Jump to content
janyivanov

Газ обороти :((

Recommended Posts

Става въпрос за Honda Concerto 1.5 моно инжекция Бензин/Газ като е ледена колата и я припаля държи около 1200-1800 оборота а лошото е,че след като загрее колата оборотите пък падат като изключа светлините парното и нагревателите за задния прозорец се повдигат до към 1000 а иначе като е добре загряна държат около 500-700 , ходих при майстор за газта той ми я центрова и след има няма някакво време пак сменях си акумулатора сменявах си и алтернатора моля ви дайте някакви предложения как да оправим тази работа ?

Редактирано от janyivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като ходи да ти я центрова беше ли пуснал пак всичките обичайно работещи консуматори? В смисъл- при обикновената газова ако не си ги пуснал после ти падат оборотите. Както и когато въздушния филтър остарее или пък смуче въздух. Отделно, че е адски студено. Това също си има значение. Виж и дали има антифриз.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на газта(пропан бутана) сменял ли си ? Много често проблема с оборотите при работа на газ започват от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на газ Кончерто 1.6 и при мен от когато ми сложиха газта държи ниски обороти 900 някой път падат и на по-малко и като спря на някой светофар е дразнещо ,но пробвахме всякви начини и няма оправия . Въздушен филтър сменях катализатора махнах и ефекта беше нулев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сменял единствено газовия филтър, да бях пуснал на 4 да работи парното, включени фарове дълги , радио , задни нагреватели иии известно време е добре но после я няма никакви мисля си за смяна на мембрани и на филтър

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно също така свещите да са ви по каталог а не няки четери полюсни,че много често те създават главоболие на ниските ,от опита си мога само да ви препоръчвам да са иридиум и да са си еднполюсни :) а към колегата( ianiovski ) колега намали си прихода на газ към плочката и всичко ще е ок ако неможеш или незнаеш от каде и колко иди до някой който се разбира от газачийски работи и го помоли да ти намали газта до толкова че колата да може да си пълни обортомера ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за смяна на мембрани си и добър реглаж на ниските обороти при включени консуматори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вече сигурно припадате от смях, но все пак да си попитам хихиХондичката ми е: Хонда сивик 95г. 1,4 16VБившия ми, взе решение да сложим газова уредба, за да е по-евтино. Сложи обикновена испанска ( на мястото на резервната гума ), изпарителя е Ловато. Ужким всичко "6", като я взехме покарахме малко, след това направихме реглаж. Сега обаче положение е много зле по отношение на две неща: разход и обороти.Обороти: Нещо страшно направи, м/у 800 и 900. Когато изкл.от скорост и направо до долу, а от няколко дни насам и се случва да изгасне направо!Разход: Ходих до морето 10-11/100 това според мен не е нормално, толкова ми дава и градско, не трябва ли да е поне 8-9/100?Ако можете и някакъв читав сервиз да ми препоръчате няма да се разсърдя. Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти за обикновенна газова е нормален. И аз имам д14а2/такава ти е колата, нали?/ и точно по тези причини минах на ГИ. Мойта даваше пак толкова и си правеше оборотите както и е кеф. Лошото е, че и колата не върви като хората. Читав сервиз"София Газ Комерс". Представители са на БРЦ и Ловато.Намира се в градинката с/у Института по заразни болести.На български:Стигаш до "Паметника Левски" и тръгваш по "Янко Сакъзов". На 2рия светофар/отсреща е Малкия театър/ правиш лев завой. След наказателния паркинг пак лев покрай сградата. 100м по надолу има един "Пертол". И там си на ляво. После 1вата в дясно и след 300-400м от дясно ще ги видиш. Едни сини гаражи. Утре бачкат до към 12, но гледай да си там към 10ч. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами не го разбрах това: "д14а2"За сервиза благодаря, дано ми оправят оборотите.А пък иначе за ГИ, значи може да мина от обик.газова на ГИ, така ли!? Каква ли е примерната сумичка, която трябва да снеса?

Разхода ти за обикновенна газова е нормален. И аз имам д14а2/такава ти е колата, нали?/ и точно по тези причини минах на ГИ. Мойта даваше пак толкова и си правеше оборотите както и е кеф. Лошото е, че и колата не върви като хората. Читав сервиз"София Газ Комерс". Представители са на БРЦ и Ловато.Намира се в градинката с/у Института по заразни болести.На български:Стигаш до "Паметника Левски" и тръгваш по "Янко Сакъзов". На 2рия светофар/отсреща е Малкия театър/ правиш лев завой. След наказателния паркинг пак лев покрай сградата. 100м по надолу има един "Пертол". И там си на ляво. После 1вата в дясно и след 300-400м от дясно ще ги видиш. Едни сини гаражи. Утре бачкат до към 12, но гледай да си там към 10ч. :cool:

Редактирано от Десислава Г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормалния разход при мен 6-та д14а3 е около 7/100. Ако я мачкаш и не пипваш 5-та стига 10-11/100. В момента върви почти еднакво с на бензин, почти не се усеща разлика.Относно оборотите - падат когато не е добре настроена или изпаритела е стар (след 20-30 000 км прави тия номера) оправя се със смяна на платната. Незнам как е направено при моноинжекцията ама при мен има нещо като клапан, дето му викаме стъпков мотор, с тъкно входове и изходи които се запушват с годините и когато е на бензин освен моторчето ECU-to променя и времето за пръскане на инжекторите обаче на газ няма как да контролира количеството газ и от там падат и оборотите.Ако някой искам мога да обясня и правилната методология за настройване на изпаритела :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...