Jump to content
mitaka_t

Как да се сдобия с инфоборд ?

Recommended Posts

Въпреки огромното ми желание да си взема Инфорборд и да подкрепя едно страхотно БГ устройство, реших така или иначе да си внеса от USA. Причината е неяснотата и липсата на информация относно Българският инфорборд. В момента това, което ми е отговорила фирмата е, че може тяхното да работи в метрична система и с моя модел дизелов двигател. Устройството е това

.Ако има някой желаещ да се включи в поръчката да пише.
Здравей колега,колко пари излиза това устройство с доставката до тук и като е от USA няма ли да го спрат на митницата, за да се плащат митнически сборове, като мито, ДДС и тн. Иначе и аз бих взел такова, ако ще върши работа за Акорд 2001 английски, мотор 2.0 147 кс. автоматик.Ако имаш инфо, или линк с характеристиките може да ми го пратиш, за да го разгледам.Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега honda5500 - според официалния им сайт, устройството, което ще закупи Becko12, е съвместимо с всички автомобили с OBDII. Тоест, твоят автомобил трябва да има съвместимост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за масовата 5 генерация какво ще свърши работа и откъде може да се закупи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно от братята китайциhttp://www.dealextreme.com/p/scan-gauge-3-2-lcd-3-in-1-automotive-computer-115318

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ScanGauge също не работи с по-стари автомобили от 1996, тоест за 5ген. не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шеста, EJ8 предполагам ще стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от Американската фирма ми пратиха e-mail, че системата работи със Акорд 7- генерация..предстои да я тестват с американския Акорд и след това сигурно ще поръчам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така и не каза,колко ще излезе една такава джаджа до тук с всички разходи и тн.Драсни два реда да знаем и ние и дали си заслужава... :-)

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има промоция там за около 70$ намалени от 100$..относно транспортни разходи, ддс и мито нищо немога да кажа...като разбера дали ще тръгне на моя дизелов модел чак тогава ще поръчам ...ако въобще поръчам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК колега, като имаш инфо колко ще ни "стъпи" до тук,сподели и с нас :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около великден ще ми пристигне джаджата от Америка. Всичко работи за моя модел..Като я подкарам (ако я подкарам) Ще сложа снимки ...да видите резултата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте ,от друг форум съм но сме доста хора с интерес към Инфоборда (последният) , и исках да ви питам нещо?опитвам се да открия координати или телефон или каквото и да е , за да направиме поръчка ,но тези пичове сякаш са потънали в дън земя .Дори и да правим поръчка искам да се обърна към някой от тези хора ,който може да ми каже става или не става за моята кола , но нещо наистина почва да ми намирисва тази работа . Следя темата с интерес , и Жоро пише че ще има скоро , скоро-скоро колко да е скоро чакам вече 3 месеца ,и чувам само скоро . Просто нещо не е както трябва за да неможе да си закупим устройството , неискам да спонсорирам чужди производители но това ще стане в крайна сметка . Не целя да се заяждам просто искам да разбера защо се получи така и какво може да се нарпави по въпроса .И колеги понеже виждам че сте по запознати с тези устройства иска да ви попитам ако не е нахално ще работи ли на Audi 80 B4 1,9 TDI има си 16 пин букса и ОБД всичко е електроника но е 94 г.Благодаря ви за вниманието.Поздрави .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
HONDA OBD скенерЕто една проба да чета живи данни от ECU-то на хондата. Тук е на Lcd 16x2 дисплей /колкото за пробата/. Тези дни трябва да направя платката с графичен дисплей. За жалост нямам много време да доразвия проекта, а и лошото е че при OBD1 на Хонда комуникацията е специфична и е доста по-различна от тази при OBD2 на другите производители /формулите за изчисляването на стойностите, PID кодовете и т.н./. Иначе разхода на гориво най-лесно се изчислява ако автомобила има MAF сензор, става и без такъв но формулата е доста по-дълга. Ако някой колега от Пловдив има мерак, след като го завърша може да пробваме как работ и на неговата Хонда. Поздрави! Редактирано от martins
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше обява на някой колега от форума който продаваше. разгледай обявите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеВсе още нямам информация за бордовите компютри.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONDA OBD скенерЕто една проба да чета живи данни от ECU-то на хондата. Тук е на Lcd 16x2 дисплей /колкото за пробата/. Тези дни трябва да направя платката с графичен дисплей. За жалост нямам много време да доразвия проекта, а и лошото е че при OBD1 на Хонда комуникацията е специфична и е доста по-различна от тази при OBD2 на другите производители /формулите за изчисляването на стойностите, PID кодовете и т.н./. Иначе разхода на гориво най-лесно се изчислява ако автомобила има MAF сензор, става и без такъв но формулата е доста по-дълга. Ако някой колега от Пловдив има мерак, след като го завърша може да пробваме как работ и на неговата Хонда. Поздрави!

