Jump to content
J's Racing BB8

Акт за спиране на спирка.

Recommended Posts

Здравейте колеги.Днес ми написаха акт защото отбих в една спирка да взема един приятел и хоп обществен ред пред мен...Написаха акта и нищо не ми казаха нито срокове за плащане нито колко лева ми е актаТа интересува ме от колко до колко варира цената на акта и до колко дена трябва да платя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадка от закона за движение по пътищата:

Раздел XVI. Спирки на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътнициЧл. 69. На спирка на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници други пътни превозни средства могат да спират за слизане или качване на пътници само ако не пречат на превозните средства, за които е предназначена спирката. Престоят на таксиметрови автомобили с цел очакване на пътници е забранен.Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който: 1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) наруши правилата за използване светлините на пътно превозно средство, за престой или за паркиране, за използване на пътното платно или управлява технически неизправно пътно превозно средство, извън случаите по чл. 179, т. 4, когато в резултат на нарушението е създадена непосредствена опасност за движението;

Това е само примерно, не гарантирам точност. Редактирано от PoweRG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не им се връзвай! Отиди в общината и пусни жалба като задължително цитирай закона и вметни нагло държание и как не си очаквал такова безобразно държание от тях като представители на институция. Тези общинарчета много взеха да се възгордяват и си предават важност :rant:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......да каже,че са му искали и пари,даже жалко,че не го е написал в акта,ц ц ц ц.....ако може и някой приятел да му посини окото...АКТ ДО 50 ЛВ НЕ СЕ ОБЖАЛВА,а този е такъв....

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи акта ще е максимум 50 лева?

А от къде мога да прочета за правата на тия "общински ред",че много мразя такива дето се имат за голяма работа и като не си знам правата да правят каквото си искат.

 

Нека ви разкажа и по-подробно случката.

Спирам за 5 секунди на спирката и колата от "общински ред" сприра веднага след мен(явно са били 1-2 коли зад мен),на другия край на спирката.Веднага цъкнах,че ще раздават актове и пуснах мигача и тръгнах да ама изкочиха 2 дами и едната направо ми излезе на платното(а аз в същия момент се бях обърнал назад да погледна дали идват коли)и за малко да я кача на предния капак.След което спрях пуснах стъклото и...-"спрял си на зона за обществен превоз,отбий ей тука зад нас"Отбивам дойде до колата.."Вашите документи и документите на автомобила,защо (тук вече беше на ти)си спрял на спирката"...след което аз обяснявам,..."ще ти бъде съставен акт без отнемане на точки"и докато казваше "...съставен акт..."тръгна към колата им и едва чух какво ми каза последно!!!След 5 минути дойде подаде ми акта през прозореца каза ми къде да се подпиша-и понеже за първи път ми връчват акт незнаех какво да правя и се зачетох и се замислих малко,тя дръпна акта и ми каза "ако искаш можеш и да не го подписваш" Незнам дали имам право да не разпиша акта ама го каза като заяждане.Разписах даде ми акта върна ми документите и последната и реч беше-"ако искаш сега като тръгнем можеш да спреш малко пред нас" И естествено последните и думи пак ги каза с наведена глава и по път към колата им ! ! !

 

Това беше.Нямаше Добър ден,никакво представяне,направо на "ТИ" и довиждане също!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глоба 50лв.+4к.т. по спомен.Това,ако акта е по ЗДвП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега казаха ми,че точки няма да ми вземат само ще ми напишат акт.Днес (т.е. 18.01) ще ходя в общината да обжалвам,защото в акта пише,че съм паркирал !!! а тя ми застана на платното и ме спря принудително..ако не бях спрял щях да я блъсна..Иии да пише,че е по ЗДВП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши ,че са те изнудвали... :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да е една "грозна крава с черна коса"? Точки няма да бъдат отнети, защото парите от акта ще отидат директно в общината. Имал съм имане-даване с тези наглярчета които се мислят за полицаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да е една "грозна крава с черна коса"? Точки няма да бъдат отнети, защото парите от акта ще отидат директно в общината. Имал съм имане-даване с тези наглярчета които се мислят за полицаи.

С черна коса в лице пак чернна и червисана до уши а другата малко по-дърта руса вързана на опашка.Няколко пъти ги засякох,явно вървят комплект.Някой може ли да каже какви са им правата,че да знам.Между другото ходих пуснах жалба и сега ще чакам да излезе акта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пишат актове по ЗДВП,не само се мислят за полицаи.....

