Jump to content
stranger in moscow

Губене на мощност или колата е прекалено бавна......

Recommended Posts

Забелязах наскоро че колата е прекалено бавна тя е към 130 и няколко коня а коли които са 116 коня същата година бензин с по слаб мотор са по-бързи от нея на колата мисля и няма нищо,няма бордови компютър но според мене и много хора колата върви на бензин и газ като за 80-90 коня ....... едва ли не колата е спъната с обикновен фабричен филтър е скоро сменян чудя се ако и сложа спортен дали няма да се качат 30-40коня или не знам какво да правя знам че софтуера на екуто може да се трие и оптимизира но нито знам буксата му нито нищо........ не искам да слагам чип тунинг а да направя колата да варви нормално или в краен вариянт ще сложа чип някакъв но чувам че на бензините не дигат много коне..... а за турбо кит нямам пари. Ако някой има идея от какво защо колата е супер бавна да си каже мнението :) няма запушени инжектор и на бензин и газ е бавна даже си мисля че на газ е малко по бърза.

Редактирано от stranger in moscow
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да ти кажа че спортния филтър не вдига 30-40 коня :D 1 кон може и да вдигне, но 30-40 никога :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли да ставаш президент? :P Първо, колата ти върви между 3.5 и 7к оборота в минута - ти как караш, като Първанов ли? / имаше виц за това, ама забравих как беше точно... /Второ - с въздушни филтри не качваш 30 - 40 к.с / нищо не правиш с тях /, то ако ставаше така всички голфове ще са по 500... :lol: Ако си правил дръпки с по - слаби коли и си падал, проблема си е лично твой! ;)

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се смееш ли, да плачеш ли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега абсолютно сериозно те съветвам да си продадеш Хондата и да си купиш някой Голф с него стават тези операций!П.С.: Вече много сериозно си мисля че пускаш тези теми за да си правиш базик и да ни гледаш сиира тука! :lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и темата не е за раздела, ама на кой му пука. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх защо не си взех един спортен филтър за D13-ката и да кача 30 коня ами и сложих vtec глава и инжекцион и качих 7-8 коня :( Май трябваше да взема филтъра щеше да ми е по ефтино и щях да летя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди някаде да ти прегледат колата,до колкото виждам не ги разбираш много нещата без да се обиждаш,ако трябва се посъветвай с някой който кара същата кола.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ако си с катализатор дали не е сдал багажа.Плюс това все пак е тежка кола трябва да е в обороти за да върви и въпреки това не очаквай чудеса.Незнам мисля че може и ремъка да не ти е зацепен правилно.Не е лошо да напишеш от кога е този проблем,и дали не е възникнал в следствие на нещо правено по нея.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газ+бензин в тоя тежък акорд,не знам какво очакваш :rolleyes: Ако искаш кола бегачка си вземи сивик ВТИ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ако си с катализатор дали не е сдал багажа.Плюс това все пак е тежка кола трябва да е в обороти за да върви и въпреки това не очаквай чудеса.Незнам мисля че може и ремъка да не ти е зацепен правилно.Не е лошо да напишеш от кога е този проблем,и дали не е възникнал в следствие на нещо правено по нея.

катализатор няма махнат е :) колата се кара на 4-5-6000 оборота голф няма да си купя нито да я продавам :) ами не съм падал от по слаби коли даже и от по мощни не съм според зависи колата но си мисля че трябва да варви повече. Редактирано от stranger in moscow
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека ви обясня малко по добре симптомите на колата на колегата(покарах я малко преди няколко дена)Значи колата е без катализатор работи добре,тиха е няма прекъсване,нито на газ нито на бензин,но.......както набира от 2000 до 3000об/мин. така набира и между 4000 и 5000об/мин. сякаш не е хонда никакъв тласък никакъв ряз,незнам как по точно да го обясня.Иначе си развива скорост стига си безпроблемно до прекъсвач но моита кола примерно се ,,реже,, по добре сравнение с тази която би трябвало да е по мощна.Карахме я да и проверят центровката със стробоскоп на белега си е (15 градуса) кабелите и са нови свещите показват идеална работа на двигателя ,въздушен филтър нов?Чесно казано за макото време което имахме това се сетихме да проверим,сега го съветвам да си замери и компресията и идеите ми свършват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се смееш ли, да плачеш ли :)

