Jump to content
Insan3

Разход 35 газ на Акорд

Recommended Posts

Honda Accord 1.8 IS, 115hp, 97 набор.. С газов инжекцион( Lovato). Нормално, колата ми гори 11 извън града и към 18- 20 градско.. Мисля, че и тези стойности са космически. Разход от 35/100 ми даде при каране на сняг и екперименти, но не съм ходил над 4000 оборота..За уточнение, сменял съм въздушен филтър и филтри на газта преди 3000 км, свещи преди 10 000км. На бензин не съм я засичал, но ако трябва ще го направя. Имате ли някакви идеи на какво може да се дължи това, все пак е 1.8 мотор, не е 4000 кобика ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ламбда сонда ?? Моята оняден се скапа и с 8литра бензин 50км градско и дотам :D а съм с д15б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения ще трябва да минеш на Елкон. Това е много препоръчително упражнение когато минаваш на газ или метан, и без да има проблеми. А те често се появяват. След като минах по таван с Акорда си 98- 2,2 бензин, взех едно старо старо БМВ 320i. Вървене никакво а разход 10кг. метан- това е около 20 бензин. Наистина се успокоих като на Елкон-а ми казана че колата е перфектна- вкл. и нещата от особена важност за газта- Ламбда сонда, свещи, лули кабели... Оказа се проблема в газовата. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и аз да се изкажа по темата,начи до преди седмици и аз карах такава ламя,на мен ми гореше изван градско 10,5 и в града 14-15 когато я карам нормално,стигало ми е и до 17на газ и аз съм с ловато,знач четох много по този въпрос с разхода на точно този модел и изходът от големия разход беше да се отарва от нея.обиколих всички елкони в пловдив и излезна че колата си е в перфектно здраве и тези модели не били много икономични,колега ако прочетеш малко из форумчето ще се обедиш че е така,мисля,че нямаш порблем просто така си горят тези акорди.ако искаш все пак си направи един елкон,но ме самнява че ще ти кажат нещо по различно от това което ти казвам,поздрави и дано съм помогнал.надявам се при теб проблема да не същият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормален такъв разход!Аз съм със същата кола, но 2.2 бензин, карам на бензин и разход над 13/100 в София досега не съм имал. Нормално ми е около 11/100. Извънградско съм падал и до 6.2/100, но дори и с доста изпреварвания пак е под 8/100.Не е нормално разхода на газ да е повече от 10-15% спрямо бензиновия. Мисля, че проблема е в настройки на ГИ-то, но го търси там едва след като си сигурен, че на бензин всичко е ОК.П.П. Как го засичаш този разход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормален такъв разход!Аз съм със същата кола, но 2.2 бензин, карам на бензин и разход над 13/100 в София досега не съм имал. Нормално ми е около 11/100. Извънградско съм падал и до 6.2/100, но дори и с доста изпреварвания пак е под 8/100.Не е нормално разхода на газ да е повече от 10-15% спрямо бензиновия. Мисля, че проблема е в настройки на ГИ-то, но го търси там едва след като си сигурен, че на бензин всичко е ОК.П.П. Как го засичаш този разход?

колега не забравяй,че твоят мотор е по-мощен от 1.8 пък си с В-тек който е по-иконмичен,колата е доста тежичка и 1.8 идва малко слабичък и мотора се тормози и става хем гори хем не върви :)имах такава 4 години и ми писна да давам пари за гориво и да не варви,за 2.2 съм много по съгласен не случайно с 2.2 мотор е с около 1500-2000 по скъпа от 1.8 или 2.0,значи преди година пробвах колко гори на бензин и ми даде 15/100 градско и после пробвах извам градско значи трагнах с пълен резервоар от пловдив за поморие и на връщане на нова загора се ми сварши бензина,смятай ти как гори на бензин:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери изпарителя и ако не смогва да изпарява ти качва разхода.Проверено е че зимата монополиста .... не слага повече пропан който се изпарява по-лесно,но е и по скъп, а си кара по схемата за лятото, т.е. с повечко бутан,който пък се изпарявапо-трудно в тоя студ.Разход над 14/100 е за сериозен газаджия, щото като не разбира и те убеждава че било нормално.Провери дали нямаш теч отнякъде, задължително!Някъде след изпарителя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това си и правят, уж инжинери газаджии, казват, че си е наред всичко. Като му кажа колата придърпва и блъска под 2000 оборота, ми се отговаря, че било нормално и трябвало в по високи да я карам :)... Ще я пробвам как е и на бензин тези дни, че става вече година ми се изпиват нервите и парите за газ.. Благодаря ви за менията, пак ще пиша като видя как е с бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко имаш път към София отбий се при Наско и Чарли и съм сигурен,че проблема ще бъде най-малко диагностициран.Всички проблемни газови отиват при тях! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени мембраните на изпарителя,потях се натрупва нагар както и по самия изпарител може и от това да е.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...