Jump to content
POPAY

Съвет и помощ за закупуване на Хонда CR-V 2.0 147к.с.

Recommended Posts

Здравейте , колеги.След дълго обикаляне по автосалоните се спрях на следните коли:http://www.cars.bg/u602979 и My link Първата ми грабна окото,но след като разчетох VIN кода SHSRD375010104624 се оказа че е произведена в Англия име притеснява вероятността да и е сменена дирекцията.По какво може да се разбере дали е извършена такава интервенция?Не знам дали тук е мястото за тази тема , Моля админите и потребителите да ме извинят ако е така .Очаквам съвети и коментари :) Благодаря предварително на всички :)ПП:В кой сервиз ще ми препоръчате да я закарам за компютърна диагностика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

VIN-ът, който си написал е грешен - единадесетият символ трябва да е U, а не 0.И кой каза, че всички коли, произведени в Англия са с десен волан?! Колите, произведени в Япония (и там шофьорът е отдясно) с десен волан ли са?!Ако е "обръщан" волана, и е изпипано до най-малката подробност, няма как да разбереш, във VIN-a не пише с къв волан е.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!И моето CR-V е сглобено в Англия, но си е с нормална, лява дирекция. Просто от 2000 г. представителствата на Хонда в Европа получават CR-V от завода в Суиндън (Honda UK Manufacturing). Там се произвежда Civic от 1994 г. и Jazz от 2010 г.Ако имаш съмнения за някаква интервенция, огледай първо косвени признаци - износване на предните седалки, ключове за ел-пакета /прозорци и огледала/ на лява и дясна врата, напасване на таблото към предно стъкло и към уплътненията до вратите /при отворени врати/ и т.н. Що се отнася до сервиз - колегите от Пловдив могат да препоръчат. Поздрави и успех при избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля че по принцип ЦР-В за Европа ги правят в Англия както и други модели на Хонда.Това не значи че ги правят само с десен волан ;) Като гледам също и подложката на предния номер е малка и метална,а доколкото съм обръщал внимание всички коли вкарани от Италия са с такава подложка на номера .Ако и тази е внос от там не мисля че някой италианец ще си купи кола с десен волан от Англия и ще и обръща волана.(лично мнение) :)..... а и поне на мен втората ми изглежда на снимката по хубава :)Успех с покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако прочетеш и темите от тази и следващата страници, ще добиеш представа, на какво да наблегнеш при огледа. Предимно около системата 4х4, останалото в огледа е, като на всяка една кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам в Европа cr-v се прави педимно в Англия и Германия. Това че е от острова не значи наистина че е била с десен волан. И обратното -това че е Японско също не е задължително да е с десен.Според vin-а, моето е правено там ,а със сигурност не е обръщано,Не знам защо но имам споменът, че немските са без климатик. (поне тези преди фейс лифта).Със сигурност съм виждал такова, което е излязло от завода без тази екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото знам в Европа cr-v се прави педимно в Англия и Германия....Не знам защо но имам споменът, че немските са без климатик. (поне тези преди фейс лифта).Със сигурност съм виждал такова, което е излязло от завода без тази екстра.

От кой завод, Байерише Моторен Верке ли?! Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Без клима и аз съм виждал и неможах да повярвам но факт. Бая време го продаваха и то на добра цена мисля около 6000 и пак нямаше киои да го купи , а си беше хубава колата.За диагностиката, много се впечатлявате от тая дума :) кво ще ти кабжат там ОК е даи 50 лева :) Тва е проста кола за кво ти е комп диагностикам, все едно да закараш Москвич на диагностика, тая е същата допутопна машина. Палиш караш слушаш гледаш и ако върви така че д ати хареса начи е ОК не ти ли хареса как върви има проблем. Вярваи ми ако е ОК няма начин да не ти хареса вървежа. карал съм доста ЦРВ при огледи за приятели и тея дето не вървят сда е бати мъртаците :) А и да е скапан мотора на диагностиката немогат да ти го кажат :) АКо се спреш на някоя свиркаи може да доида с тебе на огледа ако съм свободен, гледами и двете са пловдивски, подозрителното е защо тая на която си се спрял стои 2 месеца и на тази цена още не е купена. Синята е в салон в които продават читави коли, там рядко съм виждал скапана кола. Но пък златистата е къде къде по лачена като визия. Инак като гледам синята ще да е по малко карана.п.п. Олееее докато не махнеш тоя Пасат никъде не идвам с тебе :D