Доста бързо реагира, и това ми харесва :-) Надявам се да се получи един прекрасен "краен" продукт от този проект. Ще следя тази тема, за да разбера дали има най-накрая читав "dashboard" за OBD2, макар и да не е с красив interface. Важното е да реагира колкото се може по-бързо, за да е почти в реално време ! :-)Успех колега с проекта и ни дръж информирани ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имаме удоволствието да ви съобщим, че Infoboard и Infoboard Touch могат отново да бъдат закупени. С цел да не бъдат нарушавани правилата на форума, за подробности моля на лични на мен и на колегата eDaniel - http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=39 , както и на телефони 0898 356 229 - Костадин, 0898 20 77 16 - Даниел. Моля модераторите да ме информират, ако имат забележки към мнението.Благодаря предварително!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около великден ще ми пристигне джаджата от Америка. Всичко работи за моя модел..Като я подкарам (ако я подкарам) Ще сложа снимки ...да видите резултата.

Би ли споделил откъде точно си го поръчал,че и аз си търся...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От USA, имам приятели които живеят там и ми го откриха, тестваха и в средата на април ще ми го донесът. http://ultra-gauge.com/ultragauge/support/ultragauge_user_manual.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане ли и на бензиновият мотор? И дали ще могат да ми вземат и на мен и какви пари е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става за всички OBDII без изключение, много интелигентно направено устройство и много точно. Имам информация че работи с Honda CR-V 2.2 Дизел. и то перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дали ще могат да ми вземат и на мен и какви пари е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Става за всички OBDII без изключение, много интелигентно направено устройство и много точно. Имам информация че работи с Honda CR-V 2.2 Дизел. и то перфектно.

Което е мааааалко странно, защото аз пък имам информация (от дилър на устройството), че на Акорд 2.2 iCTDI НЕ РАБОТИ!. Очаквало се "скоро" да поддържа и тези мотори, но според същия източник "скоро" може да варира от 2 месеца до година и половина. ;)EDIT: Оп... сега виждам, че не говориш за инфоборд а за другото устройство. Сори. Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като в живота и работата решенията ги взимам аз, след първия месец шикълкавене и не вдигане на телефона ми стана ясна тая "Бългърска" с извинение работа. Нищо против момчетата нямам, но от километри си личи че имат сериозни проблеми с организацията на продажбата и производството на това устройство, а и освен това ми стана ясно че имат някакво ноу хау върху ОБД1 и се мъчат да подкарат нещата на ОБД2. Но явно не става и не знаят всичко за протокола. Иначе устройството е крайно интересно и ако успеят да се организират им стискам палци да продават яко и много в БГ, но просто трябва да са с пъти по сериозни. Въпреки, че до дни пристига моето устройство, бих си купил и тяхното, ако работи, въпреки че се съмнявам. Иначе софтуер и такива устройства под път и над път основно в Америка, малко търсене с гугъл и намерих 10 варианта, избрах си най-подходящия и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола беше тествана още първата версия и работеше.От няколко дни имам новата и много ме радва.Сега остава да намеря място да го сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като цяло е доста трудно да се направи добър краен продукт, а и най-вече да е универсален /тъй като има няколко вида интерфейси, различни протоколи за комуникация ISO9, CAN и др./. Затова устройствата се предлагат под няколко варианта. По принцип ОБД1 протокола на Хонда не е кой знае колко сложно нещо, но няма нищо общо с протоколите поддържани от автомобилите с ОБД2. При ОБД2 нещата са по-универсални, използват се няколко протокола за комуникация. Друг е въпроса до каква степен е полезно подобно устройство, като изключим възможността му за диагностика на автомобила и триене на грешки.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, някой знае ли какви са тези 8 цикъла на инжекторите и така ли трябва да са за D16Z9 ?Настроил съм си 240cc, гумите също, резервоар, прекъсвач. Само това не знам какво е.Съмнявам се, че може да съм объркал нещо, че от ДЪрвеница до Симеоновско ми даде 15,6л/100км среден разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А турбината и надува настрои ли в настройките? :DШегата на страна - бях чел някъде от "автора" на infoboard, че е нормално да дава в първите километри по-висок разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ShEfA е прав, абсолютно нормално е да ти дава висок разход като караш на малки разстояния.

