Jump to content
Avenger

Нормално ли е ускорението

Recommended Posts

Колеги, я си кажете мнението. Нормално бавно ли си ускорява колата или е прекалено :D Англичанка преди фейса D14A2. Вижда се, че не съм тръгнал в обороти, също така, не я мъча в много високи. http://vbox7.com/play:ad0de0d2e5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нормално си ускорява колата,какво те притеснява.И я я вкарай малко в червеното,нищо няма да и стане,Хонда обича да работи на високи обороти,вижда се,че тъкмо започва да се засилва и ти я връщаш в ниските...!!!

Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Просто искам да видя чуждо мнение. Струва ми се мудна ама това си е сигурно от конете и килограмите. А иначе не беше особено загряла, иначе до 7 си я вкарвам.Понеже не мога да пиша повече мнения. 7250 е прекъсвача.

Редактирано от Avenger

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клипа ускорява бавно,но при такава ранна смяна е нормално,направи друг като я вкараваш 100-200об. в червеното и после сам ще видиш разликата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално изглежда. Прекъсвача ти е на 7500об/мин.Имам от 2007ма същата и си го вижда редовно прекъсвача. Нищо и няма. Натискай смело, въпреки отвратителната скоростна кутия, за килата и конете си колата си ускурява чудесно :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нормално изглежда. Прекъсвача ти е на 7500об/мин.Имам от 2007ма същата и си го вижда редовно прекъсвача. Нищо и няма. Натискай смело, въпреки отвратителната скоростна кутия, за килата и конете си колата си ускурява чудесно :cool:

Да натискай смело . Но барси кви са тия 7500 об/мин ? Нали говорим за стокова кола . Redline : 6,800 rpm , fuel cutout : 7,250 rpm Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се мудна ама това си е сигурно от конете и килограмите. А иначе не беше особено загряла, иначе до 7 си я вкарвам.

...то и на мен ми се струва мудна дори и англичанка д16 113коня ама то зависи с какво я сравняваш.Колата ти върви нормално просто си е тежичка а кончетата не са много ...или пък имаш прекомерно големи очаквания :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално изглежда. Прекъсвача ти е на 7500об/мин.Имам от 2007ма същата и си го вижда редовно прекъсвача. Нищо и няма. Натискай смело, въпреки отвратителната скоростна кутия, за килата и конете си колата си ускурява чудесно :cool:

Да натискай смело . Но барси кви са тия 7500 об/мин ? Нали говорим за стокова кола . Redline : 6,800 rpm , fuel cutout : 7,250 rpm
Е да де. Стокова д14а2 има прекъсвач на 7500/средата м/у 7 и 8к/.Ако не вярваш може утре или в други ден като я изкарвам да ти направя едно клипче ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хммм добре ще чакам клипа с нетърпение . Я пак виж къде е средата

Публикувано изображение

Не се заяждам просто не вярвам .

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен мудна ми се вижда, но не съм карал никога такова нещо с такъв моторсравнявам я с д15б2 кудето края на втора вече и на над 100 км в час, ама ти не я вкарваш в червеното нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "Англичанка" 1.4 колата си набира абсолютно нормално при положение , че пича наистина я щади прекалено.Поне като е сравнявам я с моята "Икономика" на която ускорението не е кой знае колко по-размазващо, ако и да е 114 коня VTEC.Публикувано изображениеИначе и на тази, като и закове за по-дълго педала в метала, и тя ще си подмине 100 на втора.

Avenger ,не ти е мудна колата-спи спокойно!Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пържия я колега, за да те уважава. Аз не пропускам всеки възможен шанс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм добре ще чакам клипа с нетърпение . Я пак виж къде е средата

Публикувано изображение

Не се заяждам просто не вярвам .

 

Ето го. Току що се прибрах и се сетих, та го заснех

http://vbox7.com/play:4becd99a8d

За мен това си е по средата/за това и г о снимах и отблизо/, а тя си е на 7500об/мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на клипа може да е средата на "лютеницата" но при всички положения не е 7500 според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно . На всякъде го дават 7250 или нещо от сорта . Не знам на мен ли ми се струва или на първия прекъсвач не отиди до средата както казваш ддз както и да е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си отива на едно и също място, просто сниматото от близо е леко отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, Не споря. На последните 2 си е по средата. Снимам си хоризонтално, а и мотора е още студен все пак... Както и да е. Това не променя факта, че са сложили на-скапаните възможни скорости на тая кола. 2ра на прекъсвач е на 100, 3та е на 150км/ч. Мисля, че най-важното, ако тръгне някой да прави тунинг на този модел е да почне с трансмисията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка за най-скапаните скорости,на икономика са още по-дълги.Даже Д14А2 имат едно нещо,което много хора търсят,крайно предавателно 4,43...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейтеbarsi, наистина си в грешка: за скоростна кутия S40: на 1 скорост километрите са до 52, на 2- до 90; на 3- до 135; на 4- 190; на 5- ... а това колко показва километража е съвсем друг въпрос...А ускорението на Хонделката- на мен ми се струва малко мудна (но сигурно си е така).Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...