Jump to content
d3s1r3

Разработване на двигател-колко километра са нужни за разработване на цр-з 1.5.

Recommended Posts

Колеги искам да ви попитам колко километра са нужни за разработване на цр-з 1.5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото знам новите двигатели за разработени, но едно 1000 км ще е от полза според мен ;) . А тази информация ще тия дадат най добре от Бултрако

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Информация от там не дават никаква преди това имах сивик за него казаха 100 000км, че са нужни и от тогава не ги питам за нищо.

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поне първите 1000-1500км. гледай да не надвишаваш 3000об.Така беше за автомобилите от миналия век;),за най-модерните като твоя не съм сигурен,но поне няма да ти навреди ако не я ръчкаш зверската отначало:).

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен всеки сам преценя... Ако ще се чупи дори 10 000 км да я пазиш пак ще се счупи като почнеш да я ръчкаш :) Аз лично разработвам докат включи перката на място и почвам боя :D :D :D Все пак си купуваш чисто нова кола, сглобена тествана и "опакована" не мисля че трябва да се притесняваш за каквото и да било :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай я 4-5 хиляди по леко и след това постепено ще я осетиш че колата се "отпушва" ;) За мен най трудно е разработването :D че немога да я ръчкам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че е трябвало да ти кажат от магазина от който си я купил, ако е чисто нова както си написал. Относно разработването за стари коли след ремонт е около 1000-1500км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече е на 1200 км, ще я считам за разработена - тя прекъсвача го видя още на 50 км де а относно магазина(бултрако) 2 седмици се молих за книжка и получих разпечатани на принтер страници които дори не са на български език.

Редактирано от d3s1r3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-6 хиляди КМ е желателно ;):rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят още след сглобяването си е тестван на стенд при макс обороти.Щом там е издържал,карай смело,само сменяй маслото както е указаноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизната книжка на чисто новата ми Тойота Корола (преди 2г.),пишеше че първите няколко хиляди километра двигателят не трябва да работи продължително време с едни и същи обороти.А пък дилърът който ми я продаде ми каза първите 3000 км. да не вдигам повече от 3000 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех това разработване ;) Спокойно колеги, това не е Лада, не и трябва разработване. Новите автомобили са направени така че да се качиш и да караш :ph34r: Даже относно така нареченото разработване има едни методи, които са популярни в състезателните среди, според които е по-добре да се разработва на обороти :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...