Jump to content
ceco_accord

Ръкохватка дясна задна врата

Recommended Posts

Здравейте четящи темичката ми побратими :) Вчера нещо стана , неусетно как, но външната ръкохватка на задна дясна врата спря да изпълнява основното си задължение и съм :blink::angry::unsure: Централното заключва и отключва вратата, вътрешната ръкохватка я отвара когато е отключена и не е деактивирана от "детското" ключе над механизма, но отвън "бравата" се държи сякаш вратата е заключена. Нали знаете - като е закл. в ръкохватката не се усеща усилието към механизма и е някак си блокирана не бравата а самото движение от нея към механизма, а ходът и нагоре е много лек. Нещо вътре е откачено или счупено??? Някой сблъсквал ли се е с такъв казус и има ли идея какво би могло да е проблемчето? Дали нещо се е откачило или е отчупено някакво парче? Лепи ли се ако го намеря или -мъка, морга, майстор Едва ли съм първият имайки предвид че не е имало никаква агресия и си се случи неусетно и сякаш е поради ЕГН-то на колцата Ще съм благодарен на точни и бързи отговори от недай си боже патили или професионално компетентни щот фемилито не ще тривратка ;) Хай благодарско за съпричастността и в очакване :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Аз имах проблем със счупване на елемент от дръжката на задната врата на Акорд 6. Описал съм го тука:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=35997&st=0&p=328131&fromsearch=1entry328131При теб е друг проблема, но погледни снимките които съм сложил: на първата на която се вижда свалената дръжка и съм показал какво се е счупило, се вижда и палеца в дъното, който задейства механизма за отваряне. Или се е счупил, или се е измъкнало лостчето от отвора.Най-малкото трабва да свалиш вътрешната кора и да провериш какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах вече проблема с дръжката :D Дадох сумати пари за разни вълшебни лепила но издържаха по 2 - 3 дена и решението е смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско побратими, на първия за визуализацията на дръжката отвътре, а на втория за предупреждението- явно първом ще я отворя , пък ще видим натам според "случая" :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това май ще ти е от ползаhttp://www.hondaoriginalparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17S8401&block_02=B__5410&block_03=6306Свалял ли си досега кората на вратата?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах такъв проблем. Изхода е сваляне на кората на врата, и каквото друго е нужно за да стигнеш до двете гайки които държат бравата вътре. Сваляш я от врата и ще разбереш веднага какво е станало. Не мисля че лепило ще помогне. Аз сложих подходящи метални планки хванати с малки винтове към счупените пластмаси. Две години вече съм така и работи. Другия проблем с пружината също така го реших, че и нейната упора беше тръгнала да се отчупва. Имам две снимки на модифицираната ми брава и като свалиш твойта мога да ти ги пратя на поща ако искаш да видиш как съм подходил за решаване на този проблем, който е всеобщ за модела. Слабо място е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена "за протокола" че колцата е оправена, по банално познатия начин. От "автоморга" - черна брава (целият механизъм) - благодарско на Стамен + боя (слава богу цветът е същият). След всичко обратно монтирано, няма паразитни шумове и функционира нормално, но запазих и оригиналната върху която ще се експериментира с цел реставрация до ниво годно за недай си боже повторна експлоатация. Благодарско още веднъж на челите и подкрепилите ме със съвети и инфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена "за протокола" че колцата е оправена, по банално познатия начин. От "автоморга" - черна брава (целият механизъм) - благодарско на Стамен + боя (слава богу цветът е същият). След всичко обратно монтирано, няма паразитни шумове и функционира нормално, но запазих и оригиналната върху която ще се експериментира с цел реставрация до ниво годно за недай си боже повторна експлоатация. Благодарско още веднъж на челите и подкрепилите ме със съвети и инфо

Колега, казвай и цената, че доста от най-гадните хора на света стават моргаджии :) Шанса да ни цакат с топла бира намалява съществено, като имаме ориентир, а възможността за пазарене се увеличава правопропорционално ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...