Jump to content
krokodilcheto

6-та ген не може да напражи повече от 140км/ч

Recommended Posts

Здравейте.Имам проблем с 6-та ген. Sivic англичанка с двигател D14A2. Не мога да вдигна с нея повече от 140км/ч на 5-та скорост (4000 оборота ).Натискам педала до карй, ни6то не се получава, само на спусканията може да развие повече но супер, супер бавно. На равно стига до там и карй, а на баир даже и пада скоростта. Когато сам на 4-та скорост няма проблем и вдига над 5500 оборота и си ускорява нормално но на 5-та не иска. Все още е с катализатор и дали може да е само от това проблема. Купих я с обикновенна газова уредба, а не инжекцион и някои хора ми казаха, че може да се е задръстила.Прави този проблем както на бензин така и на газ.Моля Ви се помогнете и кажете каде може да е проблема. Предварително Ви балгодаря!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ти го казали.Газовата ти спира въздуха. те на тая кола и дават по принцип 175км/ч максимална скорост. Друг е въпроса, че 5та ти е бая дълга и на колата и е тегаво. Включи я на бензин и я пробвай пак. Та тя на 3та чак на 150км/ч удря прекъсвач. ;) И аз преди бях с обикновена газова, която беше качествено настроена/погледни си твойта/ и пак на 160-170 всичко свършваше. Сега съм я пробвал с ГИ-то до 160, но с 5 човека и много цедене на долните предавки. Просто вкараш ли 5та и спира да набира нормално, ама харчи по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо странно или притеснително, колега. Пета предавка на тия коли е само за магистрала и икономия :) Не търси ускорение там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцеди 3та до край и тогава на 4та колкото можеш...Топ спиида ти на 4та се вдига,на 5та няма сила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за мнението. Просто си мислех, че има нещо объркано или се е скапало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, както и останалите колеги са ти писали, максималната скорост на тази кола се постига на четвърта. Аз съм със същия двигател и до колкото си спомням съм я карал и с 160 км/ч на пета. Най-добре отиди да ти я проверят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди си направи първо един реглаж на клапаните ако не си правил досега.Моята също не можеше да вдигне повече от 5500 оборота,но след реглажа сега си пълни оборотомера докрай.Тя силата и идва след 5000 оборота,особено като си на газ като мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти е твърде малка плочката на газовото и здраво да спира въздуха.Пробвай без нея как ще се държи.

Редактирано от Gergi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...