Jump to content
Shorty

Кой с какъв нет е?

Recommended Posts

Здравейте колеги, пускам темата защото най-после ми предстои да се разделя с Blizoo.Та искам да попитам, вие какъв нет ползвате и да ми препоръчате доставчика от който сте доволни.Трябва ми пакет с нет и цифрова телевизия и евентуално дом. телефон, който едва ли ще ползвам.За сега се колебая между Coolbox и Megalan, Като май първите надделяват като оферта, само,че искам да знам от хора които ползват тяхните услуги, дали всичко е толкова хубаво, както изглежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Мегалан в София и съм доволен , не е имало проблеми досега , отзовават се бързо ако стане авария и са коректни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сподели от какво си недоволен, понеже аз не мога да се оплача от тях....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам булсатком и съм много доволен защото всеки месец като си плащаш можеш да си сменяш скоростта .Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, пускам темата защото най-после ми предстои да се разделя с Blizoo.Та искам да попитам, вие какъв нет ползвате и да ми препоръчате доставчика от който сте доволни.Трябва ми пакет с нет и цифрова телевизия и евентуално дом. телефон, който едва ли ще ползвам.За сега се колебая между Coolbox и Megalan, Като май първите надделяват като оферта, само,че искам да знам от хора които ползват тяхните услуги, дали всичко е толкова хубаво, както изглежда.

+1 глас за мегалан. Аз го ползвам в София и имам познати който работят там. Много сериозна фирма със сериозен съпорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лични (домашни) нужди използвам услугите на Coolbox, при това повече от година и половина. Специално ги чаках да изградят мрежата си до моя адрес и бях убеден че има защо. Вече и практиката го показа, че е така. Като цяло цените им бяха високи преди, спрямо останалите, но аз търся качество - не цена. Вече офертите им са доста изгодни и това, което търсиш вече е за под 30 лв на месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лични (домашни) нужди използвам услугите на Coolbox, при това повече от година и половина. Специално ги чаках да изградят мрежата си до моя адрес и бях убеден че има защо. Вече и практиката го показа, че е така. Като цяло цените им бяха високи преди, спрямо останалите, но аз търся качество - не цена. Вече офертите им са доста изгодни и това, което търсиш вече е за под 30 лв на месец.

Именно, и аз търся цена->качество и като гледам 100 мегабита интернет и доста тв програми сред които и ТВ+ и Филм+ за 30лв. просто не виждам по-добра оферта, но наистина ли нета е толкова бърз и добър и дали е стабилен интересува ме има ли чести аварии и бързо ли се отстраняват и като се развали времето спират ли ти телевизията и нета.Като гледам май coolbox има само в Пловдив и Търново , така че май не много хора могат да се възползват от техните услуги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да взимам отношение, защото работя в Мегалан.Мрежата ни в Пловдив е изцяло GPON, нека само хора ползващи GPON мрежата ни в София да дават мнение за скорост и качество.LAN абонатите могат да споделят по отнощение обслужване и поддръжка.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мегалан за нет.Булсатком за цифрова,имайте предвид че Формула 1 ще я има само по тяхната мрежа.Да не говориме за МотоГП,отгоре на всичко ще е HD.Направо нямам търпение да идват новите сезони вече:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам интернет на Bulsat и ТВ на Bulsat и излиза доста оферта. Доволен съм и скоростите са добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Powernet вкъщи и Megalan на работата, като за Powernet мнение за София не мога да дам, защото го ползвам на село, а Megalan не е зле, проблеми много много рядко има , оправят ги бързо, но пиъринга нещо днес ме предаде, като бях пуснал онлайн радио(извън бг) насичаше ми няколко пъти, което ми Powernet не ми се е случвало. 

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квартален доставчик и съм предоволен от скоростта която предлагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам, че си от Пловдив... Не може ли да те огрее Cool Box? Или N3? Megalan има нещо общо с М-тел и не ти го прерпоръчвам(не само заради М-тел). Аз съм на N3 и не мога да се оплача.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам услугите на Мегалан от 6-7 години и нямам никакви оплаквания, мога само да ги хваля. Първоначално ползвах само нет, месец-два след като пуснаха и телевизия - се абонирах и за телевизията им. Оплаквания нямам, както казах - мога само да ги хваля - и за нета и за телевизията. Обслужването и support-а им е No 1. Спомням си че веднъж звънях за проблем с телевизията около 1 часа през нощта, оказа се че STB-то ми е сдало багажа и искаха да идват по това време да ми го сменят :lol: Друго, което ми прави мн. добро впечатление е, че когато се обадиш за проблем, след отстраняването му, от офиса им се обаждат на клиентите, за да питат дали са останали доволни от обслужването на техниците, създавали ли са неудобства, на ниво ли е било поведението им и т.н.PS: Това че са Мегалан са под шапката на МТел, не е от значение. Обслужването и support-a си е изцяло тяхна и винаги е била на ниво. Дори мисля че billing-a им все още не е общ с МТел (или поне до скоро не беше).Току що видях, че си от Пловдив. За там не знам какво е положението. Това което казах важи за София ;)

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам, че си от Пловдив... Не може ли да те огрее Cool Box? Или N3? Megalan има нещо общо с М-тел и не ти го прерпоръчвам(не само заради М-тел). Аз съм на N3 и не мога да се оплача.