Получавал съм два акта и знам, че се изплащат директно по сметка на Община Бургас. Един път даже почти ги спрях от движение като ги натресох със служебния микробус и полицая който се отзова на ПТП-то каза : "не им обръщай внимание, те не са полицаи и нямат никакви правомощия с изключение на дребни актчета към общината". За това от скромния си опит с тях мога да кажа само, че са страшно нагли, със самочувствие на елитни спец. части, страшно много лъжат и си нямат и представа от ЗДВП !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са ти написали акт по ЗДвП, ако не са били полицаи. Служителите на общинска администрация могат да ти пишат акт само по Наредбата за обществен ред. Ако искаш сканирай акта, заличи си личните данни и го пусни тук, че ми стана интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих акта.50 лева е глобата и трябва да го платя в срок от 7 дни.Но всеки който питам ми казва да не го плащам.Пише,че не подлежи на обжалване също и-"След този срок наказателно постановление Номер:...... дата.... ще бъде изпратено до компетентния орган за предприемане действия по принудително изпълнение".Това какво точно трябва да означава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са пък тези от "Общински ред" и за какво въобще им даваш документи?То да беше паркирал добре ама за 5 секунди да вземеш някои и да тръгнеш,само могат да ми видят стоповете документи не давам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подлежи на обжалване наказателното в частта си относно размера на наложеното наказание, но законосъобразността и правилността на постановлението е оспорима при всички случаи, иначе е отказ от правосъдие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обясни по-просто,защото не схванах :)Искаше да кажеш,че би трябвало да мога да го обжалвам или нещо подобно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не е трябвало да им даваш документи.На мен ми се случи миналата година двама от "общинска полиция" или там както се водят да ме чакат пред колата.Помолеха ме за документите аз им казах че са в колата влязох и с мръсна газ офейках.Онези като насрани само ме гледаха как се отдалечавам :D Ако искат да се гоним...... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да обжалваш това дали е допусната грешка - техническа, фактическа и т.н. при съставянето на акта и съответно при издаването на наказателното постановление, дали е спазен закона и процедурата от актосъставителя и издаващия наказателното постановление, но не можеш да обжалваш размера на глобата - да искаш да бъде намалена. Лошото в случая е, че ако търсиш адвокат за това - ще ти излезе в пъти по-солено от самата глоба. Да не коментирам, че май не си ми чел първия пост в темата от 21 януари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да обжалва, стига да иска и да има време да се занимава, не е малко. Единственото с което може да минеш метър с обжалването и да ти анулират акта е когато са те хванали, да си бил в колата и някои твои познат да се е качвал или слизал от колата ти, при всеки друг случаи си виновен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало друго.Понеже пред моя блок няма много къде да спреш и някои съседи бяха паркирали, така че едната им гума беше настъпила зелена площ. На всички бяха оставили глобите на чистачките, ама се съмнявам някой да си я е платил...При нас обикалят из квартала с една червена лада нива и пак са две тъпи п...ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да обжалваш това дали е допусната грешка - техническа, фактическа и т.н. при съставянето на акта и съответно при издаването на наказателното постановление, дали е спазен закона и процедурата от актосъставителя и издаващия наказателното постановление, но не можеш да обжалваш размера на глобата - да искаш да бъде намалена. Лошото в случая е, че ако търсиш адвокат за това - ще ти излезе в пъти по-солено от самата глоба. Да не коментирам, че май не си ми чел първия пост в темата от 21 януари.

 

Добре де ами то тогава за какво да обжалвам като глобата няма да бъде намалена?Познати ми казаха,че жалбата трябвало да се подаде в съда?

Ето и снимка на акта Публикувано изображение

А в текста пише:

... на 17.01.2012 в 12:35 ч. в гр.Бургас който водач на МПС с рег.N ...... марка-хонда,цвят-черен металик,собственост на.........е паркирал в зоната на автобусна спирка за обществен превоз на пътници,находяща се на бул.Демокрация N 120(немога да разчета точно номера)

Автомобилът е паркиран по....(не мога да го разчета)....на чл.93 ал.2 от ЗДВП.

