Jump to content
pikaso906

Стават ли джантите със зимните гуми от опел кадет на Прелюд 4 ген?

Recommended Posts

Колеги понеже имам известни финансови затруднения реших да си купя джанти със зимни гуми от Опел кадет.Баща ми има такъв и видях междуболтовото разтояние е същото.Ще има ли проблем,ако мина от 16-ки,205мм на 13-ки,175мм?Освен,че ще е грозно и трябва да карам по внимателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка за междуболтовото разстояние и тия джанти изобщо няма да станат! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во междуболтовото разтояние на Kadett e 4x100 а на Prelude e 4x114,3 така че междуболтовото едва ли ще става.2ро 13ки едва ли ще влязат ,мисля че ще опре на спирачния апарат ,мисля че най-малкото което можеше да побере е 14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, карето не е същото! Кой ти каза, че стават? Мислил ли си да продадеш този прелюд и да си купиш нещо по-ефтино за поддръжка?Последния въпрос го задавам, защото от известно време имам наблюдения в/у твоите постове и имам чуството, че изнемогваш покрай тази кола. В никакъв случай не приемай това като заяждане, всички знаем в каква държава живеем.ПП. Ако не се бъркам щеше да го турбинираш този прелюд. С тия 13-ки и зимни гуми ще цепи мрака!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, карето не е същото! Кой ти каза, че стават? Мислил ли си да продадеш този прелюд и да си купиш нещо по-ефтино за поддръжка?Последния въпрос го задавам, защото от известно време имам наблюдения в/у твоите постове и имам чуството, че изнемогваш покрай тази кола. В никакъв случай не приемай това като заяждане, всички знаем в каква държава живеем.ПП. Ако не се бъркам щеше да го турбинираш този прелюд. С тия 13-ки и зимни гуми ще цепи мрака!

Не изнемогвам.Събрал съм половината пари за турбиниране,но тия зимни гуми с джанти ще ме върнат назад,а не работя и спестявам малко по бавно,за това търся евтиния вариант.До сега повечето постове които съм писал са били за леки повреди,като скърцащи тампони и студена спойка за контрол на парното.Купих я скоро и не мисля да я продавам.Тия гуми са ми най-големия разход.п.п.Полъскан съм,че някои ми следи постовете.За сега слава богу съм супер доволен от колата,но съм перфекционист и задавам въпроси и за най-малкото нещо.Тя си е перфектна и така,но като знам,че нещо не е идеално не ми дава мира. Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с летни гуми. Лично мое мнение е, че зимната гума е ако живееш някъде където снега се задържа повече от 2-3 дена. Когато е сухо лично според мен лятната гума се държи по-добре от зимната, особено в завой, понеже не се кълчи. Вече 3 години карам само с летни гуми и зимата нямам проблеми. А поледица ли е и зимните няма да ти помогнат. А за тоя Прелюд 13'' едва ли. Те стават само на д13,д 14 и д15 до колкото знам. Той диска ти е колкото джантата почти Публикувано изображение

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с летни гуми. Лично мое мнение е, че зимната гума е ако живееш някъде където снега се задържа повече от 2-3 дена. Когато е сухо лично според мен лятната гума се държи по-добре от зимната, особено в завой, понеже не се кълчи. Вече 3 години карам само с летни гуми и зимата нямам проблеми. А поледица ли е и зимните няма да ти помогнат. А за тоя Прелюд 13'' едва ли. Те стават само на д13,д 14 и д15 до колкото знам. Той диска ти е колкото джантата почти Публикувано изображение

 

А как се справяш с полицията?Не те ли глобяват,че нямаш зимни гуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицията не глобява за зимни гуми, а за гуми без грайфер.:)А по темата: и аз мисля,че няма да стане с 13" заради по големите дискове на Прелюда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Йовчев ме е изпреварил с отговора. И се замисли реално. Аз миналата зима цялата я изкарах в София с летните гуми. Улиците си бяха чисти и нямах ядове.

