Jump to content
TG fan

Съвет за нови летни гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги,

след като една дупка ме изненада ми се наложи да търся нови гуми, та , загледах тези 3 модела:1 2 3.

Да поясня, търся гума с максимално добро сцепление на сухо и такава, която да държи добре в завои , като износването също е важноПубликувано изображение

 

Бях си харесал Парадите, защото доста колеги ги хвалеха, но след като разгледах ревютата им , видях че има и други модели от този клас на доста по-ниски цени, та интересуват ме мнения от личен опит .

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://www.avtogumi....50-p-70472.html Това са едни доста хубави гуми! Аз лично не съм ги ползвал,но досега само хубави неща съм прочел за тяхното представяне.Но най-големият им + е че се представят страхотно на мокро. Аз лично бих си ги купил на момента!Публикувано изображение

 

От личен опит:

Federal 595

http://www.tyrereviews.co.uk/images/tyres/ss595supersteel.jpg Гумата е добра (особено на сухо),твърди бордове(ама наистина твърди),доста са шумни,но всяка V-образна шарка е шумна(имам опит с още 2 модела).За мокро(не са от най-стабилните гуми.......),но не са лоши според моето виждане. Скоростния индекс е доста голям доколкото знам на моите е(W).

Коментари от рода на (всеки си хвали негово са излишни).Аз съм обективен и за мен гумите са Добри! Казвам за мен,за другиго може и да са боклук,всеки сам си преценява.

Редактирано от JK_HONDA
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohamata определено.Не знам как са цените в България ,но погледни и ханкуук(в12,ево,рс2/3) и кумхо(ку31/39) - моите фаворити :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Vredestein Sportrac 3 не съм карал и не мога да дам мнение. Yokohama Parada Spec 2 също не съм карал, но от доста приятели знам че не са кой знае какво.Bridgestone Turanza ER300 с такива съм от 2 години, мога да кажа една доста приятна гума, с хубаво сцепление и мек каучук. На мокро мисля че се представя също много добре. 2-3 пъти имам екстремни спирания с тях, смея да кажа че ми спасяват кожата, за пример преди това имах Yokohama S drive пързаляше се като луда и на сухо и на мокро.Колегата по горе ти е предложил Uniroyal Rainsport 2 доколкото съм чел и са ми казвали също била хубава гума но не съм карал с такива и не мога да дам мнение.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох за Uniroyal-a и наистина излиза много добра гума, но както колегата Дзенки също е за Парадата се чудя как тези Йокохами имат толкова ниски рейтинги, аз лично искам от гумата да не превърта при рязък старт и да държи максимално при планинско каране, в крайна сметка карам слаба кола и не държа на сликове, а тези унироял имат огромен позитивен фийдбек, както и за каране на мокро -93% спрямо 55% , и 83% спрямо 70% за хората които отново биха си купили същите гуми..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Rainsport 2, в поредната ги тема ги хваля, но има защо. Страхотни са и на сухо и на мокро.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а стават ли за драг и за по-спортно каране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За драг не мога да ти кажа, но за спортно каране са екстра в завои се държи доста стабилно колата. Повече за писта ги хвалят Uniroyal-ките, на драг не знам как се представят. А на мокро са нечовешки просто :)

Редактирано от EmZvr
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Uniroyal Rainsport няма да сбъркаш-много добри гуми за ежедневно и спортно каране,за драг си има има други класове гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е със 100 магарета под капака не ми трябва кой знае какво предполагам, но ми се иска да мога да си тръгвам рязко без драматични превъртания на гумиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай унирояла или бриджстоун туранза, тея йокохами изобщо не стават само шарката дето им е красива. Казвам го от опит.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Rainsport 2, но не бих ти ги препоръчал за това за което ти говориш:

и да държи максимално при планинско каране

Когато ги купувах бях с идеята "мразя да карам на мокро, искам допълнителна сигурност". Вярно, че "моето" си е най-хубаво, но не мога да си кривя душата, че при каране във завой с неравности се усеща как колата "приплъзва" леко в страни (на суха настилка). В дъжд са просто убиец, няма локви, няма кофти спиране, но на сухо в завой са нормални. Все пак за цената си са екстра :) Мога да ти дам един "тест драйв" с мойте ~100 магарета, ако желаеш :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Rainsport 2, но не бих ти ги препоръчал за това за което ти говориш:

и да държи максимално при планинско каране

Когато ги купувах бях с идеята "мразя да карам на мокро, искам допълнителна сигурност". Вярно, че "моето" си е най-хубаво, но не мога да си кривя душата, че при каране във завой с неравности се усеща как колата "приплъзва" леко в страни (на суха настилка). В дъжд са просто убиец, няма локви, няма кофти спиране, но на сухо в завой са нормални. Все пак за цената си са екстра :) Мога да ти дам един "тест драйв" с мойте ~100 магарета, ако желаеш :)

 

