Jump to content
KaJluTaPkO

Данък

Recommended Posts

Въпроса ми е такъв.Мога лида мина прегледа без да съм платил данака на колата.Има и още :)Едно приятелче не си е плащал данъка на колата от както я е зел не е зачислена и в данъчното има ли някаква схема да не се плаща данака и колата да се бракува?

  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По законен начин не можеш да минеш преглед, също и ако не бъркам твоят приятел трябва да провери в данъчното, но най-вероятно ще трябва да плати полагащата се глоба.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не остана вратичка вече за тези врътки. Ако колата му е над 100к.с. и няколко години не е плащал данък, иска да я бракува в КАТ да гласи пачката и да отива в данъчното. Лоша работа. Ако откриете вратичка пишете тук.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм плащал данъка от 4 години и си минавам без проблеми прегледа :cool: Ако нещо ти го поискат кажи че си го забравил и ще минеш другаде на преглед ;) Другият начин е всеизвестен буташ някои лев и си ти,никои не бяга от пари ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги да питам от любопитство ,ако съм зачислил колата и не съм плащал данъка от 2 години ,какви и дали ще имам глоби и какво ще стане ако не се плаща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да скокна с един въпрос,ако съм пресрочил зачисляването в данъчното с 9 месеца какво да очаквам,когато отивам да го направя?:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам докога ще ги има тези вратички. На някои места става, като платиш повече, но в крайна сметка и ако тръгнеш да я продаваш също ще ти трябва платен данък. И примерно аз съм с Prelude 2.3 и данъка ми в Плевен е 300лв. Определено няма да ми се плаща накуп за две три години плюс глоби ако има такива. То не че като го плащам виждам някакъв смисъл - да си чупя колата по дупките и по разбитите пътища, и т.н. Всеки си решава за него си, но @KaJluTaPkO най вероятно с малко повече търсене ще си намериш къде да минеш на преглед :)@NewMcc сигурно ще трябва да си платиш данъка от момента на закупуването, ако предишния собственик не е плащал.

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е вкарана от Германия и всъшност аз съм и първи собственик в България,мисълта ми е каква глоба да очаквам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги да питам от любопитство ,ако съм зачислил колата и не съм плащал данъка от 2 години ,какви и дали ще имам глоби и какво ще стане ако не се плаща?

Глоби няма, има лихви и то не малки. По-добре си плати данъка, защото натрупаната лихва е колкото самия данък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 20 до 50 кинта. макса на глобата е 200кинта. обаче не я бави повече. После можеш да си плащаш само данъка заради прегледа. Обаче не можеш да ползваш нищо на данъчна служба, докато си с акт. В този ред на мисли, като го платиш си пази бележката, че на плъховете им трябват 2-3 дни понякога, докато го отчетът за платен. А на данъците има 8% лихва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!И спирам да цапам на човека темата:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да синтезирам нещата .Преглед се минава само с големия талон и гражданска .Ако не сте си платили данъка -може да го направите ще си платите и лихвите който се начисляват ден за ден пример за кола 74 клв(101кс влиза в графата за по евтин данък) регистрирана 01.2009г платен данък за 2009г-38лв за 2010г 38лв и за 2 те години общо лихва до миналата седмица беше около10.80лв . За нерегистрирана кола е същото +глоба за закъснението с регистрацията в данъчното от 20-200лв ако е под 2 г забавянето е 20 лв ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Пловдив карам CRX 2ген. не го бях обявил около 3 години, преди месец отидох записаха го всичко ми беше 280лв +- някой лев направи ми впечатление че лихвата и глобата беше само 18лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е такъв.Мога лида мина прегледа без да съм платил данака на колата.Има и още :)Едно приятелче не си е плащал данъка на колата от както я е зел не е зачислена и в данъчното има ли някаква схема да не се плаща данака и колата да се бракува?

Можеш да минеш преглед без платен данък ако си от София мога да ти кажа къде ходя аз.Можеш да бракуваш колата без да плащаш данъци ако не е регистрирана снемането от отчет в КАТ струва 3 български лева перфорират ти талона и след това НЕ ходиш в общината.Проверено на 100% преди 2 месеца ми удариха колата и я бракувах без проблеми не беше регистрирана в общината. Днес ходих да си регистрирам новата и ми казаха че нищо не дължа. :)Сичко е ток и жица :)за повече инфо на ЛС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

невписана кола се продава само с вносна бележка от банката от която е привидина смешна сума пари на основание " местни данъци и такси"! по същия начин става и с неплатен пътен данък! 1200 лева всички гумени втулки лагери и труд!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...