Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, за първи път Хондата ме изложи и не можах да се прибера.Значи акумулатор има ... паля но от 10 оборота като направи вала. Като запаля оборотите отиват нормално към 1000 и след секунда падат до 250 и надолу тресе цялата все едно работи на 2-3 цилиндъра (почва да се осеща около 500 оборота) и изгасва. Повторих .. пак така .. 4-5 пъти и почна да смърди яко на бензин ... понеже е тъмно отворих само капака да видя някой кабел от свещите или делкото да не се е измъкнал, но не.А и да не забравя като запали и още докато е на 1000 оборота като дам газ и веднага гасне :( :( :( Имам съмнения, че нямам бензин... тя стрелката се развали преди няколко дни и е възможно да съм я оставил "на сухо"Но такива ли са симптомите при липса на бензин :(

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал ;) нямаш бензин или са ти прекъснати пътищата на бензинопровода ;) Сега трябва да и сипеш 100 октанов в знак на извинение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Други мнения .. някой да потвърди моля ви.. Имам изключително важно излизане в 7 часа сутринта задължително с тази кола. Какъв е шанса като мина през бензиностанцията с тубата и я налея в колата да запаля имам едни 4 супер важни километра да мина :( :(

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налей бензин и ще разбереш ;) Стига си умувал без него няма да стане :D И аз съм имал съшия проблем с едно пежо преди много години.Но при мен се оказа пукнат мъркуч на бензинопровода,симптомите бяха същите ;) Още първите ти редове като прочетох и се сетих за този спомен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, ама не разбирам как уш няма бензинец пък щях да се удоша в колата (бях на отворена врата) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова ти казах че може да имаш прекъснат бензинопровод ;) Но симптомите са че не стига бензин до горивната камера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да имам прекъсната магистралка, защото карах, паркирах, изваля се един порой и след 2 часа като реших да се прибирам пали и веднага гасне(като и дам газ буквално Веднага !) :huh: Та къв зор е видял тоз бензинопровод да се прекъсне от стоене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе хора що не четете? Като дадеш на контакт помпата чува ли се? Ако не се чува, почващ по веригата - бушони, главно реле, изгоряла помпа. Много е малко вероятно бензина да ти свърши точно след като си паркирал. Ако се чува, значи с горивната система всичко е наред и проблема е в запалителната - капачка, палец, свещи, кабели, делко. п.п. за днес боба ми свърши, утре пак ще хвърлям

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чува се... от известно време стана по-шумна (месец някъде) релето си цъка също пали... падат си оборотите и гаснеситуация 2: пали газ и веднага гасневъпрос 1 ако не е бензин а запалителна система на скорост ще запали ли? въпрос 2 - да направя мост на двупиновата букса утре в 5 сутринта да видя чека дали дава грешка да го ресна и евентуално да запаля.. има ли логика в това ? Само да разясня: Тази кола никога не е карана на газ

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на студена или топла кола го прави,или без значение.Може да ти е от полза http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=53826&st=0&p=1057160860entry1057160860

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студена само даже пали и от втория път понякога (това при напълно изтинал мотор) но запаля ли я веднъж и угася веднага след това няма проблем с паленето на четвърт оборот е залепила 1000 оборота без значение Чекаа междудругото доста пъти съм я палил без да чакам чека да изгасне това повлияло ли е по някакъв начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, Просто върти един оборот отгоре и си пали. Утре като си сипеш тунджа дай на контакт 2-3 пъти да напълни добре системата и тогава пали. Ако не запали- вземи си едно такси и си готов. ;) п.п. С коли на по 15-20 години няма как да няма проблеми :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. за днес боба ми свърши, утре пак ще хвърлям

To ако беше прочел някой от постовете на колегата немаше нужда да фърляш на боб. ;) Колега маймуната и аз съм за свършило или поне на привършване гориво. Предполагам че на мястото на което си паркирал има наклон и предницата е в ниското. Отиваш с една туба от 10л и пълниш поне 7л за да захапе иначе може да не подкачи и да се подведеш че е от нещо друго. Ако не ти е изправна запалителната система няма да запали само с компресия на бензина му трябва искра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много съм доволен отидох с една туба сипах 2 литра и докато и покажа ключа запали. После дозаредих на бензиностанциятазагря си, обаче пали трудно и от втория път; тоест или пали, падат оборотите и гасне, или върти стартера 100 часа, правя втори опит и си запалва бързо, но ако не дам газ и изгасва. Съмнява ме, че е малко бензина, защото съм напълнил резервата и малко отгоре и не прави налягане нещо.Другото което се сетих, че горивен филтър не съм сменял при обслужването. А той впрочем къде се намира :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сипи газ :cool: Бенза е свършил 99%

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиовия филтър е под капака от ляво горе като застанеш срещу колата в горния край.

Публикувано изображение

 

Сипи повече бензин :) като си я оставил да се изцеди до дъно, нивото е много под нулата. Едни 20лв бих сипал аз на твое място. Ако пак прави проблеми обърни внимание на бензиновия филтър, като се източи бензина така до дъно може филтъра да се е напълнил с боклуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както разбирам проблемите са решени ;) .Толко зор а тЪз колЪ няма гориво .П.п колега другия път ,сипи гориво ,прочети малко ,слушай малко .Пък тогава ако е толко зор /спешно/ пусни тема .Хейго на колегите отзивчиви се оказаха .П.п с боб само чорба моо направиш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...