Jump to content
pikaso906

Може ли да се направи старт-стоп система на прелюда

Recommended Posts

Днес ми се наложи да попътувам из София повечко и да вися по светофарите (на някой повече от минута) и се замислих колко бензин ще спестя,ако колата ми има старт-стоп система като на някои от новите коли.Може ли да се направи такава система на Прелюд 4г,92г?И,ако да как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че се продават такива модули за допълнителен монтаж (видях го в един АвтоБилд преди 2-3 седмици), но дали ще стане на твоята кола не знам.Питай бай Гугъл, все ще ти изкара нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намерих информация какво точно представляват,но не и такава система за продан.Иначе пишеше,че може да се монтира на всякакви транспортни средства.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ти системата си я имаш бе с ключа :) Шегата на страна според мен не е особено удачно за акумулатора ти.... ако на всеки светофат палиш, ами ако го праиш вечерта..... смятай че за нула време акумулатора ти е OUT....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно поради тази причина има и специални 'start/stop' акумулатори, които издържат на по-тежките условия на този режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е а де.Само да намеря къде се продават и веднага си слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Sako ти е казал основните неща. Мога да те уверя, че ако караш спокойно с цел икономия, ще спестиш много повече бензин от колкото ако правиш нещото, което мислиш ти. Не е само акумулатора, всичко се амортизира от постоянно палене-гасене, и колата гори повече при старт/стоп от колкото като работи на място. Не мисли, че на празен ход бензина се лее с кофите. Обърни внимание, че някои таксиджии си държат колите запалени на място. Мнението е мое и не искам да ангажирам никого с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години бях чел, че всяко палене на автомобила струва 8 германски марки. Изследването беше на специалисти от Мерцедес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание и че таксиджиите са дипломирани авто инженери :)Обърни внимание че дават 450лв за 4 газови инжектора на някоя си фирма които държали 60-70 000км вместо кейхини за 600лв и гаранция 240 000км :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'pikaso906ако престоите на светофар са много дълги, може и да има смисъл, иначе спестеното при изключване на двигателя гориво го губиш от увеличен разход за зареждане на акумулатора след това.не мога обаче наизуст да кажа от какво време нататък се рентира това, вероятно могат да се направят сметки или да се засече с бордови компютър разхода и да се прецени.Преди години, когато бензина беше дефицитен, а и хората по нямаха пари от сега, беше масова практика това с изключването на двигателя по светофарите. Не си спомням да е имало проблеми с акумулаторите, но доколко е имало икономия не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта има старт/стоп но по бордовия компютър не може да се засече икономията, защото реално колата не работи докато е стоп. Незнам от къде съм чувал, че ако ще седиш на 1 място по-малко от 40сек - 1 мин е по-добре да се гаси колата, защото харчи повече. Наскоро ми обясняваха, че това важи обаче за старите автомобили с карбуратори - инжекциона нямало загуби на бензин при палене ? Някой по разбиращ да обобщи ако може

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При престой разхода се изчислява на час, който е м/у 0.8 и 1.0 л /h според това какъв е автомобила , с каква мощност на мотора и т.н. 10-15мин на светофар наистина ни се струват цяла вечност , като за това време колата би изгорила ~130-170гр.Така че хайде сега сметкаджийте да почват да смятат колко време висят в задръствания , и колко биха спестили от подобна система :lol: . Аз например такива тънки сметки не бих правил. Като е с скъпо с кола , има градски транспорт -ефтин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...