 

Аз карам само с летни гуми. Лично мое мнение е, че зимната гума е ако живееш някъде където снега се задържа повече от 2-3 дена. Когато е сухо лично според мен лятната гума се държи по-добре от зимната, особено в завой, понеже не се кълчи. Вече 3 години карам само с летни гуми и зимата нямам проблеми. А поледица ли е и зимните няма да ти помогнат. А за тоя Прелюд 13'' едва ли. Те стават само на д13,д 14 и д15 до колкото знам. Той диска ти е колкото джантата почти Публикувано изображение

 

А как се справяш с полицията?Не те ли глобяват,че нямаш зимни гуми?

 

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагал съм джанта 13ка отзад на англичанката и стържеше яко в съпорта на диска. Хем, че отзад дисковете ми са 240мм. Няма шанс да станат.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с летни гуми. Лично мое мнение е, че зимната гума е ако живееш някъде където снега се задържа повече от 2-3 дена. Когато е сухо лично според мен лятната гума се държи по-добре от зимната, особено в завой, понеже не се кълчи. Вече 3 години карам само с летни гуми и зимата нямам проблеми. А поледица ли е и зимните няма да ти помогнат. А за тоя Прелюд 13'' едва ли. Те стават само на д13,д 14 и д15 до колкото знам. Той диска ти е колкото джантата почти Публикувано изображение

 

Колега,

Май не си карал съм зимна гума на студен сух асфалт (-5 до 3 градуса) за да видиш как спира и как се държи в завой?

 

Много колеги могат да ме подкрепят !!!

Редактирано от Radko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятна гума при температура под 7 градуса (ако не се лъжа) вече не е гума ами пластмаса. Лично се убедих в това с въртележки на магистралата. Няма спиране с такава гума.А по темата, 13-ка няма шанс да стане на Прелюд.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. От гуми и спирачки не се пести.2. Икономията е майка на мизерията.3. По-добре зимни гуми за 400-500лв, които ще караш 3-4 зими, от колкото 1000 за тенекеджия и риск да изядеш бой :DКъм автора - човек, май нямаш идея какви са разходите по турбо сетъп. Сега тука ще ми наскачат, но да сложиш турбо, не е като да сложиш джанти 17ки. Нещата не винаги стават от първият път (обикновено не стават) и се дават пари за настройки, за части това онова. В случай, че нямаш стабилен доход не те съветвам да се хващаш на хорото, ама ти си знаеш най-добре. Това съм видял аз за последните 3 години с моята колица...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. От гуми и спирачки не се пести.2. Икономията е майка на мизерията.3. По-добре зимни гуми за 400-500лв, които ще караш 3-4 зими, от колкото 1000 за тенекеджия и риск да изядеш бой :DКъм автора - човек, май нямаш идея какви са разходите по турбо сетъп. Сега тука ще ми наскачат, но да сложиш турбо, не е като да сложиш джанти 17ки. Нещата не винаги стават от първият път (обикновено не стават) и се дават пари за настройки, за части това онова. В случай, че нямаш стабилен доход не те съветвам да се хващаш на хорото, ама ти си знаеш най-добре. Това съм видял аз за последните 3 години с моята колица...

Точно защото не знам за какво става въпрос ще ида при специалисти,които се занимават с това.Определиха ми цената и съм на половината.А гумите и да стават ще са само за тая зима.Другата дано да почна работа и да купя свестни.Имах предвид дали 13-ки,175мм ще станат на моята,а не,че ще взема старите 13-ки с изтърканите гуми от баща ми. При всички случаи ще са нови,но възможно по-малки и тънки,съответно и по-евтини. Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Гумите имат и височина като параметър.2. До колкото знам има 1мм разлика в централния отвор. Принципно е проблем.3. Някъде бях чел, че на 13-ки не влиза апарата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят модел Прелюд 2.0 ли беше или 2.3? Ако е 2.0 най-малкият размер е 195/65/14 а ако караш 2.3 - 205/55/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, явно сме единодушни по въпроса от темата! Кажи сега каква пара ти обявиха за турбото, защото ми е интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят модел Прелюд 2.0 ли беше или 2.3? Ако е 2.0 най-малкият размер е 195/65/14 а ако караш 2.3 - 205/55/15

2.0 е.Не може ли 175 вместо195мм?
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може и 155, ама ще ти е нестабилна колата. Хората (жълтурите) са го измислили: "Това купе е тежко. за да е стабилно, трябва да носи гуми 195!" Тъй са разсъждавали мисля :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, явно сме единодушни по въпроса от темата! Кажи сега каква пара ти обявиха за турбото, защото ми е интересно.

