Jump to content
Sign in to follow this  
scre

Виене след смяна на гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес ми се случи нещо странно... Та отивам аз да си купя шишони за моита барака и след смяната се появи странно виене от дясната страна,имам чувството че идва от предна дясна гума.Но това започва едва след 60км/ч! Гумите не са нови намерих ги в добро състояние и на добра цена. 2 по 2 са предни и задни и са различни но имат хубаф граифер и добра гъвкавост до колкото мога да преценя.Преди да ги сложа нямаше такова виене и сега изведнъж от каде се взе :lol: Не знам чудя се дали не е балансирана като хората тази гума или лагера ли ми е отишъл вече.Знам че зимните гуми по принцип са си шумни ноо това се чува само отдясно????

Edited by scre

От гумите е колега и аз имах подобен проблем.

Edited by Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Ако не е балансирана гумата ще се появи вибрация при определена скорост и спед като я надвишиш спира.С тасове ли си на джантите.Ако не е сложен добре може да вие.Не мисля че е лагер защото щеше да вие и с предишните гуми и щеше да вие при всякаква скорост.

Мда с тасове съм,за тях не бях се замислял.Иначе под 60км/ч няма грам шум,обаче над тази скорост започва,не усещам вибрации във волана сичко си е както и с летните,само дето шума се появи.Благодаря за идеята колега утре ще пробвам без таса да видим дали от него е било :)

Edited by scre

щтом вие след 60 км/ч е възможно да е лагер със различни гуми има различно натоварване на лагерите и като има тръгнал лагер при някои гуми не се чува осезателно а при други вие та се къса на по високи скорости лесно ще разбереш вдигаш колата на крик и проверяваш като завъртиш всяка една гума на ръка ако има едно малко румолене значи е лагер ако не издават никакъв шум е от гумите. Поздрави :)

• Upvote 1

С втора употреба гуми е така. Най-вероятно едната гума е била преди това на кола с изпуснал амортисьор и има неравномерно износване. Смени двете предни гуми местата им и ще видиш.

• Upvote 1

Утре ще стане ясно :) като се поизцапам ще пиша краиния резултат :lol:

Както писа колегата по-горе - вълнообразно износване. Заради такова нещо преди време сменях задна главина, естесвено не се оправи. Оправи се чак с новите гуми.

Не се цапай, зимните гуми си вият.По-мек им е грайфера и имаш чувството, че колата ще се разглоби. :lol: А напролет като сложиш летните и ебати релакса ;) Се едно друга кола :D

Ами да ти кажа ще се поизцапам колега,шума идва единствено от дясна предна и все си мисля че ако трябва да шумят заради граифера трябва да шумят всичките.. И както спомена колегата ще сменя местата и ако пак го има виенето в дясната ше бегам за лагерчи :lol:

Edited by scre

Както ти писах колега от гумите е, ако не сложи резервната и карай и ще разбереш :)

Edited by Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

По-добре не си имайте работа с гуми втора ръка Публикувано изображение

Тва също се получава ако гумите са с посока. Моите също вият по тая причина, но не много

Гумите са криви колега,аз имах подобен проблем с гуми втора ръка.

Аз мойте гуми чисто нови ги сложих и има осезаема разлика в шума за разлика от летните,но при теб най-вероятно има неравномерно износване както и други колеги споделиха така че направи проби и сподели какво е :)

Няма място за притеснение ,същата работа и при мен се получи смених си зимните със летни ,които бяха бая носени, стари с грайфер с посока ,да не говорим че и неравномерно износени.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...