Точно Coolbox мисля да ме огрее, благодаря на всички за мненията, явно Мегалан са мнго добри и най-вече имат доста голямо покритие в страната, но условията на Coolbox са много по-добри и най-важното имат изградена мрежа до моя адрес.Смятам,че темата е доста интересна така, че нека всеки да сподели от какво е доволен и от какво не от неговия си доставчик,което ще е полезно и за колеги като мен които искат да се отърват от дадена фирма.Ако модераторите преценят нека оставят темата отворена, аз избрах Coolbox, дано да не съжалявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата civicgonemad - ти с какво не си доволен от Мегалан? Я ми кажи има ли друг доставчик дето в 3 часа през нощта има съпорт, и може да ти каже защо нямаш интернет и къде е проблема? Повярвай ми, пробвал съм го тоя номер, в 3 часа йм звъня (преди около 4 години) и наистина са железни. Ако си забравил да платиш нета и ти го спрат, имаш достъп до сайта на мегалан и epay където можеш да платиш онлайн. ИМаш и възможност да си удължиш срока с 24 часа, така че да не стоиш без интернет а да си го платиш на другият ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като качество Мегалан са добре, дори повече от добре... тъпото е, че са малко... дори доста старомодни с политиката им за TTL-а (не че не се прескача с DDWRT например, но е тъпо)... имат предостатъчно доволни клиенти, които ще са още по доволни, ако могат да си сложат рутер, но така са преценили! Аз лично не съм на Мегалан точно заради това. Всички останали доставчици на интернет имат слаби и силни райони - т.е. такива с много проблеми и такива без проблеми.

Редактирано от Wardog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С близу имах проблеми и мислех да ги сменям - остават ми 2 месеца. Според мен имаха период, в който им беше трудно да бъдат големи и да намерят и организират ресурси за многото си клиенти. Вече нямам грижи с тях. Не ми е прекъсвала услугата (3 в 1) от месеци. Колцентърът им е адекватен и ако не ми вдигнат - връщат ми обаждане, като преди да ми се обадят са проверили какво евентуално може да не е наред. Последният път като идваха у нас (да сменят приемника ми с новия модел) - звъннаха 1 минута преди уречения час и на влизане у нас с обучен жест си сложиха калцуни!Сега всички (и тук, и приятели) хвалят мегалан. Сигурно има защо. Дали обаче Мегалан са готови да продължат да обслужват все така добре силно разрастващата им се клиентела? Дали проблемите на растежа не са пред тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мегалан имат може би най-добрата мрежа за крайният потребител... капацитета на мрежата не е от значение, ако е изградена правилно, тъй като винаги може да се разшири, стига това да е заложено в плана и в процеса на изграждане! А и не мисля, че мрежата им се разраства кой знае колко в момента. Може и да имат някой друг нов потребител, но със сигурност са виждали доста по-голям наплив ;) Не ги защитавам и не им правя реклама... Както вече писах - аз самият не съм техен клиент, но не заради качеството на услугата, а заради ограниченията. Аз съм много доволен от моя доставчик. Пресен пример - вчера (разбирайте снощи) към 20ч ми спря нета... обадих им се (имат и казаха, че техниците са до 21ч и ако не успеят да отстранят проблема ще остане за утре (днес). В 21ч нямаше нет, но към 22ч-22:30ч вече имаше :) Това е 1вото спиране на нета откакто съм им клиент (2 години, може и повече), като изключим 1-2 профилактики от страна на доставчика. Но такава е мрежата в района, в който живеят... в други района съм чувал доста (и като че ли само) негативни мнения... Цялата работа идва оттам, че малките квартални мрежи бяха купени от "големите" играчи и свързани помежду си в една голяма мрежа... Не е нужно да си с ИТ образование за да се сетиш, че няма как да няма проблеми при положение, че свързваш 3-4 (че и повече) различни мрежи (които са "проектирани" с много по-малки цели или просто направени набързо с цел бърза печалба) с различни стандарти и начин на свързване... Става цапано дупе с тиквички!!! Затова най-важното остава района, в който живеете и "славата" на даденият доставчик в точно този район, а не като цяло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Велико Търново мога да ти кажа, че COOLBOX много важи! Мисля, че имат и офиси в ПЛОВДИВ! Успех при избора на доставчик колега! :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата civicgonemad - ти с какво не си доволен от Мегалан?