Би било супер!Питам не за друго но точно преди седмица разбрах че е крайно време да сменя гумите точно по един планински път където се бях поунесъл зад сейфти кара от едно ралиПубликувано изображениеИ реших че ако ще ги сменям ще е с нещо което да държи добре в завоите на сухо и прашно, гледам че някои модели гуми увеличават недозавиването , което и без това си е ахилесова пета на Сивичето, та стана много май откъм изисквания Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от всичките,които си изброил,съм ползвал брижистоуна,и то предимно 2ра употреба.много добри гуми,но и доста шумни на сухо. в момента съм с Нокiaн- http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nokian/nokian-18560-p-64537.htmlот 2 години ги търкалям.уникални.от вридищайна също имам много добри впечатления

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama Stage 2 135лв./бр. С тях ще получиш уникален ефект ...ще се промени и ускорението и управлението и спирането дори и возията...гумата е мн мека хубава....ще останеш адски доволен ако ме послушаш и си купиш тези гуми ! ГАРАНТИРАМ ТИ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama Stage 2 135лв./бр. С тях ще получиш уникален ефект ...ще се промени и ускорението и управлението и спирането дори и возията...гумата е мн мека хубава....ще останеш адски доволен ако ме послушаш и си купиш тези гуми ! ГАРАНТИРАМ ТИ Публикувано изображение

 

С такива ли караш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaрал съм Парада 2 чисто нова - пълен ташак.Само дето са красиви , както написа един колега по-нагоре.После си купих S.Drive и бяха по-готини от Парада-та. Само в първия завой леко приплъзваха и после като захапят си карат екстра.Пък и бая ги потъркалях на пистата с Прелюда, та носят на бой.Но сега съм Унироял Рейнспорт 2 на ежедневения Акорд и са феноменални.Хем карам 205/55-16, което е висока гума.Адски добър фийдбек ти дават какво се случва,адски широк диапазон да си играеш преди да изтърват окончателно,макар че това никога не ми се е случвало.Асеновград-Смолян ако знаеш какво представлява отсечката, вече я имам мината за 6-ти път май с тези гуми и са чудесни.И на сухо и на мокро,като последния път беше миналата неделя когато ме валя пороен дъжд и чистачките не смогваха да ми чистят стъклото,но въпреки това си карах 70-80км/ч по завоите.Въобще гумата е убиец особено при смяна на настилката, щото по тази отсечка се правят ремонти и ту е сухо,ту влажно,ту има пясък......наистина не бих могъл да искам повече от една гума,честно.А си покарвам арабийската щото взимам дистанцията за 1:15 мин през нощта,като карам много бавно на Чепеларе и Пампорово заради големите дупки,а в проливния дъжд слезнах за 1:10 мин като пак на дупките се кара бавно.Причината да купя тези Унирояли е че не ми работи АБС-а, пък и мразя АБС по принцип.Но колата е тежка-над 1,5 тона е вече и определено на мокро исках да имам по-сигурни гуми.Въобще не предполагах че ще се представят толкова добре при всякакви условия,само видях че показателите им са по-добри от тези на Континентал Премиум Контакт2 и понеже съм карал такива гуми знаех на какво са способни(също са страхотни особено на мокро). Та ми беше любопитно дали наистина Унирояла е още по-добър и се оказа точно така.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Prelude, откога караш с тях, бързо ли се износват щом имат толкова добро сцепление?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех ги в началото на сезона и имам около 10 000км и точно днес ги загледах дали не са се поизтрили понеже са такива готини.Да ти кажа, не са мръднали много,даже почти не са мръднали.Аз повечето време ги карам лекичко де, имам и доста километри по магистралата но и на въпросната отсечка Асеновград-Смолян не ги щадя въобще.Колата е автоматик, та нямам проблеми с превъртането на старт,пък и не съм драгаджия-тая дисциплина не ми е по вкуса.Ако превърташ на старт може и по-бързо да свършат,знам ли.Но на новата бегачка,която ще стане готова съвсем скоро ще й купя точно такива гуми 195/50-15 без въобще да се замисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще последвам примера ти, от препоръките и прочетеното май това е най-добрата гума за тези пари(100-105лв) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyo Proxes T1R -много добра гума на прилична цена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Препоръчвам Туранза ЕР300!Вече 5-та година карам само с Бриджстоун.Унирояла също е перфектна гума, а за дъжд е супер, аз лично обаче не карам силно в дъжда.Просто предпазна мярка!Винаги гледай ДОТ-а и купувай гуми с нов ДОТ на 8-10 месеца!RainMax2 има доста добри показатели!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не са ми приоритет качествата на дъжд, но гледам от мненията че двете са много близки като характеристики(Бридж и Уни), но Унироял са и по-евтини, а ако няма с пресен дот, естествено скачам на бриджстоуна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божидаре, тая гума Uniroyal RainMax 2 нещо не мога да я открия ама ако процентите й са вярни ще е смърт:)Rainsport 2 - то ми дойдоха с пресен ДОТ , така че предполагам няма да съжаляваш.Иначе в сайта за ревютата не ги хвалят много Тойо-тата,та малко ме разубедиха.Мислих да взема два комплекта гуми - едни Rainsport 2 и едни Toyo T1R да мога да ги връткам и да видя от кои ще съм по-доволен,но май няма смисъл от това упражнение като чета ревютата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е оценката е такава защото е само от един човекПубликувано изображение, но сигурно също са хубави!За тойото пише че много бързо се износват, някой да сподели опит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди съм карал с Uniroyal {raintyre пишеше на тях} и като минех през някоя локва се чуваше сякаш пори водата бях много доволен от гумите но това беше преди 5-6 години.Сега карам ВТИ то с Toyo T1R и съм повече от доволен понеже с предишните ми гуми включително и зимния Мишелин Алпин колата въртеше гуми до трета вклюучително а сега с Тойото си зацепва много по добре и това превъртане го няма,а на мокро по завои си карайте спокоино за да не дърпаме дявола за опашката-дано съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а какво ще кажете за тези гуми?ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божидаре, тая гума Uniroyal RainMax 2 нещо не мога да я открия ама ако процентите й са вярни ще е смърт:)

