Jump to content
пламен1

Турски газов инжекцион

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам има ли някой колега които да има такава газова уредба и смисъл читава ли е евентуални проблеми да е имал с нея тъй като цената наистина е много приемлива 690 лв с монтажа.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Преди няколко месеца на колегата слагахме един турски кит( комп, рейка и изпарител) за 250 лев закупен. Сложихме го на мазда 6 и да ти кажа нямам никакви проблеми за сега. Разхода е страшно нисък. Дори и да има проблем с рейка или изпарител са по 60лв така, че не виждам да е проблем. Това е от мен.

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли представа за VTEC стават ли?Къде е това представителство?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно мерцедесче А160 един приятел има турска ГИ, проблеми имаше само в началото но те са по скоро да мастори че не можеха да я настроят. Сега вече 2 год само кара. Аз лично турско свързано с газ нищо не слагам в колата си, имал съм вземане даване с един изпарител и един клапан които упорито се опитваше да ме запали или твърдо отказваше да включи като е топло, с кеф го изхвърлих. Но тва да не ви влияе, такъв ми бил късмета. Както последно време обичам да казвам - всичко е късмет хора, по важен е и от здравето :) кога си имаш късмет и азърбеиджанска уредба да сложиш ще караш 100 години с нея :) кога си нямаш.... и господ не може ти помогне :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се точно до автогара Варна има една газ станция и една барака е точно в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но в крайна сметка ще покарам още на бензин!Страх ме хваща като чета и то не само тук за всевъзможни проблеми около газификацията ....то не са настройки,то не са филтри и проблемна работа!Явно са кът майсторите газаджии в БГ!Пък и карам с тази кола около 5000 км/година и рентирането на инвестицията е под въпрос!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетаааа,От Турция, ако все пак искате да си купите нещо изберете или пилаф или баклава...За щастие има много по-качествени изделия, дори и наши- български. Аз изминах със Симгас 100 000 км безпроблемно. Изборът си е Ваш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам всички имате предразсъдъци относно марките и произхода - ТУРСКИ или Италиански... от опит - туските чаркове доста успешно имитират италианските на съвсем разумна цена, разликата в качеството е далеч по-малка от тази в цената.

Факт е че съм имал 3 коли с газови уредби и никога проблема не е бил в някоя част, а в монтажа й или НЕобслужването на системата!

Много майстори вадят кашона кит-а, монтират по най-бързия и удобен за тях начин и те пращат да си ходиш. Настройката или не я правят или пускат "базова настройка на място" която е колкото да може да тръгне колата и после да се изкосури, ефективна е около 80%, щото е универсална за повечето коли, дето имат по-плавна крива на мощност, а при Хонда знаете как с повече обороти идва далеч повече мощност, за това се иска повече гориво във високите и базовата настройка не е достатъчна!!

Това е проблема с обикновените газови уредби (без инжекцион) при японските коли!

Така все едно на газ неможете да си карате енергично, особено с ВТЕК!

...и не че си разсъждавам на глас, а съм мерил със широкобандовата сонда и инжекцион и обикновена газова ;)

 

Затова - сложи си какъвто искаш газов инжекцион - препоръчвам ти го пред изпарител! Ако си над 140коня, трябва да е с по-голям от базовия изпарител и си намери майстор, който след монтажа ще се качи в колата за ПОНЕ 30мин да я настрои добре, щото повечето знаят как, после карай 1 месец и пак да я прегледа и изкусори, ако имаш забележки!

Разхода трябва да е около 5% до 10% над бензиновия, ако е повече - или се отпускаш повече на педала, щото е ефтино или е богата сместа в ниските, ако е по-малък разхода - бедна е и не върви както БИ трябвало!

 

Айде със здраве и както каза колегата по-горе - КЪСМЕТ! :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се колеги от всякакви газификаций!Кефи ме как работи и върви/особено със 100 октана/и по никакъв начин не смятам че може да има газова система б ез компромис!особено относно писаното за още по-сложното газифициране на VTEC!

Редактирано от sonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш кинти за 100 октана , що въобще споменаваш газ :) караи и нема се плашиш, ние газовите не сме ги сложили щот са много убави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре сложи чип отколкото газ, камо ли турска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре сложи чип отколкото газ, камо ли турска.

Чип ли..за това не се бях сетил!Имаш ли представа с колко вдига мощността и колко би струвал?Подлежи ли моята колица на чипване-Акорд 2001-ва 1.8 VTEC!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...