Ами имам познат който, работеше там... Ще го нарека "баджанак" макар, че още не е официално. Та той реботеше там около 6-7 месеца. И му споделих, че и аз искам да се включа... Даже го оговарях неговата група да дойде да ме добави като абонат.АМА... Бързо ме обеди да не се включвам. И не ми казвайте, нямат нищо общо с М-тел... Ако са се отървали от М-тел то това ще е от скоро... Преди 1-2 месеца като си плащах сметката в магазините на М-тел даваха брошури с оферти. От тогава не съм обърнал внимание дали дават пак.А и по телевизията вървеше реклама от рода на "Включете се съм Мтел цифрова и интернет .... дъра-бъра ... с подкрепата на Мегалан."Coolbox-а е истината ама не можеше да дойде до тук . Но и N3 не са никък зле. Гледам че говорите за денонощтан подръжка, ама аз като се включвам очаквам да не се налага да звъня за подръжка. N3 преди оставяха 5 дневен гратисен период ако не си платиш нета навреме. Сега не зная. Не ми се е случвало. Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е попитал ,кой какъв доставчик на интернет ползва и дали е доволен от него!Не виждам смисъл да спорите на кой доставчика е по -добър и защо ,по -лесно е само да кажете кой ползвате ,и че сте доволни заради това - онова ,и недоволни заради това и това.А най-прав е Wardog ,всеки доставчк на интернет независимо колко е голям ,си има и силни и слаби райони ..това го знам от опит.И за да не съм офф по темата ,ще кажа преди години ползвах сегашните Близоо ,и бях доволен интеренета ,беше бавен но почти не е спирал ,сега ползвам друг доставчик НЕТ 1 и също съм доволен от нета и от скоростите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Близоо и сам мн доволен плщам 20 лв. месечно и тегля с 4.5 мб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мегалан... тъпото е, че са малко... дори доста старомодни с политиката им за TTL-а (не че не се прескача с DDWRT например, но е тъпо)... имат предостатъчно доволни клиенти, които ще са още по доволни, ако могат да си сложат рутер...

Колега сигурен ли си в това, което казваш ? Защото аз не мисля че си прав. Както казах от 6-7 години съм им абонат и никога не съм имал подобен проблем. От както взех първия си лаптоп, от преди около 5 год. винаги съм бил с рутер и никога не съм имал проблеми с каквито и да е ограничения.По едно време бях чул, че имат подобно ограничение за общежитията в студентски град, но... не знам доколко е вярно при положение, че в момента братовчед ми е студент, живее в общежитие и е с рутер - без да прескача каквото и да е ограничение с DDWRT. Дори напротив, когато си пусна нет, си закупи рутера от Мегалан.Така че... ако има подобно ограничение може би е за конкретен район, а може би и информацията ти е прекалено стара. Ако имаш желание провери как стоят нещата в момента ;)

...Дали обаче Мегалан са готови да продължат да обслужват все така добре силно разрастващата им се клиентела? Дали проблемите на растежа не са пред тях?

Откакто съм им абонат, клиентите им (по мое лично мнение) винаги са се увеличавали и мрежата им постоянно се разраства (отново по мое скромно мнение) и обслужването им винаги е било на ниво. Предполагам (или поне силно се надявам :) ) и занапред да продължават в същия дух.

... И не ми казвайте, нямат нищо общо с М-тел... Ако са се отървали от М-тел то това ще е от скоро... Преди 1-2 месеца като си плащах сметката в магазините на М-тел даваха брошури с оферти. От тогава не съм обърнал внимание дали дават пак.А и по телевизията вървеше реклама от рода на "Включете се съм Мтел цифрова и интернет .... дъра-бъра ... с подкрепата на Мегалан."

Никой не е казал, че нямат общо с МТел. Дори напротив - 100% са под тяхната шапка. МТел ги притежават (както и Spectrum Net). Но въпреки това, поддръжката на мрежата им, обслужването и support-а си е изцяло от Мегалан и техните хора. Както казах и в предишния пост, мисля че дори и billing-а им е все още (или поне до скоро беше) отделен, т.е. billing системите на МТел и Мегалан за момента не са централизирани и общи, а отделни ;). Това с billing-а, ако все още не е, то скоро най-вероятно ще се промени и системата ще бъде единна и централизирана, но относно мрежата на Мегалан - поддръжката, обслужването и support-а, мисля че и занапред ще продължава да се извършва от тях самите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...