Jump to content
Pantev

Въпрос за регистрация в КАТ

Recommended Posts

Колеги искам да попитам, мисля да взимам нов внос кола без номера и ще бъде с летни гуми! В КАТ дали ще се заядат,че не е с зимни гуми? Или трябва да търся някакви за регистрацията?И другият ми въпрос е, кола която е на ГАЗ може ли да си мине пак на бензин? Дали газта ще е по преебала нещо мотора? Благодаля ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз по това време регистрирах моята кола и бях с летни гуми но и никой не ми ги гледа де ... В закона пише ,че трябва да са минимум с 4 мм. грайфер никъде не пише да са зимни или летни . Това за развалянето на колата като работи на газ е доста относително ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ,че можеш да махнеш газовото няма никакаф проблем, като го махнеш си провери клапаните само .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл,да се регулират ли?

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за по сигурно и сложи зимни гуми, най малкото ти за да си спокоен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата иска да каже да си провериш гумичките на клапаните. Газта ги спича.

Редактирано от Tino
Редакци� на маймуница и цитати!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всеки е индивидуално.Ако си им симпатичен и колата е що годе запазена няма да имаш проблеми.С приятел който случайно се засякохме в КАТ преди години го върнаха , защото нямал мустачки на гумите.Зад мен човека когато регистирах колата го върнаха пак за гуми.Зависи много , затова си се застраховай да не ходиш по 2 пъти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо ще и махаш газта? По 17 километра на месец ли ще я караш че да не ти трябва газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма в закона зимни или летни да са гумите. А това, че газта преебава мотора- пълни глупости. Щом си решил я махни, но после да не те е яд.п.п. Трябва за в КАТ да имаш слкючена гражданска отговорност. Иначе няма да те пуснат гадовете. Това, че няма номер не е фатално. Правиш я и после си го дописваш. След това е добре да минеш оттам и да си го допишат и те ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минимума за износване на гумата е 1.6мм,а не 4мм.В закона няма член,който да те задължава да караш със зимни, или летни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди месец регистрирах моя Civic. Беше нов внос и с летни гуми. Естествено трябваше да си платя за репатрак, за да ми я докарат до КАТ. За гумите проблем не са ми правили.Единственото изискване беше да имаш платена Екотакса и ГО. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...