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили за полезните съвети!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи гледай синята Другата от много време е там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без клима и аз съм виждал и неможах да повярвам но факт. Бая време го продаваха и то на добра цена мисля около 6000 и пак нямаше киои да го купи , а си беше хубава колата.За диагностиката, много се впечатлявате от тая дума :) кво ще ти кабжат там ОК е даи 50 лева :) Тва е проста кола за кво ти е комп диагностикам, все едно да закараш Москвич на диагностика, тая е същата допутопна машина. Палиш караш слушаш гледаш и ако върви така че д ати хареса начи е ОК не ти ли хареса как върви има проблем. Вярваи ми ако е ОК няма начин да не ти хареса вървежа. карал съм доста ЦРВ при огледи за приятели и тея дето не вървят сда е бати мъртаците :) А и да е скапан мотора на диагностиката немогат да ти го кажат :) АКо се спреш на някоя свиркаи може да доида с тебе на огледа ако съм свободен, гледами и двете са пловдивски, подозрителното е защо тая на която си се спрял стои 2 месеца и на тази цена още не е купена. Синята е в салон в които продават читави коли, там рядко съм виждал скапана кола. Но пък златистата е къде къде по лачена като визия. Инак като гледам синята ще да е по малко карана.п.п. Олееее докато не махнеш тоя Пасат никъде не идвам с тебе :D

Здравейте момчета!Виждам, че сте от Пловдив и във тази връзка искам да ви попитам за автокъща "Барбов", че съм си харесал и аз едно црв от тази автокъща, но нещо ми се вижда пребоядисвано на снимките. Ако имате някакви наблюдения моля да ги споделите! А ето и автомобилите, които съм харесал във вашия град.http://www.cars.bg/u837965http://www.cars.bg/u814050

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата изглежда много добре, незнам що така ама тоя винаги боядисва броните на ЦРВ-тата, още от как аз търсех преди години неговите винаги бяха боядисани, така по му харесвали каза :) Втората не изглежда зле ама волана е претапециран, аз кола с претапециран волан направо я подминавам. И още нещо, само като им вида ъпсурдното описание на обявата и ми става ясно що за кола ще видя и що за отношение към клиента, - тракшън контрол, борд комп и прочие глупости, искаи да ти покажат борд компа, явно визират часовника, нали е електронен все пак хахахах

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особенно 4 резервни ключа.....Аз само китайските катинари съм виждал с 5 ключа :),Тая хонда си е направо с резе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е добре да се наблегне на втората. При CR-V до края на 1999г. предна, задна броня и огледала са черни. От началото на 2000г. същите - предна, задна броня и огледала са с цвета на купето. Освен това има два вида предна броня - заводска и алтернативна. На първата бронята е алтернативната, сигурно е сменена. Тава съм чел и видял. Може и да греша в нещо.

Редактирано от atz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз от 2 месеца си търся cr v.Ходих да гледам първото в Барбов.Колата е имала лек удар отпред.Колата е с железни джанти от 2-ра ген.Според мен е на реални км. по серв.книжка на год.е минавала по около 10 000км.За втората,изпратих мой познат да я погледне.Той ми каза, че тази кола не е за купуване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Освен това има два вида предна броня - заводска и алтернативна. ...

И двете са заводски.Алтернативната, както казваш, е за JDM и USDM. Taзи на Барбов, би трябвало да е японка, щото американките имат габарити отстрани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kато гледам кви цени им искат и на среща нищо, аз да взема да продам моята за 9 :) ся ша кажете много е, а сметнете тоя нов внос кат го регнеш, като му купи 4 чистак нови гуми, като му сложиш за 1400 БРЦ и като го обслужиш колко ще излезе, пък аз ще си купя един акорд ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...