Jump to content
lord_of_the_road

Вечният проблем

Recommended Posts

Колеги, от една седмица ми се случи най-омразното нещо - пред блока ми се появиха от онези заградители с катинарите, които пречат да паркираш. Досега не сме имали спорове за паркоместата, криво-ляво всеки намираше къде да паркира, не сме в най-натоварената част на града. Явно, обаче, няколко души решиха, че трябва да си имат техни си места. Кажете ми, дали има възможност това да са законно предоставени места и как га го проверя. И ако не са законни - към кого да се обърна и какви действия предприема общината в подобен случай. Става дума за София, районът е Връбница. Предпоследното нещо, което искам е да се занимавам с такива дивотии и селянията на някои, но пък последното е - да се оставя просто така. Благодаря за всички отговори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай в общината. Там трябва да имат тази информация и по сигнал да се сезират. Аз така прецаках едни тарикати в наше село като имахме "синя зона". Тогава ходих при тези с пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за уточнение: наето (купено) от общината паркомясто или т. нар. " синя зона "?Последната има опция за паркиране при регистрация на МПС на адрес, попадащ в зоната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква причина да си "запазват" парко-място. Единствено, ако са си е платили служебен абонамент и е обозначен с табели и знаци. И аз съм във "Връбница", но до сега няма такива проблеми около нас.

Преди няколко години един "герой" се опита да претендира за мястото пред входа, но след поискване на нотариален акт за

него се укроти. Така, че влезни им малко по-остро и може и да се мирнат.

Редактирано от Al Capone
ако не знаеш как �е пише питай google!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tosco, и да влезна по-остро, съоръжението вече е монтирано, не вярвам доброволно да си ги демонтират, 4 души са. Въпросът ми е общината дали ще се намеси и къде да отида точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tosco, и да влезна по-остро, съоръжението вече е монтирано, не вярвам доброволно да си ги демонтират, 4 души са. Въпросът ми е общината дали ще се намеси и къде да отида точно.

Ами потърси тел на Столичен инспекторат или Градска мобилност съм Столична община и си подай там сигнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в общината, която там ти е по район обясняваш ситуацита, би трябавало да се ангажират или ангажират определен ораган който да се погрижи за това. Аз така се оправих с коли които ми паркираха пред моя гараж и на съседите ми че даже някои твърдяха че гаражите са техни наглост пълна! Само дано не ги карат да ги махат доброволно щото все ще се извъди някой тарикат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tosco, и да влезна по-остро, съоръжението вече е монтирано, не вярвам доброволно да си ги демонтират, 4 души са. Въпросът ми е общината дали ще се намеси и къде да отида точно.

Ами потърси тел на Столичен инспекторат или Градска мобилност съм Столична община и си подай там сигнал.
Подадох сигнала (в електронен вид) и в двата сайта - на Градска мобилност и на Столичната община. В сайта на Центъра за градска мобилност има и списък на отстранени антипаркинг устройства, но не става ясно дали са отстранени по сигнал от частно лице или са създавали някакви затруднения на общината. Сега чакам отговор, благодаря за идеята. Ако има развитие ще ви информирам. Продължавам да приемам идеи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на място...не мисля, че ще подходят сериозно към сигнала ти в електронен вид. Иди точно в общината, бих ти предложил дап отърсиш и ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА, но те се занимават с по-сензационни неща, за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък иди с едни ей такива ножици при "паркоместата" и повъздействай върху веригите и катинарите...

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около този проблем се въртят и някои палежи из страната.На някой не му издържат нервите и клечката.После МВР се чуди кой психопат,кой пироман, кой застраховател, кой крив, кой прав!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добрия вариант е да се саберете съседи които тези коли паркирани по този начин ви пречат да пуснете групова жалба и така ще има по голям шанс за адекватно реално решение , а лични само разправи само може да си изпатиш ако не ти .. колата ти която седи на открито , успех в начинанието .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разбереш дали са законни или не ,ако са незаконни отиваш и доброволно ги изкъртваш от там и никой не може да ти каже нищо :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих и отговор от общината, с две думи - частна собственост, оправяйте се между вас си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си е тяхна частна собственост нямате право да пипате. Ако е на някой друг и им го е дал под наем- също. Направете си едно събрание на входа/входовете и го обсъдете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са си купили парко местата неможеш нищо да им кажеш, но ако не са нямат право за щото е за общо ползване местата за паркиране пред блока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,паркоместата пред блоковете в София са общински или прилежащи към имота (собственост на блока). Същите, ако са общински не могат да бъдат продавани, а могат да бъдат отдавани под наем от голяма община за служебен абонамент . Служебният абонамент се обозначава със съответните знаци и е валиден само в работни дни от 8,00 - 19,00 часа. Такива ограничители за паркоместата се поставят незаконно. Щом от общината е казала да се оправяте сами, моят съвет е съберете се от блока и вземете решение или да бъдат отстранени, или да бъде взиман наем от собственика на съоръжението.;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е частна собственост за общината, терена или устройствата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам успех на паркиралите на "мойте" места на паркинга пред нас.(имам 3)Скоро един съсед даде пад наем апартамента си и в него живеят 9 човека и даже са си направили график за кенефа сигурно.Ако всичките са с коли,то тогава..........Никой Никога не е паркирал на мойте места пред кооперацията,където беше къщата ми,която предоставих на общината да построи.Елате и вижте!!!Темата не я е написал човек дето малката му сестра си е разхождала детската количка с парцалената кукла в градинката на "Попа" нали?Не се излагайте.Няма места за паркиране в София.

Редактирано от Ombre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...