1000лв турбо кит,монтаж и настроика на автомобила.Сега съм на 500 и тия гуми с джанти ще ме върнат назад малко или много.
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам повече въпроси!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с летни гуми. Лично мое мнение е, че зимната гума е ако живееш някъде където снега се задържа повече от 2-3 дена. Когато е сухо лично според мен лятната гума се държи по-добре от зимната, особено в завой, понеже не се кълчи. Вече 3 години карам само с летни гуми и зимата нямам проблеми.

Tова е достойно за темата бисери! А сега по тая тема. 13-ки няма да можеш да качиш на прелюда, както и джанта с междуболтово разтояние 4х100. Купи си 2 хубави зимни гуми само за отпред и карай малко по-внимателно.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам повече въпросиПубликувано изображение

 

Кво значи това много ли е малко ли е?Имай предвид,че турбо кита не е чисто нов.

 

п.п.Човека ми каза,че няма да ми сложи готов турбо кит,защото имало голям шанс нещо да не е наред.Вместо това ще събере нужните части от неговия сервиз и ще ги поръчва отделно.Пак казвам,че няма да са нови частите.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тиа пари може и да ти стигнат за настроиките:rolleyes::rolleyes:и се откажи да си сасипваш колата заштото може да останеш пешеходец:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбо: 250-400лвКолектор: 180-300лвИнтеркулер: 155лвблоу офф: 70 - 120лвгейт ако е нужен! - 160лвтръби, снадки, колена,скоби - 150-220лв зависи Даунпайп: 70 до 130лв зависи дали ще има външен гейт.уред налягане: 40-100лв китайски или марковСъединител: 330-390лвШлайф, фреза и др неща ако са нужни: м/у 100 и 200лв зависи какво ще има за преправяне , заваряване и прочиеКъм 2000лв излезе извинявам се :D отдавна уговаряхме цените и съм позабравил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дадеш някакви си 2000 за турбо кит при положение, че не работиш? И се дърпаш да си вземеш нормални гуми? Дано не те срещам по пътищата. Явно още мама меси, а тати носи. Няма ли с какво друго да си избиваш комплексите? На пътя има и други освен теб.А по темата - като искаш 13-ки значи си объркал модела Хонда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с комплексите си го научил,но не и къде се ползва варианта за 13-ките беше временен докато постигна мечтата си а в скучая турбиниране.ПАРИТЕ СА СИ МОИ ОТ ИНВАЛИДНАТА МИ ПЕНСИЯ,НЕ СЪМ БЕЗ РАБОТА ЗАЩОТО ТАКА ИСКАМ.Не нападай без да знаеш.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не напада, но да си турбинираш колата, а да нямаш пари за гуми / щото в горните постове много баластра се изписа / е повече от смешно... :P Лятото се кара с летни гуми, а зимата със зимни - има, няма сняг, че много хора се избиха от икономии!!! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Вече съм спокоен. Само ще те помоля, естествено ако ти е удобно и не те затруднява особено, стига да бъдеш така добър, да постнеш едни снимчици на Прелюд с 13-ки.Извинявам се, че пиша граматически и пунктоационно почти правилно. Но момченце на 19 с физически или психически затруднения /видно от това че получава инвалидна пенсия/ в турбиниран Прелюд с гуми за Корса ми идва в повече.Ако ще и да ме ритнат от форума, но не се сдържам. Войната по пътищата трябва да спре.И за да не бъде всичко в поста ми спам - търси джанти от Сузуки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно сте свикнали такива въпроси да се задават от олигофрени и нещата които би трябвало да се подразбират явно не се.Много ясно,че съм преценил,че,ако сложа 175мм поничка ще стане нестабилна да не съм ненормален.Ще се кара с не повече от 40 в завои,няма да излизам на магистралата с тия гуми.И по нагоре писах,че ще се взимат чисто нови.Не знам защо решихте,че слагам някви изтъркани 175мм гуми от някъде си и ще карам с тях както до сега.Докато събера пари за турбото съм готов и на трупчета в гаража да седи,но ще се скапе от седене цяла зима.За това с тия понички ще се изкарва веднъж седмично на разходка да се раздвижат частите.Нито ще се ходи на работа,нито карам по цял ден в София да ми видят бегачката.И сега за да не каже някои професор “тогава си вземи изтъркани,щом ще се кара само колкото да не се скапе зимата“ ще кажа,ами полицаите могат и за тия 5км на седмица да ме хванат и да ми наложат глоба за без грайфер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Вече съм спокоен. Само ще те помоля, естествено ако ти е удобно и не те затруднява особено, стига да бъдеш така добър, да постнеш едни снимчици на Прелюд с 13-ки.Извинявам се, че пиша граматически и пунктоационно почти правилно. Но момченце на 19 с физически или психически затруднения /видно от това че получава инвалидна пенсия/ в турбиниран Прелюд с гуми за Корса ми идва в повече.Ако ще и да ме ритнат от форума, но не се сдържам. Войната по пътищата трябва да спре.И за да не бъде всичко в поста ми спам - търси джанти от Сузуки.

