Jump to content
stranger in moscow

кои гуми ще са по нисък разход на гориво 205/65/15 или 195/65/15?

Recommended Posts

Кажете кой гуми ще ми направят по нисък разход гориво 205/65/15 или 195/65/15?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) 195-ците ,защото са по-тесни и имат по-малко съпротивление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не само, защото са по-тесни, диаметърът на 195/65/15 е по-малък от на 205/65/15 с 13мм, тоест по-лесно тръгване с по-малко газ, по-леко ускорение, но и по-малка инерция.Колеги, моля за извинение! Не бях видял, че автор на темата е стрейнджъра, за когото имаше инициатива да го издигнем за президент. Той винаги задава ОТГОВОРИ. :D :D

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоритически-195иците ще дават по нисък разход,практически-няма разлика.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което от хонда са предписали като размер! Може да не спестиш много бензин, но ходовата част ще издържа повече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кажете кой гуми ще ми направят по нисък разход гориво 205/65/15 или 195/65/15?

Теретично тези с по големия диаметър имат по малък разход !Но пък ускорението ще ти стане по бавно ;) Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,май испускате факта че по-големите гуми имат по-голям диаметър от по-малките.Тоест,колата ще лъже в километрите които ще показва като изминал пробег. И като прибавим по-трудното набиране заради този факт идва и по-големия разход на гориво! При всички случай по-широката гума на същия 65 ще дава по-голям разход!КОЛЕГА,МИСЛЯ чЕ НА 55 ще си най-добре!Това 65 е за бусове и големи кораби............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да усетиш някакакво спестяване на горивото едвали Публикувано изображение слагаи си едни баници на 55 и си бибткаи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разликите в размера не е кои знае колко голяма, няма да има кои знае каква разлика. Според мене единствено може да се намери разлика във возията, но това също зависи от това на какво налягане ще ги караш. За гонене на разход ще ти кажа че не е толкова важна разликата в близки по размер гуми, а самата гума(марката имам предвид и граифер) . Наи леките гуми, следователно и наи економични са мишлените и всички неини производни (клебер и незнам други дали има) разликата с другите марки е усезаема можеби и с над кило. Но пък са и наи скапи на пазара :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мерил съм обиколката на 195/55/15 и 195/65/15 и мога да кажа че има разлика от поне 5 сантиметра,което не е никак малко и си лъже в километрите . Тоест по-високите показват по-малко километри !!! А от 50 към 65 разликата е още по-чувствителна!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм колега, но и да те лъже в километрите пак няма да е кои знае ква разлика, а и тук говорим за икономика. Впрочем и бф годрича също са много леки гуми :) поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако височината на гумата е по-голяма от 55 вече стои грозно и намаля динамиката на колата и дори се отразява на разхода.За 15-цола според мен 205/50/15 или 205/55/15 е идеалния размер.;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за извинение! Не бях видял, че автор на темата е стрейнджъра, за когото имаше инициатива да го издигнем за президент. Той винаги задава ОТГОВОРИ. :D :D

хахахаахотклонението между 50 гуми и 55 е точно 10 км на 100,което доста голямо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колко точно гориво ще спести колегата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрямо гумите едвали ще е усезаемо, сепак всичко си зависи от карането. При мене с климатик градко в София разхода ми е7- 7.5л, сега съм на 14ки, но мисля да слагам 15 или 16 цола и съм сигорен че разхода няма да ми мръдне, а и да мръдне ще е с малко. Всеки с нуждите си, аз гоня градки разход а този ме устроива перфектно, извън градско ми гори доста повече но неми пука :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги намерихте тези икономични коли на градско каране и то в София,на климатик??????? 7-7.5 на 100 ,това значи че извън градско ще е най-много 4-4.5 на 100!!!! Трябва да си потърся една такава,че моята D15B7 без климатик през лятото и то в Пловдив не пада под 8................май нещо се е развалила???????

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле както казах всичко си зависи от карането, аз градско карам много спокоино, но виж извън градско неми гори 4,5 - 5 а към 10 та и нагоре и то повечето пъти без климатик (ама е карам като мотор:D) Се пак в града трябва да внимаваме, пешеходци, деца, "добри шофьори" и така натам, неми се иска да стане некоя беля заради това да си направя душевна чикия от сфетофар до сфетофар, а и некараме толкова нови и мощни коли за да си го позволяваме. Мое мнение ;) поздравиП.П. Скоро съм кам пловдив колега за ден два може да се видим по на бира ако искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колкото по широка толкова по тежка става гумата,не е само до това че ще стъпва по широко ;) Като изключим варианта да си намериш гума по лека от 195-цата тогава двата размера може и да са на кантар спрямо разхода :)

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста сте се откло нили па и някои даже она...ат по един или друг начин .13 цола 155 -3литра 17 цола 255 -17литраот тука си смятайте че темата е дотук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...