за село Крумово, в двете посоки;

- км. 19+100 до кръстовище за летище "Пловдив", в двете посоки;

- км. 19+200 на пътя ІІ-86, в двете посоки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...