Jump to content
toni_t

Проблем с корозия CR-V 2007

Recommended Posts

Здравейте колеги, моля за вашето мнение дали мога да искам смяна на гърнето от Хонда заради корозията. Колата е на 2 години и 4 месеца и е гаранционна. Прилагам снимки.

 

 

 

 

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тва за кола на две години си е направо за рекламация :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че ще предявиш искане ;) Като гледам и другаде е тръгнала ръжда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Аз не искам да защитавам никого, но според мен гърнето не само е подложено на "обикновенна" корозия, но и прогаря от високата температура.

Комбинацията от тези няколко фактора- висока температура, газова (от димните газове) корозия и "обикновенна- от вода" корозия е довело до бързото съсипване на гърнето.

Личното ми мнение: не знам дали има гаранция на гърнетата въобще- все едно да се иска гаранция на някакви крушки по автомобила или на акумулатора например.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че трябва да опиташ смяна по гаранция! Просто ума ми не го побира, какво е това качество, на прелюда ми, който наесен ще стане на 11 години е в пъти по-малко корозията, а колата е карана 8 години в Германия, тук от три...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които взеха отношение! Съветите ви ще ми бъдат от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Аз не искам да защитавам никого, но според мен гърнето не само е подложено на "обикновенна" корозия, но и прогаря от високата температура.

Комбинацията от тези няколко фактора- висока температура, газова (от димните газове) корозия и "обикновенна- от вода" корозия е довело до бързото съсипване на гърнето.

Личното ми мнение: не знам дали има гаранция на гърнетата въобще- все едно да се иска гаранция на някакви крушки по автомобила или на акумулатора например.

Поздрави

 

А аз не искам да те обидя, обаче пишеш пълни глупости!

Ще ме извиняваш ама тва гърне да не е от вестник та да прогаря от температурата?

А за водата няма да коментирам, коли на по 20 години са още с оригинални гърнета без капка ръжда.

А сравнението с крушките... просто нямам думи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо въопще питаш. По скоро трябвало е да ги попиташ дали ще ти го сменят на момента и да им кажеш какво пиеш, или да се похвалиш във форума. Това изглежда се едно е на 15+ години. Все повече се убеждавам, че от новите коли нищо не става :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега Huligana, това е личното ми мнение, а сравненията са си съвсем на място. Корозията на гърнето не е само от високата температура и водата, а и от сярната киселина, която си се образува в димните газове. Съвсем отделен е въпроса за качеството на материалите (метали, покрития и т.н.) в днешно време. Остава сега колегата да напише има ли гаранция на гърнето и колко е тя, за да научим всички.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратих снимките и на Хонда Варна. Да видим какво ще ми отговорят. Ще Ви държа в течение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърнето на Хонда Лого 2001 година няма и грам ръжда отвънка , а отвътре дрънчи яко , т.е. е отишло !!! На Хонда Акорд в САЩ , мисля 6-та генерация или 5-та имаха доживотна гаранция на генерацията !!! Искай рекламация и да ти го сменят с чисто ново !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че на колите с газ им заминава генерацията по-бързо{за разлика от дизелите},но това тук наистина не е нормално за кола на тия години ......... :shock: Интересно,защо е по-светъл участъка от гърнето,където е корозията......... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейтеnag, защото там е изгоряла/прегоряла ламарината и покрай нея боята/покритието- и за това цвета е по- светъл.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди малко ми се обадиха от Хонда Варна. Гърнето ще бъде подменено с ново. Вече са го поръчали. БРАВО НА ХОНДА !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поздравления както за теб, така и за Хонда !Поинтересувай се принципно колко време или километри е гаранцията на генерацията !Оказа се, че моите разсъждения по темата са напълно грешни и неверни. Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Би трябвало да е три години или 100000 км. За новите от 2010 г. с удължената на пет години гаранция не знам.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервните части на Хонда нямат гаранция !!! Т.е. ако автомобила ти има гаранция още 6 месеца , чисто новата подменена част гаранционно или не , има гаранция само още 6 месеца ;) Тъпо , но факт :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

имаш предвид в България.

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , имам в предвид в цяла Европа :D , преди 3-4 месеца като се рових в страницата на Honda UK открих само , че има гаранция от 6 месеца , ако е сменена частта 1-2 месеца преди изтичане на гаранцията на самия автомобил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...