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно се бях засили като карам до седмичната и обратно да му изтествам 2-3 опции и умря.Както си карах даде черен екран с подсветка и се чува че цъка нещо.Като го рестартираш дава бял екран и пак си цъка, ама не се вижда нищо.Като го оставиш за повече време тръгва нормално и след малко пак черен екран.ShEfA, ти се ебаваш, ама следи мап сензора, не знам дали ще сработи със сменения после обаче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полагаме усилия да подобрим организацията :)Izanagi: Ще проверим какъв е проблема, но със сигурност ще имаш работещ Инфоборд! А относно ползата от Инфоборда- освен диагностика и триене на грешки има още доста функции, и всеки може да намери нещо за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като познавам Дани и по това, което ми е говорил са теб не се съмнявам, че ще имам борд ;)Много готини функцийки има, но има ли кой да го доразработва да дам някоя идея и някой бъг ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже в темата има доста разногласия, от аватара ми се вижда какво карам, имам интерес за инфоборд и ме интересува доставка, монтаж и крайна цена.Ако трябва да се попълва бройка за поръчка от чужбина пишете +1

Редактирано от Georgii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Georgii, колегите още не са пуснали за нашите коли (OBDII) .И аз чакам да го направят за obdII ,че да си взема и аз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готини функцийки има, но има ли кой да го доразработва да дам някоя идея и някой бъг ?

Ако има бъгове ще се фиксват. За момента нови функции няма да има, но в бъдеще е възможно. Първото нещо, по което ще се работи ако се наредят нещата както очакваме, ще е поддръжка на по-нови автомобили. Друго нещо, което може и по-рано да се случи (ако не ни мине черна котка път както се казва) е софтуер за Windows, с който ще могат да се правят различни неща като първоначална настройка, сваляне на графики и информация за предишни трипове/рънове и експорт към външни файлове като pdf/excel и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като автор на темата (не очаквах честно казано такъв интерес да се получи, но добра тема стана :rolleyes: ), мисля че вече е време да се похваля, че се сдобих с въпросния инфоборд (този, заради който се появи темата - българския вариант).

Избрах си "новия модел", а именно Infoboard Touch. Имам го вече от 10ина дни, благодарение на колегата eDaniel :worthy:

Устройството е много готино. Все още не съм го "разцъкал" напълно, не съм се възползвал от всичките му функции, възможности и удобства, които предлага, но с времето и това ще стане. Засега ми свърши най-важното, което ми трябваше, много съм доволен. От тук нататък с времето "ще му взема душичката" :lol:

 

Едно голямо "ЕВАЛА" на eDaniel и batkosio, че са се хванали да продължат да развиват инфоборда. Пожелавам им успех и занапред, защото устройството наистина е много готино, заслужава си да го имаш на 100% и определено е един български продукт, с който можем да се гордеем и който си заслужава да продължава да се развива.

 

На всички други, които са се заели със задачата да търсят такова устройство или подобно от чужбина, също им пожелавам успех, да намерят точно това от което имат нужда.

 

Това е от мен засега.

Поздрави!

 

PS: Инфоборда го монтирах на Акорда ми (5 ген., англичанка). По мое скромно мнение успях да намеря идеалното (поне за мен) място за монтаж в тази кола - с минимални усилия и да не изглежда така все едно "въобще не му е мястото в тази кола", без да стърчат/висят кабели и без допълнителни приспособления. Ако някой има желание за подробности - да пише на ЛС, ще обясня подробно, може и снимки да пратя, за да не разводняваме темата и да не се отклоняваме от целта и ;)

Редактирано от mitaka_t
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята джаджа дойде от Америка, страшна е, много добре работи. Ще направя малко снимки и ще кача...най хубавото е че следи 75+ параметъра на двигателя и чисти грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Етоя и нея:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Много компактно и красиво устройство, супер лесно за работа и много информативно над 43 параметара откри за моя модел, включително налягането в търбото и налягането в Common Rail системата, ламди сондите и куп други параметри, разхода на гориво е много точен и веднага проработи без дори да настройвам нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно братята американци да са оставили опция за смяна към километри, литри и пр. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...