Jump to content
Palko

Еър Интейк

Recommended Posts

Колеги интересува ме някой от вас правил ли си е такъв интейк http://image.superstreetonline.com/f/9269459+w750+st0/130_0712_15_z+nisei_showoff+honda_civic_arc_intake.jpg от бронята да влиза въздух към въздушния филтър? Някой запознат да помогне с инфо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил на моята кола отделяне на филтъра от топлия въздух в мотора с преграда и ефект има и то много добър. Просто трябва да се направи плътно защото топлия въздух е много подвижен. Иначе това което си показал също ше е яко но само за писта, колкото по-бързо се движиш толкова повече въздух ще влиза под налягане. Зимата обаче в някой по-сериозен дъжд и особено сняг и ще се напълни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение.Скрий въздуховода някъде зад бронята или в калника.Там пак си взима студен въздух.Повечето така правят.Иначе така ако го монтираш отпред ще засмуква доста боклук вода и какво ли нещеш.Става и в бронята, но ако я караш само на чисти и сухи пътища или за писта както казва колегата.п.п Моя интейк съм го отвел ниско долу зад бронята.Не се мокри горе долу, но като свалям за преглед тръбите в началото има леко засъхнали песъчинки или кал (нещо такова) ,а имай предвид, че бронята го прикрива от директен достъп . Завихрянето на въздуха вкарва боклук и полепва по тръбата.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

До колкото знам за предпазване на филтъра от вода, боклуци и др., когато е изведен под калника или пред бронята се ползва това

Публикувано изображение

Редактирано от Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах голям мерак да си направи от бронята интейк, но щом ще дърпа вода и боклуци няма смисъл. По-добре да си остане в сегашното положение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпа дръжки. Аз съм с такъв и нямам проблеми. Да, влиза прах, но все пак си переш филтъра и си ти. А за вода - няма да коментирам.Ако филтъра ти е горе (спортен) под капака, колко трябва да потопиш предницата на колата, че да засмуче вода?! - Толкова, че да ти покрие фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някоя снимка колега, че ми стана интересно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа съм, като се прибера вкъщи ще кача :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм си изведъл алуминиев маркуч такъв за аспирация от бронята към филтърът, наистина разлика има :) каръл съм в дъжд така и проблеми няма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта :) Времето не позволява в момента, но като се затопли ще направя същото. Ще се опитам да измисля и нещо като "фуния" ако ме разбирате. Ще пиша пак като го измисля + снимки. Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение аз съм си го правил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си прецени сам колега какво ще направиш.Не искам да спорим дали ще влиза вода от тази дупка.Просто ми се струва че това което ти показа http://image.superstreetonline.com/f/9269459+w750+st0/130_0712_15_z+nisei_showoff+honda_civic_arc_intake.jpgне е точно същото със на колегата chris_barnes. Неговото е по скоро скрито зад бронята както ти казах и аз че съм направил ,а освен това тази тръба му извежда въздухът малко преди конусния филтър, демек в коша.Да той го е изолирал с преграда това се вижда, но твоя вариант който искаш е тръбата да е закрепена най-отпред със фуния за самата броня и след това всичко да отива по един път към филтърния елемент без да се разсейва въздухът във коша (или малкото отделено с преграда пространство преди филтъра).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип искам да го направя с фуния както е на снимката която съм показал. Все още обмислям как да я направя, обмислям и някаква мрежа с много ситни дупки (като на цедка например) или плат като този от на KN комплектите да се сложи в самия интейк отиващ към филтъра за да спре преминаването на по-едри боклуци :) Те хората са си го измислили, но като няма пари ще е хоум мейд. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Ето моя как е, съжалявам че нямам снимки от монтажа, интейка е Injen с К&N филтър в подкалника, така карам от 2 години, не съм удавил още мотора.

Веднъж в годината филтъра има нужда от пране че е близо до прахоляка по улиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво направих :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Дали има ефект не знам, но ми харесва как се получи за момента :) Тези дни мисля и термощит да си направя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...