Не знам къде съм написал,че тия джанти ще са за постоянно.Верно трябва да имам психически недъг за да карам с такива гуми кола с около 200коня. И маи само ти не разбра,че 13 не стават,значи 14.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, на кой му пука за полицаите?Няма такава джанта, която да сложиш на колата.За какво ще изкарваш колата?Какви части да се раздвижват? Ти дали вЕрно имаш Хонда Прелюд или гъбаркаш форума като оня с Алфата? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мисля,че цяла зима няма да е полезно да седи в гаража,пък,ако ще и хонда да е.А и примерно баба ми получи удар и няма кои да я закара до болницата освен мен,обаче аз не мога защото колата ми няма гуми,а е на трупчета. Много ви моля преценил съм всичко,мазоли ми излязоха на ръцете да обяснявам защо правя този компромис САМО ЗА ТАЗИ ЗИМА !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само ти не четеш какво е писано - виж ми първото писание по повод лишената ти от смисъл тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си е смислена.Тъкмо разбрах,че 13 няма да станат и се почнаха едни анализи,дето сега излиза,че съм невменяем и по-добре ми конфискуваите колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, 13-ките са от Кадета, а 14-ките ще ги купуваш с джантите ли? Влез в първия сайт за гуми и си сметни алтернативните размери, та ако искаш и на 12 цола. Намери си две гуми втора ръка който да стават за каране и не се занимавай с глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,като казваш че ще турбинираш,но за 1000 лв,после искаш да качваш 13ки на коскоджамите прелюд,нямаш работа-турбо,малко объркваш хората да знаеш.и така 2-3 абсурда и някои не издърживземи си най малко 14ки за твойта кола,щом не ти се отделят пари за нови гуми,намери 2 или 4 там колкото си решил да слаш гуми втора употреба.гледай да не са по стари от 2-3 години и да имат поне 5-6 мм грайфер.изкарай си зимата и си мисли докато събираш пари за турбото,дали наистина го искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играя за 10 точки :lol: "Докато събера пари за турбото съм готов и на трупчета в гаража да седи, но ще се скапе от седене цяла зима""А и примерно баба ми получи удар и няма кои да я закара до болницата освен мен,обаче аз не мога защото колата ми няма гуми,а е на трупчета."

Редактирано от Трънчо
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля модераторите да заключат темата,нищо няма да излезе като спориме.Един колега забеляза темата ми и ми предложи евтини 14-ки.Кои крив кои прав,исках само да разбера 13-ки стават ли.Не стават благодаря ви много. Живот и здраве ще се похваля с турбинираната кола до година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не искам да ти ставам ментор ама....... и аз карам в една и съща държава с теб и ми се живее още.Комплект подходящи нови гуми няма "да те върне назад", ако не го осъзнаваш по-добре не се качвай никога вече да караш кола. Икономия от гуми не се прави дори "само за тази зима", ако искаш да "икономисваш" по-добре не карай колата, но не застрашавай здравето и живота на целия форум плюс семействата им и всички останали по пътя ти.П.П. Гумите не са разход (освен според счетоводителите), те са инвестиция. Инвестиция в собствения ТИ живот и живота на околните.

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...