 

С което е нарушил чл.98 ал.2 т.3 от ЗДВП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега на всякъде пишеш, че си спрял, а в акта пише, че си паркирал! Кое е вярното?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вярното е,че бях спрял за 10 секунди,а в акта пише ПАРКИРАЛ,нали за това го обжалвах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен няма какво да обжалваш..Спрял ли си на спирката ? - спрял си.Хванали са те и са ти писали акт което е съвсем нормално след като си в нарушение и е добре накрая всички да се научим да спазваме "малко" правилника.Всеки прави нарушения и някой път те хващат , друг път не.Аз когато съм виновен не споря и си отнасям актове/фишове.Върви в чужбина и спри на спирка за 10 секунди да видиш каква приятна глоба ще дойде пък после им обяснявай че чакаш приятел.Сори , нищо лично просто изказвам мнение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега се опитвах да защитавам тези уж колеги,понеже тука в Казанлък си имаме Общинска полиция,която си е полиция,само,че на щат и заплата към общината....Ама тая длъжност главен специалист не я бях чувал :unsure: И в акта не ти е написан регистрационния номер,доста неграмотно от тяхна страна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТЕзи от обществен ред говоря конкретно за Бургас почнаха да се взимат много на сериозно ТЕ СА НЯкакви псевдо полицаии . Решили да се докажат !!!!!!! НАПРАВО СА МИ СМЕшни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Униформите като на полицията ли са,такива,тъмно сини?С такива емблеми и пагони?Че не съм виждал такова същество у наше село....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОста по различни от полицеиските ( направо неможе да ги вземеш на сериозно ;):blink: :blink: :dry: :dry: :dry: :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Псевдо полицаи ама са му набучили акт от 50 лв,според мен е трябвало да си тръгне тоест да не ги отрази ама станалото станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен няма какво да обжалваш..Спрял ли си на спирката ? - спрял си.Хванали са те и са ти писали акт което е съвсем нормално след като си в нарушение и е добре накрая всички да се научим да спазваме "малко" правилника.Всеки прави нарушения и някой път те хващат , друг път не.Аз когато съм виновен не споря и си отнасям актове/фишове.Върви в чужбина и спри на спирка за 10 секунди да видиш каква приятна глоба ще дойде пък после им обяснявай че чакаш приятел.Сори , нищо лично просто изказвам мнение ;)

Да така е колега знам го.Изнаглях да спра на спирката но тя изнагля повече като ми написа,че съм паркирал също с грозното си поведение и наглоста да ми застане пред колата с цел да ме спре принудително с ръкомаханията си!

И в акта не ти е написан регистрационния номер,доста неграмотно от тяхна страна ;)

Написан е номера колега просто съм го закрил.

Униформите като на полицията ли са,такива,тъмно сини?С такива емблеми и пагони?Че не съм виждал такова същество у наше село....

Пф униформи :D бяха с нещо подобно на гащеризон с горница и долница :D никакви емблеми и работи.То даже и табелка нямаше закачена с името и.

Псевдо полицаи ама са му набучили акт от 50 лв,според мен е трябвало да си тръгне тоест да не ги отрази ама станалото станало.

Всички познати така ми казаха,че е трябвало да дам газ още отначалото и да не им спирам ама свърши.Следващия път ги черпя два прекъсвача и заминавам :)Иии някои може ли да им постне правата-да ги знаем просто за следващия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:1. (изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;4. на места, определени за инвалиди;5. (нова – ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя – за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;6. (нова – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.Колега , ясно и точно си пише - престой и паркиране :) Няма на кой да се сърдиш в този случай.

Редактирано от Mkilla
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори бланката, върху която ти е написан акта е грешна, прочети ЗАНН и по-специално чл.42. Целта на форума е взаимопомощ, но когато има явно нарушение по-добре е да постъпим мъжки, защото като ни спрат за проверка сме по-ниски от тревата, а после локумите ги разтягаме мнооооооого добре, някои от колегите в предните постове са го казали по-добре от мен. Общинските служби могат да констатират нарушения относно паркирането в градска зона, съгласно ЗДвП чл.167. Друг е въпроса, че не всички са равни пред закона - има и по-равни. Мамка му живеем в България и нафтата е 2.70лв :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство...Цитирам:Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:...(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи ПАРКИРАНЕТО е забранено...3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;Това не значи ли автоматично, че престоят НЕ Е забранен ?До колкото аз разбирам, колегата не е нарушил закона.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега се загледах и замислих над написаното според закона.То тогава наистина не съм го нарушил,но тая патка си е позволила да напише паркирал.Я по запознатите да кажат,че ми стана интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://trafficnews.bg/bulgaria/zabraniha-kachvaneto-patnitsi-spirki-gradskiia-transport-183343/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...