OOOOO NOOOOO Астра във Хонда форуумБЯГААААЙ ТЕЕЕЕЕ :honda::censored::starwars::ebanjeee::shock: п.п. Базикам се we,,,Sorry за спама,не се сдържах :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах наскоро че колата е прекалено бавна тя е към 130 и няколко коня а коли които са 116 коня същата година бензин с по слаб мотор са по-бързи от нея ..........

Покарай я още половин година тая кола и съвсем ще ти се струва като танк....Просто Акорда си е тежка кола и 130 кончета са му малко, определено 115 коня Астра върви повече ;) Всъщност тая тема е предрекох още преди да си си взел колата........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми пробваи слетящ старт от 100 на горе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглото и размера на колата си оказват значение. Според мен един Сивик 6г японец с D15Z6 ще върви и ще ускорява по-добре от англичанката. По принцип трябва да има разлика във високите обороти, поне при мен е така - колкото и да е мудна в ниските, включили vtec-a потръгват нещата. :honda::offtopic:

Да се смееш ли, да плачеш ли :)

OOOOO NOOOOO Астра във Хонда форуумБЯГААААЙ ТЕЕЕЕЕ :honda::censored::starwars::ebanjeee::shock: п.п. Базикам се we,,,Sorry за спама,не се сдържах :lol:
Еми сега ще се заразите с ръжда всичките, които сте писали около него...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се излагай 30-40коня с въздужен филтър за има няма 150-200лв :blink: , слягаш един стикер Таип-Р и си 50коня отгоре минимум :) .П.П. Ако ще ставаш президент имаш моя глас ;) Поздрави!

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes:

Теглото и размера на колата си оказват значение. Според мен един Сивик 6г японец с D15Z6 ще върви и ще ускорява по-добре от англичанката. По принцип трябва да има разлика във високите обороти, поне при мен е така - колкото и да е мудна в ниските, включили vtec-a потръгват нещата. :honda::offtopic:

Да се смееш ли, да плачеш ли :)

OOOOO NOOOOO Астра във Хонда форуумБЯГААААЙ ТЕЕЕЕЕ :honda::censored::starwars::ebanjeee::shock: п.п. Базикам се we,,,Sorry за спама,не се сдържах :lol:
Еми сега ще се заразите с ръжда всичките, които сте писали около него...
моята кола сравнена с 1:1 като моята на колегата росен по назад, с по нисък мотор е много по бърза което е ъпсурдно?!!?!Въобще не става въпрос за vtec сивици и други неща не може при еднакви коли тая с по мизерен мотор да е по бърза от тая с по мощен п.п. тя моита кола почна да хваща малко ръжда така че ръждата е налице остана само емблемите да сменя и ще стане опел нали за тва си мечтаят много хора от форума да я сменя за голф или опел най-много емблемите да сменя , но не мисля да го правя :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни ненужните неща и ще олекне малко, от там и мощноста ще дойде...;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol::rolleyes: Модераторите, президента да не Ви е спонсор? ;) Банда, техническите теми са като в оф-а, който иска постове да пише в темата и готово! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OOOOO NOOOOO Астра във Хонда форуумБЯГААААЙ ТЕЕЕЕЕ :honda::censored::starwars::ebanjeee::shock: п.п. Базикам се we,,,Sorry за спама,не се сдържах :lol:

Колега, извинявай но само погледни "оо-ноо астрата" от кога е при нас, тъй че не се майтапи със сериозен човек. (жокер - Joined:16-January 04) ;)По остатъка от темата .... съжелявам, колега - иди на някоя среща, поговори си с момчетата, поразгледай темите из форума и тогава започвай с писането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...