Jump to content
пламен1

Съвместимост на джанти с такива от на други марки

Recommended Posts

Интересува ме дали джанти с междуболтово 4 Х 100 разстояние от марките Опел , Рено,Фолксваген и Форд могат да паснат на нашите Хонди :) Поздрави

Редактирано от пламен1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стига централният отвор на конкретният модел джанта да е над 56.1мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Форд не стават.Провери сам:http://www.alloywheels.com/Fitment_Guide

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с такива от опел и централното е 56.5 или 56.6 - разликата е около 0.5-6 мм и цялата гума ми се държи и балансира от 4-те болта. Вече минах 600-700 км (за 1 седмица) и няма никакви ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пробвах с опелски и тази разлика в централния отвор определено не ми хареса,все пак не съм самоубиец :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм над20 хил км с джанти от бмв и нямаше проблем.зимните бяха на голфови джанти и с тях съм нямал грижи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Преди два дена си купих железни джаанти от TOYOTA, със среден отвор 54мм.След тожа ги дадох на стругар.Сега са точно поо размер.Надявам се всичко да е наред от тук нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Централният отвор на джантата не е главен и никога не е бил, ако можеш да си сложиш точилата грамотно!!!

lubimec13, има писано във форума за джанти и т.н., а ти ако си самоубиец, проблема си е изцяло твой и не зависи от джантите. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам какво точно си променил по първият си пост, но след промените отговорът ми изглежда подвеждащ и грешен. За опел и волксваген знам че имат размери 4х100 и джантите стават, но за форд междуболтовото на колите с 4 болта е 4х108мм така че няма да стане. За централният отвор вече са ти отговорили колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sebulba като си такъв привърженик на взаимстване на части от други марки си сложи ЖИГУЛСКИ спирачки за по евтино например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: на Sebulba колата лети и не докосва земята, спирачките от Жигули не стават :D не си ли гледал Междузвездни Войни :plane: централния отвор не е толкова фатален, все пак ако толкова много те притеснява се продават готови преходни втулки ... да не говорим че за 20лв и една бира всеки стругар ще ти направи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15-ки от ROVER са много добри за нашите коли - нали се бяха сродили по едно време.Карам две лета с такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че сте писали, че може да е проблем да съм с 0.5-0,6мм по-голям централен отвор. Когато слагахме джантите на колата на ръка не можехме да ги разхлопаме (следователно този отвор не е толкова определящ при малки луфтове). В момента предполагам, че болтовете изпитват най-голямо натоварване, но съм минал над 3000км за последните месеци и не съм видял някаква разлика в поведението на автомобила. Минах стенд - всичко е наред, баланса ми го провериха, болтовете не са мръднали... защо да е проблем и защо да съм самоубиец?Когато ми ги слагаха казаха, че няма да е проблем, но ако тооолкова много държа могат да ми сложат уплатнителни метални пръстени с дадената дебелина, но трябваше да чакам 1-2-3 дена докато ги направят и не ми се стоеше вече с летни гуми, че трябваше да пътувам, а валеше сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...