"Гумите UNIROYAL Rain Max 2 са подходящи за ванове и бусове и лекотоварни автомобили."ИнфоСбъркал съм класа коли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на драги4а в проекта я мярнах тази гума: Maxxis MA Z1 .колеги защо нищо не казахте за Ханкуука ? супер добри отзиви гледам от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може ли да предложи те нещо за дърпане на 400 метра като размер и марка.аз съм в момента на размер 205/55R16 и е доста тромава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми направи впечатление , че Kumho KU31 се ползва основно от собственици на по-мощни автомобили , основно спортни и премиум, докато Унироял-от среден клас, като забележките на Унирояла са основно в мекия борд , който предизвиква люлеене, а за Kumho-то хората са доста по-ласкави, особено като се има предвид на какви коли ги слагатПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, стига си се лутал, тупай по масата и взимай гуми.Решението си е твое, ама усещам че ще минем по всички модели летни гуми от 2006 до сега! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако не се чудех, нямаше да пусна темаПубликувано изображениеСъжалявам ако съм досадил на някой, просто знам че скоро няма да мога да си позволя нови гуми и ми се иска да направя най-добрия изборПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не забравяй и Dunlop Fastresponse ;) Не съм карал с тях, но на повечето тестове са в челните места :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с леко спорни впечатления от Uniroyal-а. В остри завои, борда се усуква много неприятно.НО не изпуска. Никога не са ме предавали тези гуми. Много добро сцепление при бързи завои. Само усещането на мекия борд дразни, но за сметка на това от този ценови клас е най-добрата гума която можеш да си купиш. Имам и доста километри със Continental SportContact 3 , също уникална гума, с много по-твърди бордове и няма изпускане на завой с нея...В момента съм с Kumho KU39. Интересното е че Унирояла и Континентала ги карах на 16-ки джанти , а Кумхото е на 17-ки и вози много по цивилизовано и комфортно.И при толкова похвали изписани за Uniroyal-a, не разбирам защо още се чудиш. :) За тези пари едва ли ще намериш по-добра гума.ПП. Vredestein Sportrac е много много добра гума, и е около 120лв гумата.

Редактирано от CryoGen
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Toва с мекия борд мен пък ме кефи, щото гумата вози много комфортно.Не искам да ме друса като бегачката,напротив.Пък и като знаеш че си държи гумата, голяма работа че влиза в завои с леко закъснение.Моята е висока и въпреки това закъснението е минимално.Бих казал че е същото като с S.Drive-а на първия завой,а те бяха с борд 50 , съответно по-ниски.Между другото,когато има по-мек борд самата гума позволява да си играеш с нея повече според мен.Мога да влизам в завой като преди това на спирането спокойно си клатя колата подобна на рали автомобил.Ако бордът е твърд няма да се случва точно така според мен или поне ще е по-трудно да се контролира.

Редактирано от prelude
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега карах с Kumho KU31 и бях много доволен. Исках тази година да си купя същите, но така и не намерих с пресен дот - навсякъде ми предлагаха с ДОТ2007ма/2008ма, което ми се вижда несериозно. Иначе имам силно позитивно впечатление от гумите.Тази година си взех dunlop fastresponse и до момента съм доволен от тях. Да вметна, че на моменти може да карам по-бързичко, но като цяло не съм рацер - нямам наблюдения как се държат гумите при стартове с цел състезание.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите и мненията на всички, все пак се ориентирах към Kumho KU31, в сряда ще ги получа и ще споделя веднага впечатления от тяхПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хубаво ги поръчах, но не се сетих да питам, има ли значение че джантите ми са J6.5 широки за този размер -195/50?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...