Jump to content
NANI

масло 10W40 в скоростната кутия?

Recommended Posts

Колеги днес смених маслото на скоростната кутия и сложих 10W40,знам че трябва да е MTF,но такава течност не открихПубликувано изображениеЗнам,че е писано по темата,но исках да питам по-конкретно някой колега с англичанкаПубликувано изображение Въпроса ми е,ще има ли негативни последици от това и има ли колеги с англичанки,които ползват масло 10W40? Благодаря предварителноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди 30 мин. едно аверче си сипа на англичанката 10W/40 (и предишното му беше такова) на скоростната кутия! Не е проблем! :lol:

Редактирано от Doomwisher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дори и да е проблем според мен трябваше да питаш преди да го смениш :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има,Бъркаш в джоба на Бултрако като не им купуваш маслото и сега ще те анатемосат :lol: Карай смело,няма яд :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали с двигателно масло се карат кутиите само до 95-та година (включително)?Няма ли да се отрази лошо после?Като сменях на англичанката и аз беше някакво друго, специално за скорости, но не е купувано от Бултрако. Беше по 20лв литъра.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че какво е различното на кутия за Д серия преди и след 95та година :) как ще се отрази маслото обикновенно моторно преди и след 95та :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега аз моята е карам с такова масло 10w40 вече 30000км. и няма нкакав пробелем..И мисля след 5-6хил.да го сменям пак с такова. Така че караи спокоино...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че какво е различното на кутия за Д серия преди и след 95та година :) как ще се отрази маслото обикновенно моторно преди и след 95та :)

Ами не зная колега. Зная, че големи разлики няма, но такова е дадено по каталог :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че какво е различното на кутия за Д серия преди и след 95та година

Избирачите на скоростите,на по старите модели са алуминиеви(или нещо подобно)а след 95 са стоманени ,и с малко по друга форма ;) но като цяло няма проблем да е с двигателно маслото в кутията.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, само не ми я ясно , защо не си сипвате оригинално HONDA, нито е скъпо, нито кутията събира 8 литра....+ че го има налично. :ph34r::ph34r::ph34r: Поне ще си сигурен , че не е ментеливо и няма да имаш ядове с кутията.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ядове с "ментеливо" масло в скоростната кутия :D Ако мога така да се изразя , маслото в скоростната кутия е добре да е "свежо" ;) А най-доброто , което може да направиш за нея е чак след 3-тото сменяне да сложиш оригинално масло на Хонда :) Причината е , че приблизително половината от старото масло при смяна си остава в скоростната кутия , така се предполага , че след 3-тата смяна разполагаш с по-свежа консистенция на масла :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една много добра тема как да си сменим маслото в скоростите, така че да е максимално "свежо". Търся я, но не мога да я намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за свежото масло след 3-тата смяна се бьркате с автоматичните кутии  според мен. Един пьт си купувах от бултрако масло но само се набутах. Пак сьм си 10w40 и на 20 000км си го сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията,значи ще си я търкалям така,то няма разлика в превключването от преди,дори задната влиза по-мекоПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със задната и аз го усетих... ще е така ама за малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано пък аз усетих разлика като ми сипаха 10W40 в кутията (и аз съм с D15Z8, следователно същата кутия). Може маслото да е било някакво менте (на Mobil1), но скоростите почнаха да влизат малко по-трудно. Може и да е било от смяната на съединителя, която направих по същото време. След 5-6 хил. км се издразних и го смених с MTF3 и скоростите почнаха да влизат по-добре. Скоро мисля пак да го сменя. Бултрако са изроди и му вдигат цената с по 20-30% годишно, но кво да се прави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз карам сивик 6-та ген. и след като я купих веднага и смених маслото на скорстната кутия с 10w40.След известно време се появиха затруднения да преминавам на 3-та от 4-та без изравняване на оборотите,а първа беше почти невъзможно да вкарам ако колата се движи дори с 5км/ч. Съвсем скептично реших да пробвам хонда MTF и за моя изненада всички проблеми изчезнаха.Скоростите влизат по мазно първа и трета влизат без проблем.Не очаквах такава разлика,но е факт и вече година карам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано пък аз усетих разлика като ми сипаха 10W40 в кутията (и аз съм с D15Z8, следователно същата кутия). Може маслото да е било някакво менте (на Mobil1), но скоростите почнаха да влизат малко по-трудно. Може и да е било от смяната на съединителя, която направих по същото време. След 5-6 хил. км се издразних и го смених с MTF3 и скоростите почнаха да влизат по-добре. Скоро мисля пак да го сменя. Бултрако са изроди и му вдигат цената с по 20-30% годишно, но кво да се прави...

 

Е много ясно,че е по-добре да е MTF,щом го пише в "упътването"Публикувано изображение............ Но аз не съм от София,а от дълбоката провинция и нямам никакво време(а и не ми се занимава с куриери),все пак ,ако се появи проблем ще се наложи да намеря MTF,но за сега нямам проблеми.Дори не знам с какво масло е била преди да го сменя,може би си е била с оригиналното от завода(колата е от Италия...),защото с един майстор доста се озорихме да развием пробкатаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към mom4i74 - не се бъркам колега ;) Като сменяш маслото на скоростната кутия няма как да източиш цялото количество , някои си играят да накланят колата на една страна , за да излезне максимално най-много дори .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно мнение, цитирам го в оригинал:

 

От: http://www.team-integra.net/

my mechanic told me that honda's mtf is nothing more then overpriced, repackaged engine oil, and that honda doesn't manufacture its own oils, but gives that to another company to do. he told me, for example, the honda atf is actually produced by mobil 1. he said the reason that people think the honda mtf makes shifting so much better is because your shifting will always feel better after putting new fluid in your transmission, whether it be the engine oil or honda mtf.

Иначе споко :spoko: , аз предишната Хонда 9 години я карах с двигателно масло в скоростната кутия и проблеми не си спомням да съм имал.

 

Например, за ръчни кутии на Civic 1.5i 1996 - 2000, МОТУЛ препоръчват:

MOTYLGEAR 10W-40 - Best

GEAR 300 75W-90 - Better

MOTYLGEAR 75W-90 - Good

:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

GEAR 300 75W-90 - Better

MOTYLGEAR 75W-90 - Good

:rolleyes:

 

Тоя вискозитет отива на диференциално масалце и едва ли става за скоростите на Хонда! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще цитирам Wikipedia

 

API viscosity ratings for gear oils are not directly comparable with those for motor oil, and they are thinner than the figures suggest. For example, many modern gearboxes use a 75W90 gear oil, which is actually of equivalent viscosity to a 10W40 motor oil.

В допълнение, виж това:

 

Публикувано изображение

 

:beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...